Jesteś teraz tu:
Home O nas
Wyszukiwanie
Sponsorzy

 

Nie przegap
Programy specjalne

 

Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Zakup wyposażenia na potrzeby Małej Orkiestry Dętej GOK Dobrzeń Wielki w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury / Infrastruktura domów kultury

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dialog polsko – ukraiński wyrażony poprzez taniec
Projekt realizowany w ramach Programu NCK Polsko – Ukraińska Wymiana Młodzieży

Zrealizowano ze środków Narodowego Centrum Kultury


Wspólne spotkanie młodzieży z Polski i Niemiec

 

Statystyka odwiedzin
Naszą witrynę przegląda teraz 109 gości 
LogowanieGminny Ośrodek Kultury przy ulicy Namysłowskiej 20 w Dobrzeniu Wielkim został oddany do użytku 30 maja 1987 roku. Inicjatorem powstania placówki był ówczesny Naczelnik Gminy Alojzy Kokot. Pierwszym dyrektorem GOK był Józef Adam Urbaniak. Od początku działalności w Gminnym Ośrodku Kultury działają zespoły artystyczne, kluby i koła zainteresowań, które cieszą się od lat dużą popularnością i uznaniem.
Od września 1994 roku pracami GOK kieruje Gerard Kasprzak. Obecnie z zajęć w GOK korzysta stale około 400 osób. Gminny Ośrodek Kultury to także organizator szeregu imprez kulturalnych i rekreacyjnych w gminie, których liczba w ciągu roku nierzadko przekracza 100!

Sztandarowymi imprezami GOK są doroczne Festiwale Folkloru i Sztuki Ludowej „Jesień z Folklorem”, Regionalne Spotkania z Kulturą Mniejszości Narodowych „Tacy Sami”, Koncerty charytatywne na rzecz dzieci z chorobą nowotworową, Przeglądy zespołów coverowych „Summer Revival”, zawody bowlingu, liczne rajdy rowerowe oraz jesienne festyny „Oktoberfest”.

Zespoły działające w GOK oraz osoby zatrudnione w placówce uczestniczą w niemal wszystkich festynach, spotkaniach kulturalnych i rozrywkowych. Jednocześnie swoje osiągnięcia prezentują na licznych konkursach krajowych i międzynarodowych. Dobrzeńskie zespoły występowały już w wielu miastach Polski, a także w Niemczech, Szwajcarii i Bułgarii. Zdobyte puchary i dyplomy zdobią główną gablotę w hallu Ośrodka.

Od samego początku istnienia w tworzeniu Gminnego Ośrodka Kultury pomagali mieszkańcy Dobrzenia Wielkiego. Projektantem obecnego budynku był inż. arch. Tadeusz Mądrzykowski. W budynku swoją siedzibę miało przez długi czas Kino „Marzenie”. Dziś sala kinowa służy potrzebom programowym GOK. Tu odbywają się także koncerty spektakle i seanse filmowe. W budynku Gminnego Ośrodka Kultury działa także biblioteka gminna. Biblioteka funkcjonuje w Dobrzeniu Wielkim i trzech filiach: w Czarnowąsach, Chróścicach i Kup.

Obecnie księgozbiór w Dobrzeniu Wielkim liczy ponad 30 tysięcy woluminów, w Czarnowąsach 16.5 tysiąca, Chróścicach 14 tysięcy, a w Kup ponad 16 tysięcy.

 

 Zespoły działające w GOK oraz osoby zatrudnione w placówce uczestniczą w niemal wszystkich festynach, spotkaniach kulturalnych i rozrywkowych. Jednocześnie swoje osiągnięcia prezentują na licznych konkursach krajowych i międzynarodowych. Dobrzeńskie zespoły występowały już w wielu miastach Polski, a także w Niemczech, Szwajcarii i Bułgarii. Zdobyte puchary i dyplomy zdobią główną gablotę w hallu Ośrodka. Obecnie w GOK funkcjonuje niemal 40 zespołów i kół zainteresowań.

BIBLIOTEKA

Biblioteka wraz z czytelnią rozpoczęła swoją działalność 20 listopada 1986 roku, zanim oddano do użytku budynek Ośrodka Kultury. Jej księgozbiór na początku liczył 15 tysięcy woluminów. Pierwszą kierowniczką biblioteki była Krystyna Wystrach. Obecnym kierownikiem tej placówki jest Maria Kokot. Gminna Biblioteka funkcjonuje w Dobrzeniu Wielkim i trzech filiach: w Czarnowąsach, Chróścicach i Kup. Obecnie księgozbiór w Dobrzeniu Wielkim liczy ponad 30 tysięcy woluminów, w Czarnowąsach 16.5 tysiąca, Chróścicach 14 tysięcy, a w Kup ponad 16 tysięcy.

Więcej…

 
Więcej artykułów…