Jesteś teraz tu:
Home Relacje z imprez
Wyszukiwanie
Sponsorzy

 

Nie przegap
Programy specjalne

 

Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Zakup wyposażenia na potrzeby Małej Orkiestry Dętej GOK Dobrzeń Wielki w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury / Infrastruktura domów kultury

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dialog polsko – ukraiński wyrażony poprzez taniec
Projekt realizowany w ramach Programu NCK Polsko – Ukraińska Wymiana Młodzieży

Zrealizowano ze środków Narodowego Centrum Kultury


Wspólne spotkanie młodzieży z Polski i Niemiec

 

Statystyka odwiedzin
Naszą witrynę przegląda teraz 106 gości 
LogowanieRelacje z imprez

„Dzień dziecka na niebie, ziemi i na wodzie”.

 

W pierwszy czerwcowy weekend w gminie Dobrzeń Wielki miało miejsce wiele ciekawych imprez, a wśród nich tradycyjny Dzień Dziecka, który jak zawsze cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

Tak wielka liczba osób od dawna nie gościła na dobrzeńskim Balatonie,- zasługa to zarówno pięknej, ciepłej i bezdeszczowej pogody, ale także mnogości atrakcji przygotowanych z myślą o dzieciach  z okazji ich święta. Organizatorzy starali się zapewnić dzieciom oraz ich rodzicom aktywne spędzenie wolnego czasu. Koło wędkarskie z Dobrzenia  przygotowało zawody wędkarskie oraz wiele gier i zawodów sprawnościowych. Mimo że zawody przeznaczone były dla dzieci to przy wędkujących zawodnikach zasiadły całe rodziny, by dopingować złowienia taaakiej ryby.

Wśród 28 startujących szczęście uśmiechnęło się do Oli Pregel, która złowiła 19 ryb, drugie miejsce zajął Łukasz Hyla -10, a trzecie miejsce przypadło Marcie Rosińskiej – 7 ryb. Złotej rybki nie złowiono- może za rok…

Po akwenie można było bezpłatnie pod opieką instruktorów popływać na kajakach, a kolejka chętnych ustawiała się do godzin wieczornych. Wielką frajdę sprawiło jak zawsze puszczanie latawców. Tym razem leciutki wiaterek oszczędził tatusiów i nie musieli za dużo biegać.

Porządna dziecięca impreza rzecz jasna nie obejdzie się bez bojowych pojazdów straży pożarnej. Maluchy miały możliwość zapoznania się z wyposażeniem wozu strażackiego, a także zmierzeniem się z prawdziwą prądownicą pożarniczą. Wielki podziw wzbudziła ekspozycja zdalnie sterowanych modeli samolotów i samochodów. Miło było popatrzeć jak ojcowie z synami dzielą się spostrzeżeniami i uwagami na temat modeli, co jest i może być przykładem codzienności dla każdej rodziny wspólnie oddającej się jednej pasji, opartej na znakomitej zabawie i zdrowych emocjach.

Zabawy nie było końca, dopiero sygnał dobranocki uświadomił że dzień i czas zabawy niestety już dobiegł końca.

Pełna relacja zdjęciowa z imprezy dostępna w naszej galerii.

Wielkie słowa podziękowania należą się wędkarzom, którzy imprezę przygotowali i instruktorom z klubu wodniaka, a także osobom, które tę sympatyczną imprezę uatrakcyjniły. M.in. pan Andrzej  Buhl z kolegami z klubu modelarstwa lotniczego, p. Mariusz Poznań i  p. Wojciech Bukryj z kolegami z klubu modeli zdalnie sterowanych,  p. Janusz Czarnecki Ethnica –Art. z miłośnikami bębnów i tańców afrykańskich z Dobrzenia Wielkiego, OSP Chróścice, sklep wędkarski - Daniliszyn.

 

 

Helmut Starosta

kierownik ds. rekreacji

 

Dnia 01 czerwca 2010 Zespół Mażoretkowy „Senioritka” – grupa Kadetek, występowała na XV Festiwalu Piosenki Młodzieżowej „Wygraj Szansę” z udziałem TV Łódź.

Konkurs odbył się w PSP nr 29 im. Armii Krajowej w Opolu. Mażoretki tańczyły z pomponami do piosenki „Tyle słońca w całym mieście” Anny Jantar, śpiewanej przez Sabrinę Bieniek.

 

Dziewczęta występujące na Festiwalu:

- Dominika Gosz

- Magdalena Marcinkowska

- Magdalena Pluta

 

Gratulacje za wspaniały występ!

 

 

23 Maja 2010 nasze Mażoretki znów pokazały swą klasę.

Na odbywającym się w Czerwionce-Leszczynie Festiwalu Mażoretkowym zdobyły garść medali i pucharów!

Oto zestawienie zdobyczy:

- KADETKI:

II MIEJSCEAgata Domarus – Baton Solo

- JUNIORKI:

I MIEJSCEJustyna Gawrońska – Baton Solo

II MIEJSCENatalia Wabnic - Baton Solo

II MIEJSCEFormacja „MINI-SENIORITA”

- SENIORKI:

I MIEJSCEAnna Kołodziej - Baton Solo

III MIEJSCEEstera Kajdzik - Baton Solo

III MIEJSCEFormacja „SENIORITA”


st.instr. - Barbara Kajdzik

Relacja zdjęciowa z imprezy na stronie Mażoretek

 

W dniach 08-09 maja 2010 w Opolu odbywały się Mistrzostwa Polski Mażoretek.

Dziewczęta z naszego zespołu "Seniorita" spisały się na medal a nawet na dwa medale!

Relacja zdjęciowa z tej imprezy dostępna jest na stronie Mażoretek "Seniorita"

 
Więcej artykułów…