Jesteś teraz tu:
Home Relacje z imprez
Wyszukiwanie
Sponsorzy

 

Nie przegap
Programy specjalne

 

Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Zakup wyposażenia na potrzeby Małej Orkiestry Dętej GOK Dobrzeń Wielki w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury / Infrastruktura domów kultury

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dialog polsko – ukraiński wyrażony poprzez taniec
Projekt realizowany w ramach Programu NCK Polsko – Ukraińska Wymiana Młodzieży

Zrealizowano ze środków Narodowego Centrum Kultury


Wspólne spotkanie młodzieży z Polski i Niemiec

 

Statystyka odwiedzin
Naszą witrynę przegląda teraz 75 gości 
LogowanieRelacje z imprez

28 maja 2018 r. w sali wiejskiej w Kup odbył się III Konkurs Piosenki Niemieckiej, zorganizowany przez DFK Kup.

Wśród nagrodzonych znalazły się wokalistki ze Studia Piosenki w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrzeniu Wielkim.

Złote laury w swoich kategoriach uzyskały:

  • solistki Anna Koschny i Paulina Stanik,
  • duet Anna Koschny  i Wiktoria Mielnik
  • Zespół Cztery Żywioły.

Agnieszka Ślusarczyk

 

Wielki sukces tancerzy z GOK Dobrzeń Wielki.11 marca 2018 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim Mateusz Szyporta i Wiktoria Kosno zajęli 6.miejsce w Mistrzostwach PTT w klasie A. Natomiast 24 marca 2018 roku w Kołobrzegu para taneczna Konstanty Kasprzak i Ekaterina Shalaeva zdobyli w Mistrzostwach Polski FTS 10 tańców 5 miejsce.  Gratulujemy serdecznie tych wielkich sukcesów i życzymy dalszych. Dziękujemy za przygotowanie tancerzy trenerom Dance Team Dobrzeń Wielki.

 

Misterne, kolorowe kroszonki powstały na warsztatach zdobienia jaj, które odbyły się 22 lutego 2018 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrzeniu Wielkim.Spotkanie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Ludzi Kreatywnych „Talent” wraz z Klubem Seniora działającego na terenie Gminy Dobrzeń Wielki. Pomocą służyły również panie z GOPS w Dobrzeniu Wielkim. Były to warsztaty tradycyjnego zdobienia jaj technikami: rytowniczą, czyli wydrapywania wzoru (najczęściej motywy roślinne) nożykiem na zafarbowanej wcześniej skorupce jaja oraz batiku czyli pisania gorącym woskiem po białej skorupce jaja. ( http://www.muzeumwsiopolskiej.pl/node/229 ). Głównym celem warsztatów była popularyzacja rękodzieła i kultywowania tradycji. W warsztatach bezpłatnie uczestniczyło ponad 75 osób. Połowę uczestników stanowili seniorzy z Klubu seniora wraz z animatorem – panią Krystyną Gierok. Druga połowa to uczniowie klas drugich z Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi w Dobrzeniu Wielkim ze swoimi wychowawczyniami; panią Izabelą Paluch i panią Beatą Sową. Warsztaty prowadziły artystki ludowe: pani Anna Kośna i pani Gertruda Kleman, na co dzień związane z Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu – Bierkowicach. Panie na wstępie opowiedziały o tradycji kroszonkarstwa na Opolszczyźnie. Kroszonka Opolska ma swój niepowtarzalny urok a kompozycja jest wyrazista i czytelna, w przedstawionym obrazie jest wyraźnie zauważalna głębia oraz kolejne warstwy przedstawianego wzoru. Kolejnym mocno rozbudowanym elementem są symetrycznie rozlokowane bardzo bogate szlaczki a prawdziwą sztuką jest by były idealnie proste i równe co do wielkości i kształtu poszczególnych, kolejnych elementów. ( http://kroszonki.pl/?str=historia ). Pokazały różne techniki zdobienia jajek.

Następnie rozpoczęła się praktyczna część warsztatów. Dzieci pod czujnym okiem pani Anny Kośnej, uczyły się tradycyjnego zdobienia jajek metodą wytrawiania kwasem ( w tym wypadku – octem). Mogły wykazać się pomysłowością, zdolnościami w zakresie dekoracji jaj. Praca nad dekorowaniem była również niewątpliwie lekcją cierpliwości i umiejętności doprowadzania pracy do końca.
Seniorzy pracowali z panią Gertrudą Kleman.  Wspólna praca, miła atmosfera sprzyjała integracji i wymianie doświadczeń artystycznych uczestników. Pani Gerdtruda omówiła techniki zdobienia jaj i pokazała wzory typowe dla opolskiej kroszonki. Same warsztaty uświadomiły ich uczestnikom, że w każdym człowieku drzemie artysta i czasem trzeba mu pozwolić ujawnić swoje zdolności. Wszyscy byli zadowoleni z aktywnie spędzonego czasu i poczucia artystycznego spełnienia.
Ewa Holeksa
Stowarzyszenie Ludzi Kreatywnych „Talent”

Na pełną foto relację zapraszamy tutaj >

 

Pierwszy historyczny dla Polski medal w Double mini-trampoline na Międzynarodowych zawodach Cascais Beach Cup 2018 w Lizbonie dla Weroniki Antoszczyk z GOK Gwiazda Dobrzeń Wielki.
W konkurencji startowało 48 zawodników 5 krajów Europy! Klubowa kolezanka Zofia Wróbel również awansowała do ścisłego finału. Kolejne medale w dniu dzisiejszym dla GOK Gwiazda Dobrzeń Wielki.
W finałach Cascais Beach Cup-Lizbona w Portugalii w kat. U10 w skokach synchronicznych najmłodsze dziewczynki zdobyły złoty medal w parze Weronika Antoszczyk z Paulina Wójcik.
W kat 13-14 brązowy medal wywalczyły w parze J.Siepetowska z M. Piekorz a w finale ind. Under 10 brązowy medal dla Weroniki Antoszczyk.
W ostatnim dniu na Międzynarodowych zawodach Cascais Beach Cup wystartowały dwie zawodniczki w finale w kat.11-12 Milena Piekorz zdobyła 3miejsce ind. a w kat 13-14 Julia Siepetowska zakończyła na 6miejscu.
W sumie zawodnicy wywalczyli podczas 3 dniowych zmagań 5 medali (1 złoty i 4 brązowe)Wielkie gratulacje dla całego teamu GOK "Gwiazda" Dobrzeń Wielki.

 

 

 
Więcej artykułów…