Jesteś teraz tu:
Home Relacje z imprez
Wyszukiwanie
Sponsorzy

 

Nie przegap
Programy specjalne

 

Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Zakup wyposażenia na potrzeby Małej Orkiestry Dętej GOK Dobrzeń Wielki w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury / Infrastruktura domów kultury

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dialog polsko – ukraiński wyrażony poprzez taniec
Projekt realizowany w ramach Programu NCK Polsko – Ukraińska Wymiana Młodzieży

Zrealizowano ze środków Narodowego Centrum Kultury


Wspólne spotkanie młodzieży z Polski i Niemiec

Statystyka odwiedzin
Naszą witrynę przegląda teraz 70 gości 
LogowanieRelacje z imprez

"Akcja Lato" trwała od 10.07 do 11.08.2017r. W zajęciach, które odbywały się zarówno w GOK w Dobrzeniu Wielkim, jak i w Szkole Podstawowej w Chróścicach, udział brały dzieci i młodzież szkolna z Gminy Dobrzeń Wielki i okolic.Oprócz zajęć świetlicowych, uczestnicy "Akcji Lato" brali udział w zajęciach tanecznych, sportowych, sztuki cyrkowej, plastycznych prowadzonych przez instruktorów GOKu oraz dwukrotnie w konkursach zorganizowanych przez Gminną Bibliotekę w Dobrzeniu Wielkim.

 

Pierwszego dnia X Zlotu Oldtimerów atrakcje rozpoczęto się w południe od rejestracji uczestników, którzy będą przedstawiać ciekawostki o pojazdach. od godz. 14.00. Przeprowadzono kilka konkursów dla miłośników pięknych klasyków, ale nie tylko. Uczestnicy licznie wzięli udział m.in.  w zabawie „Po omacku”, czyli konkursie wiedzy o oldtimerach. Głównym zadaniem było rozpoznawanie mechanizmów i podzespołów... na dotyk.  W programie było też przeciąganie liny kierowców „Oldtimery kontra Młokosy” czy konkurs dla motocyklistów. Pierwszy dzień zabawy zakończyłowręczenie nagród dla laureatów konkursów o godz. 20.00.
W niedzielę dowiedzieliśmy się wszystkiego o historii polskiego, kultowego już Fiata 125p, który świętuje 50-lecie. Dzień rozpoczęła parada o godz. 12.00, a następnie zostaną wręczono wyróżnienia m.in. w kategoriach: najdłuższe „małżeństwo” kierowcy z pojazdem czy  kierowcy, który miał najdalej na zlot.

Natomiast o godz. 14.20 zlotowicze spróbowali sił w konkursie wiedzy o dużym Fiacie. Od godz. 14.55 obywały się kolejne konkursy takie jak  dojeżdżanie do słupka, wybór mistera elegancji (Grand Prix zlotu) oraz „Stroje z epoki” wybór najlepiej przebranych właścicieli pojazdów. A w międzyczasie można było dowiedzieć się całą masę ciekawostek technicznych na temat pojazdów.

Organizatorem imprezy był Zbigniew Poniży,  Gminny Ośrodek Kultury w Dobrzeniu Wielkim, a współorganizatorem Polski Związek Motorowy i Urząd Gminy w Dobrzeniu Wielkim. Impreza odbyła się patronatem honorowym Marszałka Województwa Opolskiego.

 

Fotorelacja z uroczystości 30 lecia GOK-u Dobrzeń Wielki, która odbyła się 22.06.2017r.
Uczestnicy uroczystości mogli podziwiać występy wszystkich grup działających jeszcze w Domu Kultury w Dobrzeniu Wielkim, były również podziękowania i życzenia dalszych sukcesów nie tylko na arenie krajowej ale także zagranicznej gdzie GOK Dobrzeń Wielki jest już bardzo znany.

 

W dniach 03-04. czerwca 2017r. w hali sportowo-widowiskowej w Dobrzeniu Wielkim odbył się :

IX OGÓLNOPOLSKI DZIECIĘCO-MŁODZIEŻOWY FESTIWAL SZTUKI CYRKOWEJ  „ MAGIA CYRKU 2017”

W festiwalu uczestniczyło 7 zespołów  w ilości  107 wykonawców. Uczestnikami byli zespoły z: Piotrkowa Trybunalskiego, Kielc, Zakopanego, Zaliszcza, Opola, Pokoju i Dobrzenia Wielkiego.
Całość programu to bardzo różnorodne , kolorowe , wesołe, piękne widowisko. Było to ukoronowanie rocznej ,wytężonej pracy  dzieci i ich trenerów  a  także zaangażowania rodziców.
Program uświetnili  uczniowie I roku Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej w Julinku duet jazdy na monocyklu -  MONIKA  OLEKSIAK I BOGDAN ALTUHOV- również żongler.
Byli członkowie zespołu „CUDAKI” KRZYSZTOF RIEWOLD i ADAM BANACH z partnerką EDYTĄ KASPRZYK, aktorzy „TEATRU POD KOLUMNAMI „ we Wrocławiu.
A także, grupa baletowa „ARABESQ”  działająca p/k Alicji Iwańskiej  przy GOK Dobrzeń wielki.

Wszystkim składam serdeczne podziękowania  i życzę wielu, wielu sukcesów.

 

Wszyscy uczestnicy „MAGII CYRKU 2017”

Nagrodę GRAN PRIX festiwalu  zdobył duet akrobatyczny: IGA SMOLEC I KUBA MICHALAK w układzie choreograficznym p.t. „Podstępna pajęczyca”. Reprezentanci zespołu „ FABRYKA CUDÓW „   z  Klubu Kultury „JASKÓŁCZYN” Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

 

Trofea „CUDAKÓW”
II MIEJSCE w kat. małych form. Prezentacja – diabolo. Trio w składzie: OLA KOLOT, JULIAKUBIS I MATEUSZ KUBIS.

 


WYRÓŻNIENIE w tej samej kat. Ale prezentacja jazdy na monocyklach w układzie choreograficznym” KURCZAKI” w składzie: Agatka Gulczyńska – Kup, Alicja Reginek, Julia Kubis, Mateusz Kubis, Ola Kokot – Dobrzeń Wielki.

 


NAGRODA PUBLICZNOŚCI – zespół „CUDAKI”  
Najmłodsza uczestniczka festiwalu -  Agatka Gulczyńska  z Kup  -  zespół „CUDAKI”
Oraz obdarowani koszem słodyczy ufundowanym przez firmę „ STORAENSO”    z Murowa.
Ponad to chciałabym podziękować  wszystkim sponsorom festiwalu bez których festiwal nie odbyłby się.

Bank Spółdzielczy w Dobrzeniu Wielkim
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobrzeniu Wielkim
Z.U.H. „TRAK POL” Państwo HELENA I ADAM GAŁKA  -SIDZINA
Firma „ AGRODREW” Pan ROBERT DENDERA BRYNICA
USŁUGI TRANSPORTOWE Pan  WALDEMAR KUCZERA  ŁADZA
ZAKŁAD PRODUKCYJNY  „TADEJ” CHRÓŚCICE
Firma „MOTOCLASSIC” BORKI
„WARZYWA, OWOCE, KWIATY” sklep „ROJ” DOBRZEŃ WIELKI
KSIĘGARNIA Pan JERZY KOKOT, DOBRZEŃ WIELKI
Firma „STORAENSO” MURÓW
Firma „DAN BALL” OPOLE
Pan DARIUSZ KRAJEWSKI – MENADŻER, OPOCZNO
Pan DANIEL WOŹNIAK właściciel  cyrku „ EUROPA”
GRUPA LOKALNA BALATON  - patronat medialny.

FOTO. A&T Kołodziej

Grażyna Chmielowicz

 
Więcej artykułów…