Jesteś teraz tu:
Home Relacje z imprez
Wyszukiwanie
Sponsorzy

 

Nie przegap
Programy specjalne

 

Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Zakup wyposażenia na potrzeby Małej Orkiestry Dętej GOK Dobrzeń Wielki w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury / Infrastruktura domów kultury

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dialog polsko – ukraiński wyrażony poprzez taniec
Projekt realizowany w ramach Programu NCK Polsko – Ukraińska Wymiana Młodzieży

Zrealizowano ze środków Narodowego Centrum Kultury


Wspólne spotkanie młodzieży z Polski i Niemiec

Statystyka odwiedzin
Naszą witrynę przegląda teraz 83 gości 
LogowanieRelacje z imprez

22 września 2018 w Hali Stulecia w Parku Szczytnickim, we Wrocławiu odbył się VI Festiwal Kultury Mniejszości Niemieckiej. W koncercie  wziął także udział działający w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrzeniu Wielkim Zespół Kupskie Echo, który zaprezentował trzy utwory. Do finałowej, brawurowo wykonanej  Espanii przyłączyła się ze śpiewem licznie zgromadzona w Hali Stulecia publiczność.
Gościem Festiwalu była Stefanie Hertel. Nie obyło się bez wspólnych zdjęć i autografów ze znaną wokalistką. Pełni wrażeń uczestnicy Festiwalu przed północą wrócili do domów.


Agnieszka Ślusarczyk
dyrygent Zespołu Kupskie Echo

 

W minioną niedzielę 17.06 br w sali wiejskiej w Kup odbył się coroczny Muttertag. Uroczystość miała podniosły charakter. Goście dopisali, przy pełnej sali publiczności wystąpiły dzieci z Kup, Frelki z Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrzeniu Wielkim oraz Zespół Kupskie Echo. Spotkanie uświetnił pokaz znakomitego filmu o życiu w przedwojennym Opolu „Gruss aus Oppeln”

Agnieszka Ślusarczyk

 

W minioną sobotę 16.06 br. studio w Radiu Doxa zajął Zespół Kupskie Echo. Panie nagrywały materiał na płytę ze znanymi pieśniami maryjnymi.  Kupskiemu Echu przypadła XIX-wieczna, piękna pieśń Po górach, dolinach sanktuarium maryjnego w Lourdes. Na płycie oprócz tej pieśni znajdą się także utwory maryjne w wykonaniu innych zespołów powiatu opolskiego.
Będzie to trzecia płyta, na którą nagrywa swój materiał m.in. Kupskie Echo. W ubiegłym roku zostały wydane płyta z kolędami i pieśniami ludowymi. Wydawcą w/w płyt jest Starostwo Powiatowe w Opolu.

Agnieszka Ślusarczyk

 

 

 

 

Wśród najlepszych wokalistek SUPESTAR 2018 znalazły się Anna Koschny i Wiktoria Mielnik, dziewczyny z Zespołu Wokalnego Cztery Żywioły działającego w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrzeniu Wielkim. Koncert finałowy odbył się 16 czerwca br w Studenckim w Studenckim Centrum Kultury ul. Katowicka 95 w Opolu. Wokalistki otrzymały wyróżnienie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Agnieszka Ślusarczyk

 
Więcej artykułów…