Jesteś teraz tu:
Home Relacje z imprez
Wyszukiwanie
Sponsorzy

 

Nie przegap
Programy specjalne

 

Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Zakup wyposażenia na potrzeby Małej Orkiestry Dętej GOK Dobrzeń Wielki w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury / Infrastruktura domów kultury

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dialog polsko – ukraiński wyrażony poprzez taniec
Projekt realizowany w ramach Programu NCK Polsko – Ukraińska Wymiana Młodzieży

Zrealizowano ze środków Narodowego Centrum Kultury


Wspólne spotkanie młodzieży z Polski i Niemiec

Statystyka odwiedzin
Naszą witrynę przegląda teraz 44 gości 
LogowanieRelacje z imprez

 

 

Dnia 20 października 2017 r w Jaworze odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Skokach na Trampolinie i Skokach na ścieżce akrobatycznej. Woj. opolskie reprezentowało 11 zawodników  z GOK „Gwiazda” Dobrzeń Wielki. Zawodnicy walczyli w kategoriach młodzik (7-10 lat) i kl.III sportowej (8-12 lat) .Nasi najmłodsi skoczkowie bezapelacyjnie i z ogromną przewagą wyprzedzili rywali dzięki czemuw punktacji drużynowej klubów odnieśliśmy zwycięstwo !

 

 

 

 

 

Wyniki;
W skokach na trampolinie dziewcząt w kl .III sportowej
1 m. Weronika Antoszczyk
2 m. Paulina Wójcik
7 m. Zofia Wróbel

W skokach na trampolinie chłopców w kl.III sportowej
1 m. Paweł Śniatła
4 m. Piotr Śniatała

W skokach synchronicznych dziewcząt w kl.III sportowej
1 m. Paulina Wójcik i Zofia Wróbel

W skokach na trampolinie chłopców  w kl. młodzieżowej
2 m. Franciszek Derkacz

W skokach na ścieżce akrobatycznej dziewcząt w kl. III sportowej
1 m. Zuzanna Siekierka
5 m. Helena Wróbel
8 m. Weronika Antoszczyk

W skokach na ścieżce akrobatycznej chłopców w kl. III sportowej
1 m. Antonii Mrozek
3 m. Piotr Śniatała
4 m. Paweł sniatała

W skokach na ścieżce akrobatycznej dziewcząt w kl. młodzieżowej
1 m. Zuzanna Bogucka

W skokach na ścieżce akrobatycznej chłopców w kl.młodzieżowej
1 m. Franciszek Derkacz
3 m. Dominik Weber

Był to bardzo udany start  dla naszej najmłodszej kadry sportowej” Gwiazdy”, która jest prowadzona przez Adama Antoszczyka i Wiktorię Weselak-Antoszczyk oraz Tomasza Balewicza. Następny etap dla naszych zdolnych adeptów to Ogólnopolskie Zawody „Młode Talenty”,które odbędą się pod koniec listopada br.

 

7 października 2017 odbyło się grzybobranie klubu turystyki rowerowej działającej przy GOK w Dobrzeniu Wielkim. Grzyby zbierali przy lesie nad Dobrzeńskim Balatonem. W rajdzie wzięło udział 41 osób. Pomimo pogody w kratkę nazbierali ogrom grzybów i została ugotowana zupa grzybowa ,którą na miejscu skonsumowano  ze smakiem. Poniżej parę fotek z tego udanego  dla rowerzystów rajdu .            
Rajd Zaczął się koło fontanki w Dobrzeniu Wielkim o godzinie 10;00 gdzie  rowerzyści udali się w stronę Balatonu. O godzinie 10;30 wejście do lasu i powrócili z niego około godziny 13 kiedy zaczęliśmy gotować zupę.  Mamy nadzieje że w przyszłym roku grzyby tak samo nam dopiszą jak w tym i znów będziemy się cieszyć wspólnie z grzybobrania i tak smacznej jak w tym roku zupy grzybowej. Z pozdrowieniem  i podziękowaniem dla uczestników tego rajdu  prezes koła rowerowego

RYSZARD  SMORCZEWSKI

 


dnia 23 września 2017 odbył się doroczny rajd Jubilatów, to znaczy członków klubu rowerowego którzy obchodzą okrągłe urodziny, w 2017 roku byli to:


WOSCH MARTA 80LAT
GALUS  IRENA 70LAT
DURECKI ZYGMUNT 80LAT
SMORCZEWSKI RYSZARD  40 LAT
STANIK MAGDALENA 60LAT
BAUCZ ALEKSANDRA   70 LAT
GREFLINK RUDOLF 80LAT

O gdzinie 15;30 z fontanki Dobrzeń Wielki rowerzyści wyruszyli w tyrasz aby o 17 ;00 przybyć do Sali osp Dobrzeń Mały i uczestniczyć wraz z Jubilatami w ich świecie. Wizytą zaszczycił nas Dyrektor gok    oraz Sołtys z Kup .W miłej towarzystwie złożyli nam życzenia odśpiewali uroczyste sto lat i wręczyli mały słodki podarunek. W uroczystości brało udział 70 rowerzystów. Jubilatom dziękujemy za takie miłe przyjęcie i poczęstunek kawą i ciastem oraz przepysznym   bograczem. Życzymy im jeszcze dużo zdrowia aby nadal mogli z nami wędrować na kolejnych rajdach rowerowych w przyszłości.

 

RYSZARD  SMORCZEWSKI

 

Duży sukces odnotowała zawodniczka GOK Gwiazda Dobrzeń Wielki na „Nadziejach Olimpijskich” na Międzynarodowych zawodach w skokach na trampolinie w Jablonec n/ Nisou w dniach 13-14.10.2107 r. w których udział  brało 262 zawodników z 13 krajów. Bardzo dobrze zaprezentowała się Julia Siepetowska tegoroczna mistrzyni Polski Juniorów w skokach ind. na trampolinie. Gdzie pojechała  sprawdzić się przed Mistrzostwami Świata w Age Group ,które odbędą się 13-20.11.2017r. w Bułgarii . Po eliminacyjnych skokach nasza reprezentantka z wynikiem 88.185pkt zajęła świetne 2 miejsce zaraz za Łotyszką,na 3m. uplasowała się Niemka. W finale skoczkinie skakały w odwrotnej kolejności i tak Julia po pięknym stabilnym swoim programie objęła prowadzenie następnie po układzie zawodniczki z Łotwy mogliśmy cieszyć się z 2 miejsca w tych prestiżowych zawodach jakie są „Nadzieje olimpijskie”. Julia  była świetnie przygotowana do tych zawodów, liczyliśmy na dobry wynik i nie zawiodła. Na uwagę zasługuje fakt, że Julia Siepetowska już jest objęta programem szkoleniowym jako kadrowiczka na Igrzyska 2024r. Jest  to cykl który obejmuje wiele startów krajowych i międzynarodowych oraz szereg zgrupowań .Nasza zawodniczka udowodniła,że jest nadzieją polskich skoków na Igrzyska w Paryżu za 7 lat. W finale również znalazła się nasza druga reprezentantka Milena Piekorz która zajęła bardzo dobre 7 miejsce  awansując do ścisłego finału. Przed nami za 3 tygodnie start na Mistrzostwach Świata Age Group gdzie lecimy z reprezentacją Polski na  światowe zawody. GOK Gwiazda Dobrzeń Wielki ma 5 reprezentantów kraju i oprócz Julii i Mileny wystartują również Hanna Lesik ,Weronika Lesik i Kordian Krężelok, którzy powalczą  o medale . Podsumował trener Adam Antoszczyk.

 
Więcej artykułów…