Jesteś teraz tu:
Home Relacje z imprez
Wyszukiwanie
Sponsorzy

 

Nie przegap
Programy specjalne

 

Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Zakup wyposażenia na potrzeby Małej Orkiestry Dętej GOK Dobrzeń Wielki w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury / Infrastruktura domów kultury

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dialog polsko – ukraiński wyrażony poprzez taniec
Projekt realizowany w ramach Programu NCK Polsko – Ukraińska Wymiana Młodzieży

Zrealizowano ze środków Narodowego Centrum Kultury


Wspólne spotkanie młodzieży z Polski i Niemiec

Statystyka odwiedzin
Naszą witrynę przegląda teraz 113 gości 
LogowanieRelacje z imprez

3 grudnia 2016 roku odbył się finał konkursu na Szopkę Bożonarodzeniową. Na konkurs wpłynęło dwanaście szopek.
Jury pod przewodnictwem G. Kasprzaka – dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury ustaliło następujące miejsca:


A - w kategorii indywidualnej dzieci i młodzież:
I miejsce Lidia Kasperek l. 7

B – w kategorii indywidualnej dorośli
I miejsce Anna Czepuryk - DPS w Czarnowąsach
II miejsce Marcin Niedzielski – Dobrzeń Wielki

C – w kategorii praca zbiorowa:
I miejsce grupa„Kotki” - Publiczne Przedszkole w Świerklach
II miejsce Zespół Niepublicznych Szkół im. Alicji po drugiej stronie lustra w Kup
III Publiczne Przedszkole w Chróścicach

Nagroda specjalna za wytrwałość i piękną szopkę:
PSP Brynica – klasa IV
Pozostali uczestnicy dostali dyplomy uczestnictwa.Dziękujemy i zapraszamy w przyszłym roku

 

 

 

W dniu 14.08.2016 r. Zespół Wokalny Kupskie Echo był gościem specjalnym IX Festiwalu Muzycznych Narodów Europy „POD WSPÓLNYM NIEBEM”. Impreza odbyła się w Amfiteatrze Olsztyńskim im. Cz. Niemena w Olsztynie. Zespół prezentował repertuar w języku niemieckim, został nagrodzony gromkimi brawami przez bardzo licznie zgromadzoną publiczność. Wyjazd Zespołu Kupskie Echo był sfinansowany w ramach projektu “Wsparcie działalności zespołów artystycznych Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim w roku 2016” z dotacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

 

 

Jedna szkoła z naszego województwa już wkrótce wzbogaci się o nowoczesne wyposażenie swojej pracowni laboratoryjnej. Sprzęt dla placówki wygrali uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie „30 laboratoriów na 30-lecie Adamedu”.
Eksperymenty na wartym 10 tysięcy zł. sprzęcie badawczym będą już w tym roku szkolnym przeprowadzać uczniowie z Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim. Podopieczni  tej placówki z sukcesem wzięli udział w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym z okazji 30-go jubileuszu farmaceutyczno-biotechnologicznej firmy Adamed.

Pobierz oficjalny dokument organizatora konkursu (dokument MS DOCX)

 

W dniach 7 – 9 września 2016 w hali Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim odbył się XX Ogólnopolski Sejmik Samorządów i Mediów Lokalnych.


W Sejmiku uczestniczyło łącznie 453 osoby, reprezentujące samorządy terytorialne, media lokalne, organizacje pozarządowe oraz instytucje kultury z terenu województwa opolskiego i całego kraju. Gośćmi Sejmiku była także grupa dziennikarzy Światowego Forum Mediów Polonijnych (1993-2013) z Austrii, Niemiec i Łotwy.


W trakcie poszczególnych sesji Sejmiku i prezentacji zespołów artystycznych bardzo licznie wśród publiczności pojawiali się mieszkańcy Gminy Dobrzeń Wielki. Byli wśród nich: radni, sołtysi, przedsiębiorcy, członkowie komitetu „Tak dla Samorządności”, działacze kultury i rodzice ponad 1500 dzieci i młodzieży, występujących w zespołach artystycznych Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrzeniu Wielkim.

Potencjał amatorskiego ruchu artystycznego obejmuje łącznie 3200 osób, w tym 65 zespołów, 1500 dzieci oraz 1700 osób starszych. Są wśród nich mistrzowie świata, Europy i Polski w poszczególnych kategoriach oraz dyscyplinach artystycznych i sportowych. Taki potencjał cywilizacyjny świadczy o wybitnych kompetencjach instruktorów i nauczycieli oraz o wielopokoleniowej edukacji kulturalnej „od malucha do seniora”, prowadzonej przez Gminny Ośrodek Kultury w Dobrzeniu Wielkim.

 


Do pobrania dokumenty z Sejmiku:
Komunikat z 20 Sejmiku (MS DOCX)
Historia protestu (MS DOCX)
Deklaracja programowa Sejmiku (MS DOCX)
Pismo Wójtów z dn. 23.11.2015r (MS DOCX)
List do Pani Premier (MS DOCX)

 
Więcej artykułów…