Jesteś teraz tu:
Home Relacje z imprez
Wyszukiwanie
Sponsorzy

 

Nie przegap
Programy specjalne

 

Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Zakup wyposażenia na potrzeby Małej Orkiestry Dętej GOK Dobrzeń Wielki w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury / Infrastruktura domów kultury

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dialog polsko – ukraiński wyrażony poprzez taniec
Projekt realizowany w ramach Programu NCK Polsko – Ukraińska Wymiana Młodzieży

Zrealizowano ze środków Narodowego Centrum Kultury


Wspólne spotkanie młodzieży z Polski i Niemiec

 

Statystyka odwiedzin
Naszą witrynę przegląda teraz 104 gości 
LogowanieRelacje z imprez

XI Festiwal Sztuki  Cyrkowej „Magia Cyrku” w Dobrzeniu Wielkim za nami. Wzięło w nim udział 136 uczestników z całej Polski, którzy pokazali 29 choreografii.
XI Ogólnopolski Dziecięco-Młodzieżowym Festiwalu Sztuki Cyrkowej “Magia Cyrku”, właśnie się zakończył.  Młodzi ludzie, reprezentanci sztuki cyrkowej prezentowali swój dorobek, promowali trudną sztukę cyrkową. Ich umiejętności były oceniane przez doborowe jury. Wydarzenie uświetniły występy gości specjalnych – doświadczonych artystów cyrkowych. Dodatkowo doświadczenie cyrkowcy przeprowadzili również warsztaty dla uczestników.
– “Magia Cyrku” od 11 lat łączy i inspiruje młodych cyrkowców. Spotkanie się jest okazją do wymiany poglądów, doświadczeń i umiejętności, a także – nawiązywania nowych przyjaźni. Rozwija wrażliwość estetyczną, pasję, sprawność ogólną, pozytywne zachowania społeczne i kreatywne działania. Cyrk od zawsze łączył ludzi różnych zdolności, kultur i poglądów. Zachowajmy jego magię również w XXI wieku – tak określiła rolę Festiwalu Grażyna Chmielowicz, organizatorka.
W pierwszym dniu konkursu zaprezentowali się wszyscy uczestnicy. Drugiego dnia podczas gali występowali nagrodzeni oraz zaproszeni goście. Tegoroczny Festiwal zgromadził między innymi zespoły z Piotrkowa Trybunalskiego, Kielc, Wołomina, Leszna, Dobrzenia Wielkiego, Opola.

Pobierz dokument z podsumowania Festiwalu (MS DOCX)

 

 

XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych została rozegrana w dniach 17-18.05.2019r. w Krakowie. W kl. III sportowej (8-12 lat) zawodniczki nie miały sobie równych – opolskie zajęło całe podium.


Mistrzynią Polski Juniorów Młodszych w gimnastycznych skokach na trampolinie została Weronika Antoszczyk, drugie miejsce zajęła Paulina Wójcik, a trzecie Zofia Wróbel – wszystkie zawodniczki z GOK „Gwiazda” Dobrzeń Wielki. W kl. II sportowej (9-14 lat) po zaciętej rywalizacji o tytuł Mistrzowski Julia Siepetowska zajęła drugie miejsce, a Milena Piekorz ukończyła zawody na miejscu czwartym.


Łącznie zawodnicy „Gwiazdy” wywalczyli dla Opolszczyzny 4 medale, trzecie miejsce w punktacji klubów i czwarte miejsce w punktacji województw. Pozostałe wyniki: Helena Wróbel 10m. i Piotr Śniatała 15 m.

 

Zespoły baletowe Arabesque i Arabesque Baby zaprezentowały się podczas I Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca Formacji i Mini Formacji Dzieci i Młodzieży „TRENDY” w Borowej w dniu 06.04.2019.
Zespoły GOK Dobrzeń Wielki zaprezentowały się w kategoriach:
GB ARABESQUE-BABY II - II m. , Balet, Formacje-Debiuty (do lat 8)
GB ARABESQUE-BABI I - I m., Balet, Mini formacja - Mistrzowie (9-11 lat)
GB ARABESQUE-BABI I - II m., Balet, Formacja - Mistrzowie (9-11 lat)
GB ARABESQUE - I m., Balet, Mini formacja - Mistrzowie (pow. 15 lat)
GB ARABESQUE - III m., Taniec współczesny, Mini formacja - Mistrzowie (pow. 15 lat)
GB ARABESQUE - II m., Jazz, Mini formacja - Mistrzowie (pow. 15 lat)

 

Wielki sukces pary Dance Team Dobrzeń Wielki Konstantego Kasprzak i Ekateriny Shalaevy na Grand Prix Polski Ekstraklasa we Wrocławiu. W kategorii dorośli LA zdobyli I miejsce a w kategorii dorośli ST III miejsce. Gratulacje!

 
Więcej artykułów…