Jesteś teraz tu:
Home Relacje z imprez
Wyszukiwanie
Sponsorzy

 

Nie przegap
Programy specjalne

Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Zakup wyposażenia na potrzeby Małej Orkiestry Dętej GOK Dobrzeń Wielki w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury / Infrastruktura domów kultury

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dialog polsko – ukraiński wyrażony poprzez taniec
Projekt realizowany w ramach Programu NCK Polsko – Ukraińska Wymiana Młodzieży

Zrealizowano ze środków Narodowego Centrum Kultury


Wspólne spotkanie młodzieży z Polski i Niemiec

Statystyka odwiedzin
Naszą witrynę przegląda teraz 69 gości 
LogowanieRelacje z imprez

Ukraińskie zespoły artystyczne odbywające tournée zagraniczne nie omieszkują wstąpić także do Dobrzenia, gdzie są zawsze gościnnie przyjęci.
W styczniu 2016 r. Gminny Ośrodek Kultury miał przyjemność przyjąć u siebie gości z Tarnopola, którzy na dwa dni zatrzymali się u nas, a 13 stycznia zaprezentowali się na scenie Domu Kultury.
Zespoły „Kalina Czerwona” i „Zbrucz” przedstawiły widzom kolorowe widowisko, na które złożyły się niezwykle dynamicznie wykonane tańce ludowe i przepiękne utwory zaśpiewane przez solistów Tatiana Bilczak- sopran i Ruslan Bilczak-tenor.
Zespół Pieśni i Tańca „Zbrucz” z Tarnopola przedstawił zarówno tańce i pieśni ludowe, jak i pieśni poważne m.in.: ukraiński taniec ludowy – kazaczok, zakarpacki taniec ludowy – dembotaniec oraz gruziński taniec ludowy. W programie koncertu śpiewano także kolędy oraz słynne przeboje muzyki ukraińskiej i polskiej
Zespół Pieśni i Tańca „Czerwona Kalina” propaguje ukraińską kulturę ludową i działa na rzecz dzieci z walczącego Donbasu poprzez śpiew, taniec, instrumenty, bogato zdobione stroje. Było także stoisko z przepięknymi ludowymi artykułami rękodzielniczymi, a wśród nich wielobarwne korale, ręcznie malowane drewniane figurki, opaski na włosy, bransoletki, "matrioszki", makatki oraz wiele innych.

Pełna galeria z koncertu dostępna w naszych zasobach


Helmut Starosta, foto: Igor Griszczenko

 

 

W ostatni weekend maja 2015 odbyły się światowe zawody telegraficzne pod nazwą CQ WPX CW Contest 2015. W zawodach tych uczestniczyła również radiostacja SP6PAZ z Piastowskiego Klubu Krótkofalowców, działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury Dobrzeń Wielki.
Praca odbywała się pod specjalnym drugim znakiem klubu SN6O . Jest to znak używany tylko w zawodach światowych o dużej randze. Miło nam poinformować , że SN6O zdobyła w kategorii pojedynczy operator , duża moc (aż 200W) w paśmie 40M - 9 miejsce w świecie , 6 miejsce w Europie oraz drugie w kraju.
Końcowy wynik zdobyty w tych zawodach to 1.977.180 pkt.

Opracował Krzysztof  SP6DVP-3Z6V

 

19 grudnia br. w sali OSP w Węgrach odbył się X Jubileuszowy Otwarty Konkurs Piosenki „Nas Łączy Muzyka”2015. Uczestnicy w tym roku dopisali, uroczysty X jubileusz konkurs zakończył się dopiero po godzinie 22. Młodzieżowe zespoły wokalne Cztery Żywioły i Wizja, reprezentujące Gminny Ośrodek Kultury, otrzymały odpowiednio pierwsze miejsce i wyróżnienie.
Zapraszamy na stronę zespołów: www.gas.slusarczyk.eu

 

Wyniki konkursu „Najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa”

W dniu 05.12.2015r w czasie zabawy integracyjnej „Pokonaj bariery z Mikołajem” nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą szopkę. Niezależne jury pod przewodnictwem pani prof.. dr hab. Teresy Smolińskiej dokonało wyboru szopek i określiło miejsca. Wszyscy otrzymali dyplomy uczestnictwa. Laureaci I, II i III miejsca otrzymali bony upominkowe a pozostali uczestnicy słodkie nagrody pocieszenia.

Kategoria A – dzieci i młodzież
1. Michał i Mateusz Sieczka, Zagwiździe
2. Sandra Ciernia – Brynica
3. Anna Czepuryk – DPS Czarnowąsy

Kategoria B – dorośli
1. Józef Sieczka – Zagwiździe

Kategoria C – praca zbiorowa
2. Publiczne Przedszkole w Czarnowąsach – grupa Motylki,
3. Zespół Niepublicznych Szkół dla Uczniów ze Sprzężonymi Niepełnosprawnościami, Autyzmem w Kup,
4. Publiczne Przedszkole w Świerklach – grupa Myszki.

Pełna galeria zdjęć w naszej galerii

 
Więcej artykułów…