Jesteś teraz tu:
Home Relacje z imprez
Wyszukiwanie
Sponsorzy

 

Nie przegap
Programy specjalne

Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Zakup wyposażenia na potrzeby Małej Orkiestry Dętej GOK Dobrzeń Wielki w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury / Infrastruktura domów kultury

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dialog polsko – ukraiński wyrażony poprzez taniec
Projekt realizowany w ramach Programu NCK Polsko – Ukraińska Wymiana Młodzieży

Zrealizowano ze środków Narodowego Centrum Kultury


Wspólne spotkanie młodzieży z Polski i Niemiec

Statystyka odwiedzin
Naszą witrynę przegląda teraz 65 gości 
Logowanie



Relacje z imprez

PROTOKÓŁ  VIII OGÓLNOPOLSKIEGO DZIECIĘCO-MŁODZIEŻOWEGO FESTIWALU  SZTUKI CYRKOWEJ
„ MAGIA CYRKU”  2016

Festiwal odbył się w dniach 21-22  maja 2016r.
Otwarcia  dokonał wójt gminy Dobrzeń Wielki Pan Henryk Wróbel natomiast  zamknięcia festiwalu dokonała z-ca wójta Pani Irena Weber.
Swoje prezentacje przedstawiło 8 zespołów z: Piotrkowa Trybunalskiego, Leszna, Tomaszowa Mazowieckiego, Kielc, Zakopanego, debiutanci z  Opola ,Rudy Śląskiej, Giżycka - solista oraz  gospodarze z Dobrzenia Wielkiego zespół CUDAKI 113  młodych wykonawców  wystąpiło się w 24 pokazach. Trenerzy grup:
1.Sylwester Wiśniewski
2. Ewa Wiśniewska
3. Grażyna Rem-Kret
4. Lucyna Adamiak
5. Jerzy Adamiak
6. Krzysztof Riewold
7. Ewa Pręgowska
10. Grażyna Chmielowicz


Wszystkich uczestników oceniało międzynarodowe  jury , składające się w większości z byłych artystów cyrku w składzie:
1Andrej Zharkow  - Ukraina  
2. Ina Luneva       - Ukraina
3.  Jerzy Kret       
4.  Małgorzata Zieleńczuk   
5.  Jadwiga Kokoszka - pedagog
6. Krzysztof Riewold  -   żongler
7.Sylwiusz Kuliczkowski  - naczelny redaktor portalu prasowego online” Grupa Lokalna     Balaton”  z Dobrzenia Wielkiego


W tegorocznym festiwalu dokonano podziału na kategorie.
I. Prezentacje wykonane w ilości   do dziesięciu osób
małych form” i
II. prezentacje wykonane w ilości powyżej  dziesięciu osób  
dużych form” .
Decyzją jury  przyznano:
GRAN PRIX -festiwalu otrzymał  Jakub Zahorski za   - jazdę  na monocyklach. 16 letni uczeń Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej w Julinku.

I KATEGORIA.

I miejsce . .Patrycja Piotrowska , Małgorzata Malecka duet  grupy „ GRAFIT „ z MŁODZIEŻOWEGO DOMU KULTURY w KIELCACH  za – „żonglowanie „
II mc. Duet Akrobatyczny,  Iga Smolec i Jakub Michalak  z „ Fabryki  Cudów „  z KLUBU KULTURY „JASKÓŁCZYN” PIOTRKOWSKIEJ SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ
III mc. JULIA MURZA - diabolo- z klubu TROLIK z OPOLA.

II KATEGORIA.
I mc . „ ALICJA W KRAINIE CYRKU” – widowisko  zespołu „ Fabryka Cudów „  z KLUBU KULTURY „JASKÓŁCZYN” PIOTRKOWSKIEJ SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ
II mc. HULA – HOP  Zespół „ Fabryka Cudów „  z KLUBU KULTURY „JASKÓŁCZYN” PIOTRKOWSKIEJ SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ
III mc.  TANIEC AKRO -  Zespół „GRAFIT” - Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach

WYRÓŻNIENIA :

1.Grupa „ CUDAKI „ z GOK Dobrzeń Wielki   za „ pokaz jazdy na monocyklach” w składzie:
Julia Kubis  ,Mateusz Kubis
Maja Loch  , Zuzia Loch
Nina Parzonka  ,  Max Jankowski

2. „Piraci z Karaibów” – jazda na monocyklach, trio z MIEJSKIEGO OŚRODKA KULTURY  w LESZNIE  w  składzie:  
Pecolt Natalia
Orzałkiewicz Maria.
Kasprzak  Maja

3. Grupa „ CUDAKI „ z GOK Dobrzeń Wielki   za pokaz diabolo w składzie:
Ola Kokot
Maciek Sachor
Daniel Sachor.

4. Akrobatyka dziewcząt. „ Fabryka Cudów „  z KLUBU KULTURY  „JASKÓŁCZYN” PIOTRKOWSKIEJ SPÓŁDZIELNI
MIESZKANIOWEJ

NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI zdobyli  : Grupa „ENCE – PENCE” - najmłodszy debiut  .  Rudzkie Stowarzyszenie Inicjatyw Niebanalnych IN-NI z  Rudy Śląskiej  
Najmłodszą uczestniczką była, MARTYNA JAGIEŁŁO lat 5. –  z grupy AKRO-DENCE, z Zakopanego.


W tym roku były nagrody sponsorskie, otrzymali je:
Nagrodę firmy – sponsora – „ Dan Ball”   z Opola - szyjącej piłeczki żonglerskie  zdobyły zespoły  z Piotrkowa Trybunalskiego   i Kielc.
Nagrodę firmy prasowej „ GRUPA LOKALNA – Balaton”    z Dobrzenia Wielkiego - otrzymał zespół  „ AKRO – DENCE”   z ZAKOPANEGO. -  wręczył ją  Pan Łukasz Kołodziej – właściciel , wydawca.
Nagrody  firmy „ STORAENSO”   z Murowa otrzymali:
JULIA MURZA  z  OPOLA  .
„ ALICJA W KRAINIE CYRKU” z PIOTRKOWA TRYBUNALSKIEGO,

„ CUDAKI” z DOBRZENIA  WIELKIEGO. – wręczał , przedstawiciel firmy Pan Leonard Kokot.

Wszyscy uczestnicy festiwalu otrzymali pamiątkowe kubki    i torby.
Podziękowania również składamy sponsorom : Bankowi Spółdzielczemu w Dobrzeniu Wielkim  oraz Urzędowi Gminy w Dobrzeniu Wielkim, Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Dobrzeniu Wielkim i Panu ARTUROWI WOJTERZE   FHU STARA KUŹNIA” w Dobrzeniu Wielkim

Program uświetnili :Komik – Andrej Zharkow– gość  z Ukrainy.
Krzysztof Riewold   - diabolista  z Dobrzenia Wielkiego
Aleksander Krajewski – iluzjonista z Opola
Alicja Wiśniewska  w balansie na kuli  z Piotrkowa Trybunalskiego ,
oraz przedstawiciele Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej    w Julinku.

W balansie na wolnostojącej drabinie wystąpił  KRZYSZTOF KOSTERA  z partnerką  MAGDĄ KISIELAK, a  w duecie akrobatycznym wystąpił  KAMIL WITKOWSKI  z partnerka MAGDĄ KISIELAK.

Reżyseria , konferansjerka – Grażyna Chmielowicz
Scenografia : Kornelia Sabarz
Rodzicom , którzy pomagali przy scenografii oraz wszystkim osobom , które przyczyniły się do realizacji naszego festiwalu OGROMNE PODZIEKOWANIA .

 

Festiwal mamy już za sobą. Odbył się 21-22 maja w Dobrzeniu Wielkim.
W tym roku oklaskiwaliśmy 113 wykonawców  z: Piotrkowa Trybunalskiego, Kielc, Zakopanego,  Tomaszowa Mazowieckiego, Leszna, debiutantów z:  Opola, Rudy Śląskiej, Giżycka,  sąsiedniej gminy Pokój i gospodarzy z Dobrzenia Wielkiego. Było to bardzo barwne , ciekawe , sympatyczne ponad dwugodzinne widowisko. Poziom umiejętności uczestników, wartości i różnorodności  prezentacji  nieustannie rośnie  co bardzo cieszy i raduje organizatorów a przede wszystkim widzów.
W tym roku GRAN PRIX – zdobył solista z Giżycka 16 - letni Jakub Zahorski, który zaprezentował nam  precyzyjną ,elegancką   jazdę  na  między innymi  nietypowym monocyklu. Jest on uczniem Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej w Julinku.  Gospodarze tym razem zdobyli dwa wyróżnienia za : prezentację diabolo  w składzie: Ola Kokot – Dobrzeń Wielki,  Daniel i Maciek Sachor - Kup oraz zespołowo jazda na monocyklach  w składzie: Julia i Mateusz Kubis, Dobrzeń wielki,  Zuzia      i Maja Lach, Nina Parzonka  - Kup,  Max Jankowski – Borki.
Tym razem jury było między narodowe, gościliśmy przedstawicieli cyrku ukraińskiego Andrej Zharkow i  Ina Luneva.
Natomiast jako goście specjalni wystąpili młodzi artyści – uczniowie Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej w Julinku: Magdalena Kisiała, Krzysztof Kostera, Kuba Witkowski  oraz młody iluzjonista Olek Krajewski z Opola i najmłodsza Alicja Wiśniewska z Piotrkowa Trybunalskiego, uczestniczka poprzednich edycji naszego festiwalu i  kolejna uczestniczka „ Mam Talent”. Zaprezentowała się w balansie  na kuli.

Nasz festiwal otworzył  wójt, Pan Henryk Wróbel a zamknęła z-ca wójta Pani Irena Weber. Naszym włodarzom serdeczne podziękowania za tę odrobinę czasu poświeconą „Magii Cyrku” .

Do zobaczenia za rok.

Na  szczegółową relację zapraszam na stronę festiwalową. http://circus.young-festival.pl/ . Galeria zdjęć na stronie zespołu CUDAKI

Grażyna Chmielowicz

 

27.04.2016r w Izbie Przyrodniczo – Leśnej w Kup został podsumowany konkurs plastyczny pt. „Mój las”. Z prawie 400 prac które wpłynęły na Konkurs ,dzieci z Kółka plastycznego otrzymały nagrody :  
I miejsce – Zofia Funk – kat. przedszkola
Wyróżnienie – Zuzanna Funk
II miejsce – Zofia Samson – kat. szkoły podstawowe
Wyróżnienie – Malwina Wochnik
Nagrodzona została również Instruktorka plastyki  Pani Kornelia Sabasz.
Gratulujemy i życzymy dalszych twórczych sukcesów.

 

7 maja br w XVII Wojewódzkim Festiwalu Artystycznym "Liść Dębu" w Dąbrowie Niemodlińskiej, Gminny Ośrodek Kultury z Dobrzenia Wielkiego reprezentowały dwa zespoły.
W konkursie uczestniczyło 20 zespołów.
Zespoły Wokalne prowadzone przez Agnieszkę Ślusarczyk w swoich kategoriach otrzymały:
- Cztery Żywioły I miejsce i złoty liść dębu,
- Dziecięcy Zespół Wokalny III miejsce i brązowy liść dębu.

Zobacz pełną galerię zdjęć z imprezy

 
Więcej artykułów…