Jesteś teraz tu:
Home Relacje z imprez
Wyszukiwanie
Sponsorzy

 

Nie przegap
Programy specjalne

 

Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Zakup wyposażenia na potrzeby Małej Orkiestry Dętej GOK Dobrzeń Wielki w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury / Infrastruktura domów kultury

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dialog polsko – ukraiński wyrażony poprzez taniec
Projekt realizowany w ramach Programu NCK Polsko – Ukraińska Wymiana Młodzieży

Zrealizowano ze środków Narodowego Centrum Kultury


Wspólne spotkanie młodzieży z Polski i Niemiec

Statystyka odwiedzin
Naszą witrynę przegląda teraz 54 gości 
LogowanieRelacje z imprez

7 września 2017 roku seniorzy GOK Dobrzeń Wielki uczestniczyli w wycieczce do Szprewaldu. W programie przewidziany był m.in. wspaniały rejs łodziami po kanałach, zwanych z racji swego uroku niemiecką Wenecją.  Pozostawił on wszystkim uczestnikom niezapomniane przeżycia i garść fotografii na pamiątkę.


Tegoroczny wysyp grzybów zachęcił w dniu 12 września 2017 roku grupę seniorów z Chróścic do wyjazdu w las. Wycieczka oprócz zdobyczy kulinarnych była przyjemnym, towarzyskim spotkaniem zakończonym biesiadą w Chróścickim Młynie.

 

Szanowni Państwo,

W dniu 28.09.2017 r. Zespół Kupskie Echo zawitał do Ośrodka Skowronek w Głuchołazach. Zaprezentował  tam godzinny koncert wzbogacony dowcipami w wykonaniu Marii Koschny. Publiczność bardzo gorąco przyjęła Kupskie Echo gromkimi brawami. W repertuarze zespołu znalazły się popularne utwory wykonane w języku niemieckim i gwarze śląskiej. Koncert odbył się w ramach dofinansowania działalności z dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach projektu “Wsparcie działalności zespołów artystycznych Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim w roku 2017”,

z poważaniem, Agnieszka Ślusarczyk

 

 

W dniach od 22 do 24 września tego roku, w malowniczym niemieckim miasteczku Bautzen, położonym nad rzeką Sprewą odbył się już XIII Festiwal Orkiestr Dętych.


Uczestniczyło w nim 25 orkiestr z Czech, Węgier, Niemiec oraz z Polski. Polskę reprezentowała Mała Orkiestra Dęta działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrzeniu Wielkim. Orkiestra pod batutą pana Mirosława Gutki w ciągu dwóch koncertowych dni zaprezentowała pokaźny repertuar

 

 

 

Był to czas wspólnego międzynarodowego muzykowania oraz zacieśniania współpracy z innymi uczestnikami festiwalu.

Gościem specjalnym podczas koncertu Małej Orkiestry w Obergurig był sam burmistrz Thomas Polpitz, który wyraził słowa uznania oraz podziękowania, składając je na ręce Dyrygenta.

Ponad 750 uczestników tegorocznego festiwalu sprawiło, że był to czas niezwykły, otoczony różnorodnością nie tylko kultur ale i muzycznych uniesień.

 

23 września 2017 w domEXPO Opole (ul. Kępska 8, 45-129 Opole) w ramach JugendFestivalMłodych odbył się koncert finałowy Konkursu Piosenki Niemieckiej SUPERSTAR 2017, na który przyjechali wokaliści z całej Polski. Ania Koschny wokalistka z Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrzeniu Wielkim otrzymała trzecią nagrodę. Pomimo niedyspozycji gardła brawurowo zaśpiewała piosenkę Bedingungslos.

Zapraszamy na zajęcia emisji głosu, dykcji i recytacji do Studia Wokalnego działającego w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrzeniu Wielkim. Można dołączy do następujących grup wiekowych:
•    Zajęcia wokalne dla najmłodszych – Dzwoneczki – rytmika (przedszkole)
•    Zespół Wokalny FRELKI  (szkoła podstawowa)
•    Cztery Żywioły/ Wizja (zespoły młodzieżowe)
•    Kupskie Echo (dorośli)

Więcej informacji o zespołach na stronach:
www.gas.slusarczyk.pl
www.kupskie-echo.art.pl
bądź pod nr tel. 887-725-726

 
Więcej artykułów…