Jesteś teraz tu:
Home Relacje z imprez
Wyszukiwanie
Sponsorzy

 

Nie przegap
Programy specjalne

 

Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Zakup wyposażenia na potrzeby Małej Orkiestry Dętej GOK Dobrzeń Wielki w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury / Infrastruktura domów kultury

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dialog polsko – ukraiński wyrażony poprzez taniec
Projekt realizowany w ramach Programu NCK Polsko – Ukraińska Wymiana Młodzieży

Zrealizowano ze środków Narodowego Centrum Kultury


Wspólne spotkanie młodzieży z Polski i Niemiec

Statystyka odwiedzin
Naszą witrynę przegląda teraz 88 gości 
LogowanieRelacje z imprez

Sto dwadzieścia par z całej Polski rywalizowało podczas sobotnich (9 marca) Mistrzostw Polski  klas C, B, i A Młodzieży i Dorosłych Polskiego Towarzystwa Tanecznego w hali Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim.
Od południa do wieczoru pary tańczyły tańce latynoamerykańskie. Żeby jednak wystartować w wieczornej gali, podczas której najlepsze pary rywalizowały w półfinałach i finałach, należało przebrnąć kwalifikacje. Jako, że sobotnie zawody były turniejem klasyfikacyjnym – najlepsze pary mogły uzyskać wyższą klasę. Jedną z nich byli Liuda Melnyk i Kacper Bigosiński z Dance Community Gdańsk, którzy wygrali rywalizację w klasie A i zdobyli klasę S. Tancerzy oceniało dziewięciu sędziów z całego kraju – Krzysztof Kulig (Olsztyn), Szymon Kalinowski (Dobra), Joanna Ziomek (Poznań), Piotr Kordaszewski (Jastków), Roman Pawelec (Radom), Krzysztof Byszewski (Białystok), Antoni Żaliński (Warszawa), Wojciech Wolinowski (Rybnik) i Wojciech Jabczyński (Wrocław). Obowiązki sędziego głównego pełnił natomiast Dariusz Dragan z Krakowa, który zdradził nam, co liczy się podczas oceniania par tanecznych. Skutiner przyznał także, że sobotni turniej stał na wysokim poziomie. Oprócz tańczących par około 280-osobowa widownia mogła zobaczyć także występ młodego wokalisty – Filipa Sterniuka z Dobrzenia Wielkiego, który otworzył wieczorną galę. Druga część imprezy odbędzie się w niedzielę – o godz. 9.30 rozpocznie się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego Silesian Cup Dobrzeń Wielki, a od 13:00 młodzież i dorośli rywalizować będą w tańcach standardowych. Organizatorem mistrzostw jest Klub Tańca Towarzyskiego Dance Team w Dobrzeniu Wielkim i Stowarzyszenie Mażoretek Polskich, Rozwoju Kultury i Sportu. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął natomiast wójt gminy Dobrzeń Wielki Piotr Szlapa.

Informacje z opowiecie.info: http://opowiecie.info/latynoamerykanskie-rytmy-w-dobrzeniu-wielkim-trwaja-tam-ogolnopolskie-mistrzostwa-galeria-audio/

 

Platynowa płyta domu mediowego „Hektor w drodze” i Światowego Forum Mediów Polonijnych – taką nagrodę za 25 lat swojej działalności otrzymał w czwartek Gerard Kasprzak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrzeniu Wielkim.
„Za 25 lat pozytywistycznej pracy na rzecz upowszechniania kultury i budowania standardów kulturowej aktywności na terenie gminy Dobrzeń Wielki, a także za promocję polskiej kultury w Europie i świecie oraz wspieranie środowisk Polonii na terenie Ukrainy” – czytamy na dużego formatu dyplomie, który otrzymał dyrektor.
Kasprzak został nagrodzony za działalność swoją i prowadzonych przez GOK zespołów, które wystąpiły na czterech konferencjach i zjazdach obu wymienionych wcześniej organizacji. Mowa o mażoretkach „Seniorita”, orkiestrze dętej, osobach tańczących taniec towarzyski i taniec nowoczesny oraz grupie cyrkowej „Cudaki”.
Na terenie Ukrainy dyrektor i zarządzany przez niego ośrodek współpracowali ze stowarzyszeniem „Inicjatywa”. Polsko-ukraiński projekt zaowocował m.in. w międzynarodowe wymiany młodzieży i zafundowanie dwóch tysięcy polskojęzycznych książek dla polskiej biblioteki w ukraińskim Czortkowie.
Nagrodę dyrektor GOK-u odebrał podczas wieczoru autorskiego Stanisława Lisa zorganizowanego w ramach IV Międzynarodowego Salonu Literackiego w dobrzeńskim domu kultury. Platynową płytę Kasprzakowi wręczył właśnie Stanisław Lis.

 

Podczas ferii zimowych organizowanych w Gminnym Ośrodku Kultury nie można się było nudzić! Przygotowano mnóstwo atrakcji oraz warsztatów dla uczestników.
W dniach 02 – 07 lutego b.r. korzystając z zimowej przerwy od zajęć szkolnych Klub Tańca Towarzyskiego Dance Team  działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrzeniu Wielkim zorganizował obóz taneczny. Każdego dnia muzykę było słychać od wczesnych godzin porannych do późnych godzin wieczornych. W warsztatach wzięło udział 41 osób.
W środę (6 lutego) o godz. 19.00 odbyły się pokazy dla mieszkańców gminy i nie tylko,  podczas których tancerze zaprezentowali swoje nowo nabyte umiejętności. Zajęcia prowadzili Krzysztof Musioł i Karolina Anioł.
W dniach 27.01 – 03.02.2019 obóz sportowy  GOK „Gwiazda” Dobrzeń Wielki zameldował się w Marsali na Sycylii w którym brało udział 10 dzieci.
Podczas ferii odbyły się także zajęcia dla dzieci w ramach, których zorganizowano między innymi codzienne gry i zabawy, nauka sztuki cyrkowej, próby tańca z pom pom, nauka gry na bębnach afrykańskich, spacery, wyprawa do OSP oraz 3 konkursy czytelnicze w gminnej bibliotece.
Zajęcia prowadzili instruktorzy Grażyna Chmielowicz, Joanna Długosz i Justyna Gawrońska.

 

Chociaż nie było śniegu, a pogoda była bardziej wiosenna niż zimowa, mieszkańcy Dobrzenia Wielkiego i jego okolic spotkali się nad jeziorem Okoniówka podczas „Spotkania w kniei” – pikniku łączącego w sobie kulig, wspólne słuchanie muzyki i kosztowanie swojskich potraw.
Osoby, które przyszły nad Okoniówkę, mogły upiec przy ognisku i zjeść kiełbasę oraz skosztować grochówkę i ciasto. Główną atrakcją sobotniego spotkania był jednak kulig. Zamiast w saniach, uczestników imprezy wożono w specjalnej podwodzie, którą ciągnął za sobą mały traktor.
Celem spotkania było umożliwienie mieszkańcom Dobrzenia Wielkiego i okolicznych miejscowości wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu i zapewnienie rozrywki najmłodszym.
– Przede wszystkim stawiamy na integrację naszej lokalnej społeczności. Frekwencja nie jest najwyższa, ale można to głównie trwającymi feriami, a co za tym idzie: okresem urlopów i wyjazdów. Wpływ na to mogła mieć również wiosenna pogoda, która z kuligiem się nie kojarzy – mówi Rafał Kampa, jeden z organizatorów pikniku.
Spotkanie zostało zorganizowane przez radę sołecką Dobrzenia Wielkiego i stowarzyszenie „Borki – aktywni razem”. Była to już druga edycja imprezy. Organizatorzy planują już kolejną. – Jeżeli będzie to możliwe, za rok spotkamy się w tym samym miejscu, w tym samym celu – mówi Rafał Kampa.

 
Więcej artykułów…