Jesteś teraz tu:
Home Relacje z imprez
Wyszukiwanie
Sponsorzy

 

Nie przegap
Programy specjalne

 

Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Zakup wyposażenia na potrzeby Małej Orkiestry Dętej GOK Dobrzeń Wielki w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury / Infrastruktura domów kultury

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dialog polsko – ukraiński wyrażony poprzez taniec
Projekt realizowany w ramach Programu NCK Polsko – Ukraińska Wymiana Młodzieży

Zrealizowano ze środków Narodowego Centrum Kultury


Wspólne spotkanie młodzieży z Polski i Niemiec

Statystyka odwiedzin
Naszą witrynę przegląda teraz 188 gości 
LogowanieRelacje z imprez

"Akcja Lato" trwała od 10.07 do 11.08.2017r. W zajęciach, które odbywały się zarówno w GOK w Dobrzeniu Wielkim, jak i w Szkole Podstawowej w Chróścicach, udział brały dzieci i młodzież szkolna z Gminy Dobrzeń Wielki i okolic.Oprócz zajęć świetlicowych, uczestnicy "Akcji Lato" brali udział w zajęciach tanecznych, sportowych, sztuki cyrkowej, plastycznych prowadzonych przez instruktorów GOKu oraz dwukrotnie w konkursach zorganizowanych przez Gminną Bibliotekę w Dobrzeniu Wielkim.

 

Pierwszego dnia X Zlotu Oldtimerów atrakcje rozpoczęto się w południe od rejestracji uczestników, którzy będą przedstawiać ciekawostki o pojazdach. od godz. 14.00. Przeprowadzono kilka konkursów dla miłośników pięknych klasyków, ale nie tylko. Uczestnicy licznie wzięli udział m.in.  w zabawie „Po omacku”, czyli konkursie wiedzy o oldtimerach. Głównym zadaniem było rozpoznawanie mechanizmów i podzespołów... na dotyk.  W programie było też przeciąganie liny kierowców „Oldtimery kontra Młokosy” czy konkurs dla motocyklistów. Pierwszy dzień zabawy zakończyłowręczenie nagród dla laureatów konkursów o godz. 20.00.
W niedzielę dowiedzieliśmy się wszystkiego o historii polskiego, kultowego już Fiata 125p, który świętuje 50-lecie. Dzień rozpoczęła parada o godz. 12.00, a następnie zostaną wręczono wyróżnienia m.in. w kategoriach: najdłuższe „małżeństwo” kierowcy z pojazdem czy  kierowcy, który miał najdalej na zlot.

Natomiast o godz. 14.20 zlotowicze spróbowali sił w konkursie wiedzy o dużym Fiacie. Od godz. 14.55 obywały się kolejne konkursy takie jak  dojeżdżanie do słupka, wybór mistera elegancji (Grand Prix zlotu) oraz „Stroje z epoki” wybór najlepiej przebranych właścicieli pojazdów. A w międzyczasie można było dowiedzieć się całą masę ciekawostek technicznych na temat pojazdów.

Organizatorem imprezy był Zbigniew Poniży,  Gminny Ośrodek Kultury w Dobrzeniu Wielkim, a współorganizatorem Polski Związek Motorowy i Urząd Gminy w Dobrzeniu Wielkim. Impreza odbyła się patronatem honorowym Marszałka Województwa Opolskiego.

 

Fotorelacja z uroczystości 30 lecia GOK-u Dobrzeń Wielki, która odbyła się 22.06.2017r.
Uczestnicy uroczystości mogli podziwiać występy wszystkich grup działających jeszcze w Domu Kultury w Dobrzeniu Wielkim, były również podziękowania i życzenia dalszych sukcesów nie tylko na arenie krajowej ale także zagranicznej gdzie GOK Dobrzeń Wielki jest już bardzo znany.

 
Więcej artykułów…