Jesteś teraz tu:
Home Relacje z imprez
Wyszukiwanie
Sponsorzy

 

Nie przegap
Programy specjalne

 

Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Zakup wyposażenia na potrzeby Małej Orkiestry Dętej GOK Dobrzeń Wielki w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury / Infrastruktura domów kultury

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dialog polsko – ukraiński wyrażony poprzez taniec
Projekt realizowany w ramach Programu NCK Polsko – Ukraińska Wymiana Młodzieży

Zrealizowano ze środków Narodowego Centrum Kultury


Wspólne spotkanie młodzieży z Polski i Niemiec

Statystyka odwiedzin
Naszą witrynę przegląda teraz 93 gości 
LogowanieRelacje z imprez

Jedna szkoła z naszego województwa już wkrótce wzbogaci się o nowoczesne wyposażenie swojej pracowni laboratoryjnej. Sprzęt dla placówki wygrali uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie „30 laboratoriów na 30-lecie Adamedu”.
Eksperymenty na wartym 10 tysięcy zł. sprzęcie badawczym będą już w tym roku szkolnym przeprowadzać uczniowie z Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim. Podopieczni  tej placówki z sukcesem wzięli udział w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym z okazji 30-go jubileuszu farmaceutyczno-biotechnologicznej firmy Adamed.

Pobierz oficjalny dokument organizatora konkursu (dokument MS DOCX)

 

W dniach 7 – 9 września 2016 w hali Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim odbył się XX Ogólnopolski Sejmik Samorządów i Mediów Lokalnych.


W Sejmiku uczestniczyło łącznie 453 osoby, reprezentujące samorządy terytorialne, media lokalne, organizacje pozarządowe oraz instytucje kultury z terenu województwa opolskiego i całego kraju. Gośćmi Sejmiku była także grupa dziennikarzy Światowego Forum Mediów Polonijnych (1993-2013) z Austrii, Niemiec i Łotwy.


W trakcie poszczególnych sesji Sejmiku i prezentacji zespołów artystycznych bardzo licznie wśród publiczności pojawiali się mieszkańcy Gminy Dobrzeń Wielki. Byli wśród nich: radni, sołtysi, przedsiębiorcy, członkowie komitetu „Tak dla Samorządności”, działacze kultury i rodzice ponad 1500 dzieci i młodzieży, występujących w zespołach artystycznych Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrzeniu Wielkim.

Potencjał amatorskiego ruchu artystycznego obejmuje łącznie 3200 osób, w tym 65 zespołów, 1500 dzieci oraz 1700 osób starszych. Są wśród nich mistrzowie świata, Europy i Polski w poszczególnych kategoriach oraz dyscyplinach artystycznych i sportowych. Taki potencjał cywilizacyjny świadczy o wybitnych kompetencjach instruktorów i nauczycieli oraz o wielopokoleniowej edukacji kulturalnej „od malucha do seniora”, prowadzonej przez Gminny Ośrodek Kultury w Dobrzeniu Wielkim.

 


Do pobrania dokumenty z Sejmiku:
Komunikat z 20 Sejmiku (MS DOCX)
Historia protestu (MS DOCX)
Deklaracja programowa Sejmiku (MS DOCX)
Pismo Wójtów z dn. 23.11.2015r (MS DOCX)
List do Pani Premier (MS DOCX)

 

Zespół "Kupskie Echo" otrzymał I nagrodę w XIII Wojewódzkim Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Artystycznej WIATRAKI 2016. Impreza odbyła się 2 lipca w Kosorowicach (gmina Tarnów Opolski). Tym miłym akcentem zespoły wokalne z Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrzeniu Wielkim, prowadzone przez Agnieszkę Ślusarczyk zakończyły sezon artystyczny 2015/2016,

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć zespołu: https://www.facebook.com/kupskie.echo/
o Kupskim Echu w prasie: http://www.grupalokalna.pl/beczka/kupskie-echo-i-miejsce

 

17 czerwca 2016 Zespół Wizja reprezentował Województwo Opolskie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Dobrzeniu Wielkim w uroczystym koncercie z okazji 25 rocznicy podpisania Traktatu o dobrym sąsiedztwiei 20 rocznicy podpisania oświadczenia o współpracy międzyregionalnej Kraju Związkowego Nadrenii– Palatynatu ze stolicą w Moguncji oraz Województwa Opolskiego. Jego sygnatariuszami w 1991 roku byli: premier Jan Krzysztof Bielecki, kanclerz RFN Helmut Kohl oraz ministrowie spraw zagranicznych: Krzysztof Skubiszewski i Hans-Dietrich Genscher.
Nasz znakomity przewodnik Günter Kostorz poprowadził nas pięknym bulwarem nad Renem, aleją platanową wśród targu staroci. Od wspaniałych widoków nie mogliśmy oderwać wzroku.Moguncja (Mainz) to fascynujące miasto: studentów, mediów, a przede wszystkim kolebka drukarstwa europejskiego i światowego za sprawą Johannesa Gutenberga. Nie ma tam większego przemysłu, miasto liczyok. 200 tysięcy mieszkańców.W Moguncji studiuje ponad 30 tysięcy studentów. W stolicy kraju związkowego Nadrenii-Palatynat znajduje się główna siedziba i centrum nadawcze państwowej telewizji ZDF. W sobotnie przedpołudnie przed romańską katedrą pw. św. Marcina i Stefana z XI wieku odbywał się akurat miejscowy targ obrazujący lokalne tradycjei tętniące życiem miasto.
Uroczysty koncert odbył się na placu przed Landtagiem w Moguncji. Po zakończonych oficjalnych uroczystościach w Landtagu znamienici goście przeszli na plac, gdzie śpiewem witały ich dziewczęta z zespołu Wizja. Zespół swoją prezentacją rozpoczął część mniej oficjalną uroczystości.Wśród zaproszonych gości byli między innymi:  były premier RP Jan Krzysztof Bielecki, Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła, premier Nadrenii Palatynatu MaluDreyer, Konsul Generalny RP z Kolonii Jan Sobczak, były doradca Helmuta Kohla prof. Horst Teltschik i prof. Andreas Rödder. Dziewczęta z Wizji zyskały od razu sympatię gości,publiczności oraz gromkie brawa.Ta wizyta na pewno długo zostanie w naszej pamięci.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: https://www.facebook.com/zespolwizja

 
Więcej artykułów…