Jesteś teraz tu:
Home Relacje z imprez
Wyszukiwanie
Sponsorzy

 

Nie przegap
Programy specjalne

 

Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Zakup wyposażenia na potrzeby Małej Orkiestry Dętej GOK Dobrzeń Wielki w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury / Infrastruktura domów kultury

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dialog polsko – ukraiński wyrażony poprzez taniec
Projekt realizowany w ramach Programu NCK Polsko – Ukraińska Wymiana Młodzieży

Zrealizowano ze środków Narodowego Centrum Kultury


Wspólne spotkanie młodzieży z Polski i Niemiec

Statystyka odwiedzin
Naszą witrynę przegląda teraz 110 gości 
LogowanieRelacje z imprez

Szanowni Państwo,

W dniu 28.09.2017 r. Zespół Kupskie Echo zawitał do Ośrodka Skowronek w Głuchołazach. Zaprezentował  tam godzinny koncert wzbogacony dowcipami w wykonaniu Marii Koschny. Publiczność bardzo gorąco przyjęła Kupskie Echo gromkimi brawami. W repertuarze zespołu znalazły się popularne utwory wykonane w języku niemieckim i gwarze śląskiej. Koncert odbył się w ramach dofinansowania działalności z dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach projektu “Wsparcie działalności zespołów artystycznych Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim w roku 2017”,

z poważaniem, Agnieszka Ślusarczyk

 

 

W dniach od 22 do 24 września tego roku, w malowniczym niemieckim miasteczku Bautzen, położonym nad rzeką Sprewą odbył się już XIII Festiwal Orkiestr Dętych.


Uczestniczyło w nim 25 orkiestr z Czech, Węgier, Niemiec oraz z Polski. Polskę reprezentowała Mała Orkiestra Dęta działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrzeniu Wielkim. Orkiestra pod batutą pana Mirosława Gutki w ciągu dwóch koncertowych dni zaprezentowała pokaźny repertuar

 

 

 

Był to czas wspólnego międzynarodowego muzykowania oraz zacieśniania współpracy z innymi uczestnikami festiwalu.

Gościem specjalnym podczas koncertu Małej Orkiestry w Obergurig był sam burmistrz Thomas Polpitz, który wyraził słowa uznania oraz podziękowania, składając je na ręce Dyrygenta.

Ponad 750 uczestników tegorocznego festiwalu sprawiło, że był to czas niezwykły, otoczony różnorodnością nie tylko kultur ale i muzycznych uniesień.

 

23 września 2017 w domEXPO Opole (ul. Kępska 8, 45-129 Opole) w ramach JugendFestivalMłodych odbył się koncert finałowy Konkursu Piosenki Niemieckiej SUPERSTAR 2017, na który przyjechali wokaliści z całej Polski. Ania Koschny wokalistka z Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrzeniu Wielkim otrzymała trzecią nagrodę. Pomimo niedyspozycji gardła brawurowo zaśpiewała piosenkę Bedingungslos.

Zapraszamy na zajęcia emisji głosu, dykcji i recytacji do Studia Wokalnego działającego w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrzeniu Wielkim. Można dołączy do następujących grup wiekowych:
•    Zajęcia wokalne dla najmłodszych – Dzwoneczki – rytmika (przedszkole)
•    Zespół Wokalny FRELKI  (szkoła podstawowa)
•    Cztery Żywioły/ Wizja (zespoły młodzieżowe)
•    Kupskie Echo (dorośli)

Więcej informacji o zespołach na stronach:
www.gas.slusarczyk.pl
www.kupskie-echo.art.pl
bądź pod nr tel. 887-725-726

 

Grupa Baletowa ARABESQUE rozpoczęła działalność artystyczną w GOK w Dobrzeniu Wielkim w kwietniu 2010 roku. Od siedmiu lat jest kulturalnym ambasadorem Gminy Dobrzeń Wielki na scenach w kraju i zagranicą. Grupa Baletowa ARABESQUE dwukrotnie prezentowała
swoje umiejętności taneczne na konkursach we Włoszech oraz na telewizyjnym konkursie w Bułgarii. Na swoim koncie ma wiele nagród i wyróżnień na konkursach wojewódzkich i ogólnopolskich. W latach 2013-2016 GB ARABESQUE współpracowała z p. Marią Kijak-Rakowską, byłą tancerką, a następnie kierownikiem baletu Opery Wrocławskiej. Raz w miesiącu odbywały się warsztaty z techniki tańca klasycznego pointes i repertuaru klasycznego, a rezultaty wysiłku naszych tancerek można było podziwiać podczas Koncertu Galowego na deskach sceny Opery Wrocławskiej.
W lipcu 2016 roku podczas Międzynarodowego Festiwalu Baletowego w Lądku Zdroju GB ARABESQUE brała udział w warsztatach z techniki tańca klasycznego dla średniozaawansowanych, które prowadziła p. Beata Wrzosek-Dopierała, pedagog tańca z Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu. Dziewczęta zrobiły ogromne wrażenie na prowadzącej warsztaty, która zaproponowała współpracę z naszą grupą.
Rezultatem tej współpracy były ubiegłoroczne listopadowe warsztaty, na których oprócz zajęć z techniki tańca klasycznego, zostały przygotowane po dwie choreografie z repertuaru klasycznego dla obu grup.
Siódmy sezon artystyczny (2016/2017) był wyjątkowo udany dla GB ARABESQUE. Już w kwietniu 2017 r. GB ARABESQUE po raz piaty uczestniczyła w Festiwalu Tańca „Baw się razem z nami” w Kluczborku, gdzie po raz piąty potwierdziła swoją klasę zajmując niekwestionowane pierwsze miejsce. W maju br. grupa młodsza i starsza zaprezentowały się w jedenastu choreografiach na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca „TOP” we Wrocławiu, w kategorii balet. Nasze solistki i zespoły jedenaście razy wchodziły na podium zdobywając 6 złotych, 3 srebrne i 2 brązowe medale. Na początku czerwca br. GB ARABESQUE-BABY uczestniczyła w Wojewódzkim Przeglądzie Tanecznym Przedszkolaków „Balerina” w Kluczborku, gdzie zarówno solistka, jak i zespół wywalczyli pierwsze miejsce.
GB ARABESQUE została zaproszona również do programu „Opolskie o poranku” TVP3 Opole, w którym zaprezentowała się w trzech choreografiach klasycznych. GB ARABESQUE oprócz udziału w konkursach, cały czas swoimi występami uświetnia lokalne imprezy. Pod koniec sierpnia br. odbędą się warsztaty taneczno-baletowe dla członków GB RABESQUE oraz dla osób zainteresowanych. Zarówno dzieci, jak i młodzież chcące spróbować tańca klasycznego, jazzowego i estradowego zapraszamy na te zajęcia. Być może będzie to początek wspaniałej przygody w świat magii tańca.
Choreografem i pedagogiem grup baletowych jest dr Alicja Iwańska.

 
Więcej artykułów…