Jesteś teraz tu:
Home Relacje z imprez
Wyszukiwanie
Sponsorzy

 

Nie przegap
Programy specjalne

Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Zakup wyposażenia na potrzeby Małej Orkiestry Dętej GOK Dobrzeń Wielki w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury / Infrastruktura domów kultury

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dialog polsko – ukraiński wyrażony poprzez taniec
Projekt realizowany w ramach Programu NCK Polsko – Ukraińska Wymiana Młodzieży

Zrealizowano ze środków Narodowego Centrum Kultury


Wspólne spotkanie młodzieży z Polski i Niemiec

Statystyka odwiedzin
Naszą witrynę przegląda teraz 63 gości 
LogowanieRelacje z imprez

Złotą passę rozpoczęły zespoły: KUPSKIE ECHO, CZTERY ŻYWIOŁY oraz FRELKI  zdobywając tytuł laureatów w Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Patriotycznej  “Tobie Polsko” w Olszance, wspaniale prezentując się w koncercie finałowym i zdobywając nagrody.
30 października 2016 r. Kupskie Echo otrzymało główną nagrodę - największy puchar, ufundowany przez Henryka Lakwę Starostę Powiatu Opolskiego w I Powiatowym Przeglądzie Folklorystycznym Zespołów działających na terenie powiatu opolskiego. Konkurs odbywał się w Tarnowie Opolskim.
20 listopada 2016 r.Kupskie Echo ze wsparciem Frelek uzyskało II miejsce w Wojewódzkim Festiwalu Chórów i Zespołów Mniejszości Niemieckiej w Walcach.            
Ukoronowaniem całorocznej pracy wokalistek były: pierwsze miejsce Zespołu CZTERY ŻYWIOŁY oraz drugie miejsce FRELEK w XI Konkursie Piosenki  “Nas Łączy Muzyka” w Węgrach w dniu 17 grudnia 2016 r.

Zespoły wokalne prowadzi dyrygent chóralny Agnieszka Ślusarczyk

 

3 grudnia 2016 roku odbył się finał konkursu na Szopkę Bożonarodzeniową. Na konkurs wpłynęło dwanaście szopek.
Jury pod przewodnictwem G. Kasprzaka – dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury ustaliło następujące miejsca:


A - w kategorii indywidualnej dzieci i młodzież:
I miejsce Lidia Kasperek l. 7

B – w kategorii indywidualnej dorośli
I miejsce Anna Czepuryk - DPS w Czarnowąsach
II miejsce Marcin Niedzielski – Dobrzeń Wielki

C – w kategorii praca zbiorowa:
I miejsce grupa„Kotki” - Publiczne Przedszkole w Świerklach
II miejsce Zespół Niepublicznych Szkół im. Alicji po drugiej stronie lustra w Kup
III Publiczne Przedszkole w Chróścicach

Nagroda specjalna za wytrwałość i piękną szopkę:
PSP Brynica – klasa IV
Pozostali uczestnicy dostali dyplomy uczestnictwa.Dziękujemy i zapraszamy w przyszłym roku

 

 

 

W dniu 14.08.2016 r. Zespół Wokalny Kupskie Echo był gościem specjalnym IX Festiwalu Muzycznych Narodów Europy „POD WSPÓLNYM NIEBEM”. Impreza odbyła się w Amfiteatrze Olsztyńskim im. Cz. Niemena w Olsztynie. Zespół prezentował repertuar w języku niemieckim, został nagrodzony gromkimi brawami przez bardzo licznie zgromadzoną publiczność. Wyjazd Zespołu Kupskie Echo był sfinansowany w ramach projektu “Wsparcie działalności zespołów artystycznych Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim w roku 2016” z dotacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

 

 

Jedna szkoła z naszego województwa już wkrótce wzbogaci się o nowoczesne wyposażenie swojej pracowni laboratoryjnej. Sprzęt dla placówki wygrali uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie „30 laboratoriów na 30-lecie Adamedu”.
Eksperymenty na wartym 10 tysięcy zł. sprzęcie badawczym będą już w tym roku szkolnym przeprowadzać uczniowie z Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim. Podopieczni  tej placówki z sukcesem wzięli udział w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym z okazji 30-go jubileuszu farmaceutyczno-biotechnologicznej firmy Adamed.

Pobierz oficjalny dokument organizatora konkursu (dokument MS DOCX)

 
Więcej artykułów…