Jesteś teraz tu:
Home Relacje z imprez
Wyszukiwanie
Sponsorzy

 

Nie przegap
Programy specjalne

 

Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Zakup wyposażenia na potrzeby Małej Orkiestry Dętej GOK Dobrzeń Wielki w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury / Infrastruktura domów kultury

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dialog polsko – ukraiński wyrażony poprzez taniec
Projekt realizowany w ramach Programu NCK Polsko – Ukraińska Wymiana Młodzieży

Zrealizowano ze środków Narodowego Centrum Kultury


Wspólne spotkanie młodzieży z Polski i Niemiec

 

Statystyka odwiedzin
Naszą witrynę przegląda teraz 112 gości 
LogowanieRelacje z imprez

W minioną sobotę 16.06 br. studio w Radiu Doxa zajął Zespół Kupskie Echo. Panie nagrywały materiał na płytę ze znanymi pieśniami maryjnymi.  Kupskiemu Echu przypadła XIX-wieczna, piękna pieśń Po górach, dolinach sanktuarium maryjnego w Lourdes. Na płycie oprócz tej pieśni znajdą się także utwory maryjne w wykonaniu innych zespołów powiatu opolskiego.
Będzie to trzecia płyta, na którą nagrywa swój materiał m.in. Kupskie Echo. W ubiegłym roku zostały wydane płyta z kolędami i pieśniami ludowymi. Wydawcą w/w płyt jest Starostwo Powiatowe w Opolu.

Agnieszka Ślusarczyk

 

 

 

 

Wśród najlepszych wokalistek SUPESTAR 2018 znalazły się Anna Koschny i Wiktoria Mielnik, dziewczyny z Zespołu Wokalnego Cztery Żywioły działającego w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrzeniu Wielkim. Koncert finałowy odbył się 16 czerwca br w Studenckim w Studenckim Centrum Kultury ul. Katowicka 95 w Opolu. Wokalistki otrzymały wyróżnienie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Agnieszka Ślusarczyk

 

10 czerwca br. Zespół Kupskie Echo koncertował w Centrum św. Jana w Gdańsku, w zabytkowym  kościele w stylu gotyckim (obecnie w trakcie renowacji).
Publiczność z wielkim entuzjazmem przyjęła zarówno niemieckie piosenki, jak i śląskie pieśni ludowe. Oprócz uczestnictwa w uroczym koncercie panie miały możliwość obejrzenia najpiękniejszych zabytków Starego Miasta, Pomnika Poległych Stoczniowców 1970 - monumentu w postaci trzech krzyży z kotwicami,  mola w Sopocie. W drodze powrotnej do Kup nastąpiła przerwa w podróży przy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu - największym kościele w Polsce.
Koncert został zrealizowany dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji
w ramach projektu “Wsparcie działalności zespołów artystycznych Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim w roku 2018”.

Agnieszka Ślusarczyk

 

 

 

 

To wydarzenie miało miejsce 26-27 maja w Dobrzeniu Wielkim.
Festiwal otworzył  Wójt Gminy Dobrzeń Wielki Pan HENRYK WRÓBEL.
Już  dziesięć lat przyjeżdżają do nas  najmłodsi artyści, pasjonaci  cyrku, by zaprezentować swoje dokonania.

 

 

 

Z tej okazji pamiątkowymi pucharami uhonorowani zostali:  Grazyna Chmielowicz i Krzysztof Riewold.

A było i coś na słodko,  na naszą arenę wjechał jubileuszowy tort ,ufundowany przez rodziców dzieci z grupy „CUDAKI”

W tym roku gościło na festiwalu 160 młodych wykonawców z ośmiu zespołów  ośmiu miast.

 

 

 

Program prowadzili : Krzysztof Riewold  i Adam Banach członkowie „CUDAKÓW” z pierwszych lat działalności, dziś” ludzie kultury” .

 

 

 

 

 

 

 

 

W znaczącym stopniu w tegorocznym festiwalu zaprezentowali się dobrzyńskie „CUDAKI” Wystąpili w składzie sześcio osobowym :  Aleksandra Kokot, Alicja Reginek, Zuzanna Żurawel, Agatka Gulczyńska, Adam Pampuch, Oliver Witczak i Oskar Wąsowski. Większość z nich ćwiczy dopiero od września ubieglego roku. Są uczniami szkoły podstawowej  a najmłodszy chodzi do przedszkola. Wystąpili w trzech pokazach , dwa z nich zostały nagrodzone.
W  pokazie solowym  z rekwizytem – „diabolo”  najstarsza z grupy ,  OLA KOKOT zdobyła  II miejsce.

Jako zespół  grupa „CUDAKI „ zdobyli  cenne wyróżnienie i obdarowani koszem słodkości ufundowanym przez sponsora firmę „ STORAENSO”

 

 

 

 

 

A  nagrodę dla najmłodszych uczestników otrzymali „6.5 „Latkowie:  Adam Pampuch z „CUDAKÓW” I Nadia Szturo  z grupy „PEGAZ”  z Leszna.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Główną nagrodę GRAN PRIX  otrzymały trio akrobatyczne dziewcząt „OFF-LINE”   z Piotrkowa Trybunalskiego  zespół  Fabryka Cudów1

Nasi prowadzący to byli członkowie grupy „CUDAKI” a dziś doskonali artyści , oni również uświetnili nasz program.

Były miejsca , wyróżnienia i nagrody specjalne, ale odsyłam czytelników  do protokołu na stronę  www.circus.gokdobrzenwielki.pl   
X-ty festiwal przeszedł już do historii. Mam nadzieję , że zapamiętamy go jako piękne barwne widowisko.
Ze swej strony chciałabym bardzo podziękować  Wszystkim , którzy przyczynili się do realizacji  festiwalu. Sponsorom , rodzicom dzieci , prowadzącym program , mojej rodzinie , która mnie bardzo wspierała  i pomagała  i tym , którzy pomagali bezposrednio przy programie.
WSZYSTKIM  BARDZO DZIĘKUJĘ .  Grażyna Chmielowicz
Foto. A&T Kołodziej

 
Więcej artykułów…