Jesteś teraz tu:
Home Relacje z imprez
Wyszukiwanie
Sponsorzy

 

Nie przegap
Programy specjalne

 

Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Zakup wyposażenia na potrzeby Małej Orkiestry Dętej GOK Dobrzeń Wielki w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury / Infrastruktura domów kultury

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dialog polsko – ukraiński wyrażony poprzez taniec
Projekt realizowany w ramach Programu NCK Polsko – Ukraińska Wymiana Młodzieży

Zrealizowano ze środków Narodowego Centrum Kultury


Wspólne spotkanie młodzieży z Polski i Niemiec

Statystyka odwiedzin
Naszą witrynę przegląda teraz 116 gości 
LogowanieRelacje z imprez

Dobrzeńscy Wodniacy na przełomie Dunajca.

Kilku śmiałków z naszego klubu postanowiło sprawdzić swoje dotychczas nabyte umiejętności tym razem na rzece Dunajec w Pieninach. To do tej pory największe osiągniecie naszych kajakarzy. Prawdziwy górski spływ. Płynęliśmy od Sromowców aż do Szczawnicy podziwiając piękno polskich gór. Nad nami królowały trzy Korony i Sokolnica. Sama rzeka miała szybki nurt. W kilku miejscach pokonaliśmy walce i przemiały wodna. Nie zawsze udawało zachować równowagę kajaka. Dunajec okazał się prawdziwym żywiołem tylko dla doświadczonych kajakarzy, których w naszym klubie jest coraz więcej. Zawdzięczamy to systematycznym spotkaniom nad dobrzeńskim Balatonem , a także spływom Małą Panwią.

  G. Mazur
 

W pierwszy, przepiękny dzień jesieni odbyło się w „Starej Szwalni” spotkanie członków dobrzeńskiego klubu bowlingowego z panią Joanną Siperek. Było to niestety pożegnalne spotkanie, bowiem pod  koniec września pani Siperek kończy dzierżawę „Starej Szwalni”. Rozegrano jeszcze ostatnią partyjkę gry w kręgle. Podziękowań w stronę  pani Joanny od osób, które zawsze mogły na nią liczyć nie było końca- ciepłe, serdeczne słowa podziękowania za wieloletnią współpracę, za podjęcie wielu cennych inicjatyw propagujących rozwój rekreacji w gminie Dobrzeń Wielki złożył w imieniu GOK-u w Dobrzeniu Wielkim pan Helmut Starosta. Gerard Wosz- szef kadry, dziękował za to, że zawsze w „Starej Szwalni” prowadzonej przez panią Joannę Siperek można było liczyć na miłą atmosferę i przyjazny klimat oraz za wsparcie i pomoc przy organizacji imprez. Zaznaczył także, iż dobre wyniki uzyskiwane przez naszych bowlingowców to rezultat możliwości cotygodniowych, bezpłatnych treningów w gościnnej kręgielni. Będzie brakować nam pani Joanny ale wierzymy w to, że przyszły najemca równie dobrze będzie kierował „Starą Szwalnią” i nie zapomni także o sekcji kręglarskiej.

 

W sobotę 1 sierpnia 2009 roku nad naszym "Balatonem" odbyła się impreza pod hasłem "Z rodziną nad wodą". Organizatorzy przygotowali wiele ciekawych atrakcji. Na początku zaprosili wszystkich chętnych do turnieju w bule- gry szczególnie popularnej we Francji. Następnym punktem programu była prezentacja brazylijskiej  sztuki walki- Capaoeiry w wykonaniu grupy z Opola. Capoeira stworzona została przez  brazylijskich niewolników. Stanowi nie tylko rodzaj walki, ale łączy w sobie również taniec i śpiew przy akompaniamencie instrumentów. Występ opolskiej grypy wzbudził duży aplauz. Członkowie zespołu zachęcili dzieci i młodzież do czynnego udziału w pokazie. Ochotników nie brakowało. Podobne zainteresowanie wzbudził świetny występ bębniarzy z Gminnego Ośrodka Kultury, którzy po raz pierwszy zaprezentowali publicznie swoją umiejętność gry na bębnach djembe. Afrykańskie rytmy pobrzmiewały nad Balatonem przez większość imprezy.

W trakcie sobotniego spotkania umiejętności technik ratowniczych zaprezentowali ratownicy WOPR zatrudnieni na dobrzeńskim "Balatonie". Pokazali pełny profesjonalizm i doświadczenie. Dzięki nim możemy bezpiecznie wypoczywać na terenie naszego ośrodka. Atrakcją imprezy był również pokaz modeli sterowanych za pomocą  radio. Zebrani podziwiali pływające statki, a także samochód wyścigowy czy śmigłowiec. Zainteresowani mogli sami spróbować prowadzenia tych modeli. Na zakończenie sobotniego spotkania nad "Balatonem" odbyło się duże wspólne ognisko. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się zorganizować podobną imprezę, na którą z góry serdecznie zapraszamy.

Grzegorz Mazur

Pełna galeria zdjęć z tej imprezy

 

23 czerwca w Raju nad Odrą odbyła się impreza z okazji Nocy Świętojańskiej.

Atrakcją wieczoru byli „ Sąsiedzi”- zespół folkowy z Gliwic, który grał dla nas szanty i folkowe skoczne piosenki. Typowo marynarska pogoda nie odstraszyła  licznie przybyłych gości zarówno z naszej gminy jak i daleko z poza granic województwa. Już na wstępie zawitał najprawdziwszy Neptun w całej swojej okazałości, wraz z dwiema pięknymi syrenami, a ich głos do dziś wiatr nad Odrą niesie.

Następnie w ludowych strojach i w wiankach na głowach wystąpiły Krzanowiczanki. Miłe panie pokazały również dzieciom w jaki sposób plecie się wianki, które o zmierzchu zostały puszczone na wodę.

Dobrzeńska grupa cyrkowa „Cudaki” zaszczyciła swoją obecnością i wspaniałym pokazem ognistych kręgów.

W czasie trwania imprezy można było skorzystać z poczęstunku, na który składał się śledzik, chleb ze smalcem, herbatka rumiankowa, a także śląski kołacz. Kiełbasek na ognisko również nie zabrakło. Było bardzo wesoło i ciekawie. Muzyka, śpiew i dobry humor towarzyszyły zebranym do późnego wieczora.

Szanowany szkutnik, pan Alojzy Holik, wyłowiony z tłumu zaprezentował marynarską przyśpiewkę, za co otrzymał gromkie brawa. Doskonale sprawdził się również kajakarz górski Grzegorz Mazur - od niedawna mieszkaniec naszej gminy, który wystąpił w roli konferansjera (i na pewno nie ostatni).

Szantowe spotkanie braci wodniackiej było także okazją do poznania się i obmyślania wspólnych żeglarskich wypraw i spływów.   

Wielkie dzięki za pomoc w realizacji pomysłu i przygotowaniu zabawy składamy członkom dobrzeńskiego klubu wodniaków, młodym wolontariuszom z Towarzystwa Przyjaciół i Rozwoju Kultury oraz panu Jurkowi-gospodarzowi Raju.

 
Więcej artykułów…