Jesteś teraz tu:
Home Relacje z imprez
Wyszukiwanie
Sponsorzy

 

Nie przegap
Programy specjalne

 

Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Zakup wyposażenia na potrzeby Małej Orkiestry Dętej GOK Dobrzeń Wielki w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury / Infrastruktura domów kultury

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dialog polsko – ukraiński wyrażony poprzez taniec
Projekt realizowany w ramach Programu NCK Polsko – Ukraińska Wymiana Młodzieży

Zrealizowano ze środków Narodowego Centrum Kultury


Wspólne spotkanie młodzieży z Polski i Niemiec

Statystyka odwiedzin
Naszą witrynę przegląda teraz 115 gości 
LogowanieRelacje z imprez

 

 

 

To wydarzenie miało miejsce 26-27 maja w Dobrzeniu Wielkim.
Festiwal otworzył  Wójt Gminy Dobrzeń Wielki Pan HENRYK WRÓBEL.
Już  dziesięć lat przyjeżdżają do nas  najmłodsi artyści, pasjonaci  cyrku, by zaprezentować swoje dokonania.

 

 

 

Z tej okazji pamiątkowymi pucharami uhonorowani zostali:  Grazyna Chmielowicz i Krzysztof Riewold.

A było i coś na słodko,  na naszą arenę wjechał jubileuszowy tort ,ufundowany przez rodziców dzieci z grupy „CUDAKI”

W tym roku gościło na festiwalu 160 młodych wykonawców z ośmiu zespołów  ośmiu miast.

 

 

 

Program prowadzili : Krzysztof Riewold  i Adam Banach członkowie „CUDAKÓW” z pierwszych lat działalności, dziś” ludzie kultury” .

 

 

 

 

 

 

 

 

W znaczącym stopniu w tegorocznym festiwalu zaprezentowali się dobrzyńskie „CUDAKI” Wystąpili w składzie sześcio osobowym :  Aleksandra Kokot, Alicja Reginek, Zuzanna Żurawel, Agatka Gulczyńska, Adam Pampuch, Oliver Witczak i Oskar Wąsowski. Większość z nich ćwiczy dopiero od września ubieglego roku. Są uczniami szkoły podstawowej  a najmłodszy chodzi do przedszkola. Wystąpili w trzech pokazach , dwa z nich zostały nagrodzone.
W  pokazie solowym  z rekwizytem – „diabolo”  najstarsza z grupy ,  OLA KOKOT zdobyła  II miejsce.

Jako zespół  grupa „CUDAKI „ zdobyli  cenne wyróżnienie i obdarowani koszem słodkości ufundowanym przez sponsora firmę „ STORAENSO”

 

 

 

 

 

A  nagrodę dla najmłodszych uczestników otrzymali „6.5 „Latkowie:  Adam Pampuch z „CUDAKÓW” I Nadia Szturo  z grupy „PEGAZ”  z Leszna.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Główną nagrodę GRAN PRIX  otrzymały trio akrobatyczne dziewcząt „OFF-LINE”   z Piotrkowa Trybunalskiego  zespół  Fabryka Cudów1

Nasi prowadzący to byli członkowie grupy „CUDAKI” a dziś doskonali artyści , oni również uświetnili nasz program.

Były miejsca , wyróżnienia i nagrody specjalne, ale odsyłam czytelników  do protokołu na stronę  www.circus.gokdobrzenwielki.pl   
X-ty festiwal przeszedł już do historii. Mam nadzieję , że zapamiętamy go jako piękne barwne widowisko.
Ze swej strony chciałabym bardzo podziękować  Wszystkim , którzy przyczynili się do realizacji  festiwalu. Sponsorom , rodzicom dzieci , prowadzącym program , mojej rodzinie , która mnie bardzo wspierała  i pomagała  i tym , którzy pomagali bezposrednio przy programie.
WSZYSTKIM  BARDZO DZIĘKUJĘ .  Grażyna Chmielowicz
Foto. A&T Kołodziej

 

28 maja 2018 r. w sali wiejskiej w Kup odbył się III Konkurs Piosenki Niemieckiej, zorganizowany przez DFK Kup.

Wśród nagrodzonych znalazły się wokalistki ze Studia Piosenki w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrzeniu Wielkim.

Złote laury w swoich kategoriach uzyskały:

  • solistki Anna Koschny i Paulina Stanik,
  • duet Anna Koschny  i Wiktoria Mielnik
  • Zespół Cztery Żywioły.

Agnieszka Ślusarczyk

 

Wielki sukces tancerzy z GOK Dobrzeń Wielki.11 marca 2018 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim Mateusz Szyporta i Wiktoria Kosno zajęli 6.miejsce w Mistrzostwach PTT w klasie A. Natomiast 24 marca 2018 roku w Kołobrzegu para taneczna Konstanty Kasprzak i Ekaterina Shalaeva zdobyli w Mistrzostwach Polski FTS 10 tańców 5 miejsce.  Gratulujemy serdecznie tych wielkich sukcesów i życzymy dalszych. Dziękujemy za przygotowanie tancerzy trenerom Dance Team Dobrzeń Wielki.

 

Misterne, kolorowe kroszonki powstały na warsztatach zdobienia jaj, które odbyły się 22 lutego 2018 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrzeniu Wielkim.Spotkanie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Ludzi Kreatywnych „Talent” wraz z Klubem Seniora działającego na terenie Gminy Dobrzeń Wielki. Pomocą służyły również panie z GOPS w Dobrzeniu Wielkim. Były to warsztaty tradycyjnego zdobienia jaj technikami: rytowniczą, czyli wydrapywania wzoru (najczęściej motywy roślinne) nożykiem na zafarbowanej wcześniej skorupce jaja oraz batiku czyli pisania gorącym woskiem po białej skorupce jaja. ( http://www.muzeumwsiopolskiej.pl/node/229 ). Głównym celem warsztatów była popularyzacja rękodzieła i kultywowania tradycji. W warsztatach bezpłatnie uczestniczyło ponad 75 osób. Połowę uczestników stanowili seniorzy z Klubu seniora wraz z animatorem – panią Krystyną Gierok. Druga połowa to uczniowie klas drugich z Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi w Dobrzeniu Wielkim ze swoimi wychowawczyniami; panią Izabelą Paluch i panią Beatą Sową. Warsztaty prowadziły artystki ludowe: pani Anna Kośna i pani Gertruda Kleman, na co dzień związane z Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu – Bierkowicach. Panie na wstępie opowiedziały o tradycji kroszonkarstwa na Opolszczyźnie. Kroszonka Opolska ma swój niepowtarzalny urok a kompozycja jest wyrazista i czytelna, w przedstawionym obrazie jest wyraźnie zauważalna głębia oraz kolejne warstwy przedstawianego wzoru. Kolejnym mocno rozbudowanym elementem są symetrycznie rozlokowane bardzo bogate szlaczki a prawdziwą sztuką jest by były idealnie proste i równe co do wielkości i kształtu poszczególnych, kolejnych elementów. ( http://kroszonki.pl/?str=historia ). Pokazały różne techniki zdobienia jajek.

Następnie rozpoczęła się praktyczna część warsztatów. Dzieci pod czujnym okiem pani Anny Kośnej, uczyły się tradycyjnego zdobienia jajek metodą wytrawiania kwasem ( w tym wypadku – octem). Mogły wykazać się pomysłowością, zdolnościami w zakresie dekoracji jaj. Praca nad dekorowaniem była również niewątpliwie lekcją cierpliwości i umiejętności doprowadzania pracy do końca.
Seniorzy pracowali z panią Gertrudą Kleman.  Wspólna praca, miła atmosfera sprzyjała integracji i wymianie doświadczeń artystycznych uczestników. Pani Gerdtruda omówiła techniki zdobienia jaj i pokazała wzory typowe dla opolskiej kroszonki. Same warsztaty uświadomiły ich uczestnikom, że w każdym człowieku drzemie artysta i czasem trzeba mu pozwolić ujawnić swoje zdolności. Wszyscy byli zadowoleni z aktywnie spędzonego czasu i poczucia artystycznego spełnienia.
Ewa Holeksa
Stowarzyszenie Ludzi Kreatywnych „Talent”

Na pełną foto relację zapraszamy tutaj >

 
Więcej artykułów…