Jesteś teraz tu:
Home Relacje z imprez
Wyszukiwanie
Sponsorzy

 

Nie przegap
Programy specjalne

 

Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Zakup wyposażenia na potrzeby Małej Orkiestry Dętej GOK Dobrzeń Wielki w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury / Infrastruktura domów kultury

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dialog polsko – ukraiński wyrażony poprzez taniec
Projekt realizowany w ramach Programu NCK Polsko – Ukraińska Wymiana Młodzieży

Zrealizowano ze środków Narodowego Centrum Kultury


Wspólne spotkanie młodzieży z Polski i Niemiec

Statystyka odwiedzin
Naszą witrynę przegląda teraz 69 gości 
LogowanieRelacje z imprez

Tańce standardowe odgrywały główną rolę podczas niedzielnej (10 marca) części Mistrzostw Polski klas C, B, i A Młodzieży i Dorosłych Polskiego Towarzystwa Tanecznego w Dobrzeniu Wielkim. Poprzedził go turniej dla dzieci i młodzieży – Silesian Cup Dobrzeń Wielki 2019.

Aż 180 par z całego kraju rywalizowało tego dnia w hali widowiskowo-sportowej w Dobrzeniu Wielkim. Dwanaście z nich uzyskało wyższe klasy taneczne. Do klasy B awansowało pięć z nich, do A cztery, a najwyższą, międzynarodową klasę S uzyskały trzy duety, które do tej pory rywalizowały w klasie A. Jednym z nich byli Alicja Kogut i Tomasz Budzik z klubu Rytm Żory. Skład sędziowski stanowiło dziesięciu arbitrów z całej Polski: Krzysztof Kulig (Olsztyn), Szymon Kalinowski (Dobra), Joanna Ziomek (Poznań), Piotr Kordaszewski (Jastków), Roman Pawelec (Radom), Krzysztof Byszewski (Białystok), Antoni Żaliński (Warszawa), Wojciech Wolinowski (Rybnik), Wojciech Jabczyński (Wrocław) i Dariusz Dragan (Kraków). Ostatni z nich pełnił obowiązki sędziego głównego, dlatego nie uczestniczył w ocenianiu tancerzy. Rywalizację najlepszych poprzedził turniej dla dzieci i młodzieży Silesian Cup Dobrzeń Wielki 2019. Wystartowały w nim pary mieszczące się w czterech przedziałach wiekowych: do 9 lat, od 10 do 11 lat, od 12 do 13 lat i od 14 do 15 lat. Zawody skierowane były do posiadaczy kategorii tanecznych H, G lub E. Niedzielne zmagania stanowiły drugą odsłonę dwudniowej imprezy w dobrzeńskiej hali. Dzień wcześniej 120 par stanęło do rywalizacji w tańcach latynoamerykańskich. Wyższe klasy uzyskało 15 z nich, w tym 5 zdobyło prestiżową kategorię S. Obie gale otworzyły występy Filipa Sterniuka – młodego wokalisty z Dobrzenia Wielkiego. Szczególnie spektakularny był jego niedzielny popis, który uświetniły pary taneczne tańczące wokół niego w rytm walca wiedeńskiego. Organizatorem mistrzostw był Klub Tańca Towarzyskiego Dance Team w Dobrzeniu Wielkim, GOK Dobezeń Wielki oraz Stowarzyszenie Mażoretek Polskich, Rozwoju Kultury i Sportu. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawował wójt gminy Dobrzeń Wielki Piotr Szlapa. Miniony weekend taneczny w Dobrzeniu Wielkim podsumowała Karolina Anioł z dobrzeńskiego Dance Team.

Informacje z opowiecie.info: http://opowiecie.info/dzieci-mlodziez-i-specjalisci-od-tancow-standardowych-rywalizowali-w-dobrzeniu-wielkim-galeria-audio/

 

Sto dwadzieścia par z całej Polski rywalizowało podczas sobotnich (9 marca) Mistrzostw Polski  klas C, B, i A Młodzieży i Dorosłych Polskiego Towarzystwa Tanecznego w hali Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim.
Od południa do wieczoru pary tańczyły tańce latynoamerykańskie. Żeby jednak wystartować w wieczornej gali, podczas której najlepsze pary rywalizowały w półfinałach i finałach, należało przebrnąć kwalifikacje. Jako, że sobotnie zawody były turniejem klasyfikacyjnym – najlepsze pary mogły uzyskać wyższą klasę. Jedną z nich byli Liuda Melnyk i Kacper Bigosiński z Dance Community Gdańsk, którzy wygrali rywalizację w klasie A i zdobyli klasę S. Tancerzy oceniało dziewięciu sędziów z całego kraju – Krzysztof Kulig (Olsztyn), Szymon Kalinowski (Dobra), Joanna Ziomek (Poznań), Piotr Kordaszewski (Jastków), Roman Pawelec (Radom), Krzysztof Byszewski (Białystok), Antoni Żaliński (Warszawa), Wojciech Wolinowski (Rybnik) i Wojciech Jabczyński (Wrocław). Obowiązki sędziego głównego pełnił natomiast Dariusz Dragan z Krakowa, który zdradził nam, co liczy się podczas oceniania par tanecznych. Skutiner przyznał także, że sobotni turniej stał na wysokim poziomie. Oprócz tańczących par około 280-osobowa widownia mogła zobaczyć także występ młodego wokalisty – Filipa Sterniuka z Dobrzenia Wielkiego, który otworzył wieczorną galę. Druga część imprezy odbędzie się w niedzielę – o godz. 9.30 rozpocznie się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego Silesian Cup Dobrzeń Wielki, a od 13:00 młodzież i dorośli rywalizować będą w tańcach standardowych. Organizatorem mistrzostw jest Klub Tańca Towarzyskiego Dance Team w Dobrzeniu Wielkim i Stowarzyszenie Mażoretek Polskich, Rozwoju Kultury i Sportu. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął natomiast wójt gminy Dobrzeń Wielki Piotr Szlapa.

Informacje z opowiecie.info: http://opowiecie.info/latynoamerykanskie-rytmy-w-dobrzeniu-wielkim-trwaja-tam-ogolnopolskie-mistrzostwa-galeria-audio/

 

Platynowa płyta domu mediowego „Hektor w drodze” i Światowego Forum Mediów Polonijnych – taką nagrodę za 25 lat swojej działalności otrzymał w czwartek Gerard Kasprzak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrzeniu Wielkim.
„Za 25 lat pozytywistycznej pracy na rzecz upowszechniania kultury i budowania standardów kulturowej aktywności na terenie gminy Dobrzeń Wielki, a także za promocję polskiej kultury w Europie i świecie oraz wspieranie środowisk Polonii na terenie Ukrainy” – czytamy na dużego formatu dyplomie, który otrzymał dyrektor.
Kasprzak został nagrodzony za działalność swoją i prowadzonych przez GOK zespołów, które wystąpiły na czterech konferencjach i zjazdach obu wymienionych wcześniej organizacji. Mowa o mażoretkach „Seniorita”, orkiestrze dętej, osobach tańczących taniec towarzyski i taniec nowoczesny oraz grupie cyrkowej „Cudaki”.
Na terenie Ukrainy dyrektor i zarządzany przez niego ośrodek współpracowali ze stowarzyszeniem „Inicjatywa”. Polsko-ukraiński projekt zaowocował m.in. w międzynarodowe wymiany młodzieży i zafundowanie dwóch tysięcy polskojęzycznych książek dla polskiej biblioteki w ukraińskim Czortkowie.
Nagrodę dyrektor GOK-u odebrał podczas wieczoru autorskiego Stanisława Lisa zorganizowanego w ramach IV Międzynarodowego Salonu Literackiego w dobrzeńskim domu kultury. Platynową płytę Kasprzakowi wręczył właśnie Stanisław Lis.

 

Podczas ferii zimowych organizowanych w Gminnym Ośrodku Kultury nie można się było nudzić! Przygotowano mnóstwo atrakcji oraz warsztatów dla uczestników.
W dniach 02 – 07 lutego b.r. korzystając z zimowej przerwy od zajęć szkolnych Klub Tańca Towarzyskiego Dance Team  działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrzeniu Wielkim zorganizował obóz taneczny. Każdego dnia muzykę było słychać od wczesnych godzin porannych do późnych godzin wieczornych. W warsztatach wzięło udział 41 osób.
W środę (6 lutego) o godz. 19.00 odbyły się pokazy dla mieszkańców gminy i nie tylko,  podczas których tancerze zaprezentowali swoje nowo nabyte umiejętności. Zajęcia prowadzili Krzysztof Musioł i Karolina Anioł.
W dniach 27.01 – 03.02.2019 obóz sportowy  GOK „Gwiazda” Dobrzeń Wielki zameldował się w Marsali na Sycylii w którym brało udział 10 dzieci.
Podczas ferii odbyły się także zajęcia dla dzieci w ramach, których zorganizowano między innymi codzienne gry i zabawy, nauka sztuki cyrkowej, próby tańca z pom pom, nauka gry na bębnach afrykańskich, spacery, wyprawa do OSP oraz 3 konkursy czytelnicze w gminnej bibliotece.
Zajęcia prowadzili instruktorzy Grażyna Chmielowicz, Joanna Długosz i Justyna Gawrońska.

 
Więcej artykułów…