Jesteś teraz tu:
Home Relacje z imprez
Wyszukiwanie
Sponsorzy

 

Nie przegap
Programy specjalne

 

Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Zakup wyposażenia na potrzeby Małej Orkiestry Dętej GOK Dobrzeń Wielki w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury / Infrastruktura domów kultury

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dialog polsko – ukraiński wyrażony poprzez taniec
Projekt realizowany w ramach Programu NCK Polsko – Ukraińska Wymiana Młodzieży

Zrealizowano ze środków Narodowego Centrum Kultury


Wspólne spotkanie młodzieży z Polski i Niemiec

 

Statystyka odwiedzin
Naszą witrynę przegląda teraz 98 gości 
LogowanieRelacje z imprez

W sobotę 1 sierpnia 2009 roku nad naszym "Balatonem" odbyła się impreza pod hasłem "Z rodziną nad wodą". Organizatorzy przygotowali wiele ciekawych atrakcji. Na początku zaprosili wszystkich chętnych do turnieju w bule- gry szczególnie popularnej we Francji. Następnym punktem programu była prezentacja brazylijskiej  sztuki walki- Capaoeiry w wykonaniu grupy z Opola. Capoeira stworzona została przez  brazylijskich niewolników. Stanowi nie tylko rodzaj walki, ale łączy w sobie również taniec i śpiew przy akompaniamencie instrumentów. Występ opolskiej grypy wzbudził duży aplauz. Członkowie zespołu zachęcili dzieci i młodzież do czynnego udziału w pokazie. Ochotników nie brakowało. Podobne zainteresowanie wzbudził świetny występ bębniarzy z Gminnego Ośrodka Kultury, którzy po raz pierwszy zaprezentowali publicznie swoją umiejętność gry na bębnach djembe. Afrykańskie rytmy pobrzmiewały nad Balatonem przez większość imprezy.

W trakcie sobotniego spotkania umiejętności technik ratowniczych zaprezentowali ratownicy WOPR zatrudnieni na dobrzeńskim "Balatonie". Pokazali pełny profesjonalizm i doświadczenie. Dzięki nim możemy bezpiecznie wypoczywać na terenie naszego ośrodka. Atrakcją imprezy był również pokaz modeli sterowanych za pomocą  radio. Zebrani podziwiali pływające statki, a także samochód wyścigowy czy śmigłowiec. Zainteresowani mogli sami spróbować prowadzenia tych modeli. Na zakończenie sobotniego spotkania nad "Balatonem" odbyło się duże wspólne ognisko. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się zorganizować podobną imprezę, na którą z góry serdecznie zapraszamy.

Grzegorz Mazur

Pełna galeria zdjęć z tej imprezy

 

23 czerwca w Raju nad Odrą odbyła się impreza z okazji Nocy Świętojańskiej.

Atrakcją wieczoru byli „ Sąsiedzi”- zespół folkowy z Gliwic, który grał dla nas szanty i folkowe skoczne piosenki. Typowo marynarska pogoda nie odstraszyła  licznie przybyłych gości zarówno z naszej gminy jak i daleko z poza granic województwa. Już na wstępie zawitał najprawdziwszy Neptun w całej swojej okazałości, wraz z dwiema pięknymi syrenami, a ich głos do dziś wiatr nad Odrą niesie.

Następnie w ludowych strojach i w wiankach na głowach wystąpiły Krzanowiczanki. Miłe panie pokazały również dzieciom w jaki sposób plecie się wianki, które o zmierzchu zostały puszczone na wodę.

Dobrzeńska grupa cyrkowa „Cudaki” zaszczyciła swoją obecnością i wspaniałym pokazem ognistych kręgów.

W czasie trwania imprezy można było skorzystać z poczęstunku, na który składał się śledzik, chleb ze smalcem, herbatka rumiankowa, a także śląski kołacz. Kiełbasek na ognisko również nie zabrakło. Było bardzo wesoło i ciekawie. Muzyka, śpiew i dobry humor towarzyszyły zebranym do późnego wieczora.

Szanowany szkutnik, pan Alojzy Holik, wyłowiony z tłumu zaprezentował marynarską przyśpiewkę, za co otrzymał gromkie brawa. Doskonale sprawdził się również kajakarz górski Grzegorz Mazur - od niedawna mieszkaniec naszej gminy, który wystąpił w roli konferansjera (i na pewno nie ostatni).

Szantowe spotkanie braci wodniackiej było także okazją do poznania się i obmyślania wspólnych żeglarskich wypraw i spływów.   

Wielkie dzięki za pomoc w realizacji pomysłu i przygotowaniu zabawy składamy członkom dobrzeńskiego klubu wodniaków, młodym wolontariuszom z Towarzystwa Przyjaciół i Rozwoju Kultury oraz panu Jurkowi-gospodarzowi Raju.

 
„Seniorita” podbiła Chorwację – Ania Kołodziej Miss Mażoretek    


W dniach 5-6 czerwca 2009 roku zespół mażoretkowy „Seniorita” z Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrzeniu Wielkim reprezentował Polskę na Międzynarodowym Festiwalu Zespołów Mażoretkowych  w miejscowości Poreć w Chorwacji. Dziewczyny zaprezentowały się w kategoriach solo, duo i formacja baton. Seniorka Anna Kołodziej zdobyła zaszczytne drugie miejsce i srebrny medal  w kategorii solo baton oraz została ogłoszona Miss Mażoretek. Estera Kajdzik w kategorii solo baton zdobyła trzecie miejsce.

Strona zespołu: http://mazoretki.gokdobrzenwielki.pl/ , dostępna jest również Galeria Mażoretek

Wystąpiły również duety:  Natalia Buhl z Joanną Piróg, które uplasowały się na czwartym miejscu oraz Magda Piątek z Kasią Piątek  pokazując wysoką klasę. Zespół kadetek (najmłodszych mażoretek), istniejący zaledwie od roku zdobył w ogólnej klasyfikacji trzecie miejsce, a  solistką reprezentującą „Mini Senioritę” była Dominika Staisz, która pokazała się z bardzo dobrej strony.

W skład zespołu „Mini Seniorita” wchodzą : Dominika Staisz, Agnieszka Danisz, Ania Mikulla, Martyna Wieczorek, Agnieszka Gbur, Patrycja Świerc, Ania Wilusz, Kasia Feliks, Natalia Feliks, Dominika Gosz, Weronika Gosz, Aneta Michala,Marta Kłodzińska. Zespół „Seniorita” istnieje od 2003 roku, a należą do niego : Anna Kołodziej, Estera Kajdzik, Magda Piątek, Kasia Piątek, Joanna Piróg, Natalia Buhl, Agata Domarus, Julia Gross, Nikola Wiszniewska i Justyna Gawrońska.

Natalia Buhl

 

Nagroda Publiczności   Grand Prix  
Dnia 23-24 05 2009r. odbył się I OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL SZTUKI CYRKOWEJ dla DZIECI I MŁODZIEŻY- „Magik Show” w Dobrzeniu Wielkim.

Otwarcia dokonała Wójt Gminy Dobrzeń Wielki Pani Irena Weber.

Galeria Zespołu cyrkowego "Cudaki"

Więcej…