Jesteś teraz tu:
Home Relacje z imprez
Wyszukiwanie
Sponsorzy

 

Nie przegap
Programy specjalne

 

Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Zakup wyposażenia na potrzeby Małej Orkiestry Dętej GOK Dobrzeń Wielki w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury / Infrastruktura domów kultury

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dialog polsko – ukraiński wyrażony poprzez taniec
Projekt realizowany w ramach Programu NCK Polsko – Ukraińska Wymiana Młodzieży

Zrealizowano ze środków Narodowego Centrum Kultury


Wspólne spotkanie młodzieży z Polski i Niemiec

Statystyka odwiedzin
Naszą witrynę przegląda teraz 116 gości 
LogowanieRelacje z imprez

W minioną niedzielę 17.06 br w sali wiejskiej w Kup odbył się coroczny Muttertag. Uroczystość miała podniosły charakter. Goście dopisali, przy pełnej sali publiczności wystąpiły dzieci z Kup, Frelki z Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrzeniu Wielkim oraz Zespół Kupskie Echo. Spotkanie uświetnił pokaz znakomitego filmu o życiu w przedwojennym Opolu „Gruss aus Oppeln”

Agnieszka Ślusarczyk

 

W minioną sobotę 16.06 br. studio w Radiu Doxa zajął Zespół Kupskie Echo. Panie nagrywały materiał na płytę ze znanymi pieśniami maryjnymi.  Kupskiemu Echu przypadła XIX-wieczna, piękna pieśń Po górach, dolinach sanktuarium maryjnego w Lourdes. Na płycie oprócz tej pieśni znajdą się także utwory maryjne w wykonaniu innych zespołów powiatu opolskiego.
Będzie to trzecia płyta, na którą nagrywa swój materiał m.in. Kupskie Echo. W ubiegłym roku zostały wydane płyta z kolędami i pieśniami ludowymi. Wydawcą w/w płyt jest Starostwo Powiatowe w Opolu.

Agnieszka Ślusarczyk

 

 

 

 

Wśród najlepszych wokalistek SUPESTAR 2018 znalazły się Anna Koschny i Wiktoria Mielnik, dziewczyny z Zespołu Wokalnego Cztery Żywioły działającego w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrzeniu Wielkim. Koncert finałowy odbył się 16 czerwca br w Studenckim w Studenckim Centrum Kultury ul. Katowicka 95 w Opolu. Wokalistki otrzymały wyróżnienie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Agnieszka Ślusarczyk

 

10 czerwca br. Zespół Kupskie Echo koncertował w Centrum św. Jana w Gdańsku, w zabytkowym  kościele w stylu gotyckim (obecnie w trakcie renowacji).
Publiczność z wielkim entuzjazmem przyjęła zarówno niemieckie piosenki, jak i śląskie pieśni ludowe. Oprócz uczestnictwa w uroczym koncercie panie miały możliwość obejrzenia najpiękniejszych zabytków Starego Miasta, Pomnika Poległych Stoczniowców 1970 - monumentu w postaci trzech krzyży z kotwicami,  mola w Sopocie. W drodze powrotnej do Kup nastąpiła przerwa w podróży przy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu - największym kościele w Polsce.
Koncert został zrealizowany dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji
w ramach projektu “Wsparcie działalności zespołów artystycznych Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim w roku 2018”.

Agnieszka Ślusarczyk

 
Więcej artykułów…