Jesteś teraz tu:
Home Relacje z imprez
Wyszukiwanie
Sponsorzy

 

Nie przegap
Programy specjalne

 

Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Zakup wyposażenia na potrzeby Małej Orkiestry Dętej GOK Dobrzeń Wielki w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury / Infrastruktura domów kultury

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dialog polsko – ukraiński wyrażony poprzez taniec
Projekt realizowany w ramach Programu NCK Polsko – Ukraińska Wymiana Młodzieży

Zrealizowano ze środków Narodowego Centrum Kultury


Wspólne spotkanie młodzieży z Polski i Niemiec

Statystyka odwiedzin
Naszą witrynę przegląda teraz 65 gości 
LogowanieRelacje z imprez

Spotkanie Mikołajkowe w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrzeniu Wielkim pod hasłem „Pokonaj bariery z Mikołajem – baw się razem z nami”


W dniu 08.12.2018r odbyła się piąta (jubileuszowa) już edycja spotkania integracyjnego ponad podziałami. Jest to impreza dla mieszkańców gminy, szczególnie tych małych połączona z kiermaszem świątecznym i konkursem na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową w trzech kategoriach (zbiorowa, indywidualna – dzieci i młodzież, dorośli). W zabawie uczestniczyły dzieci z fundacji „DOM”, podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Opolu – Czarnowąsach oraz wszystkie dzieci chętne z gminy Dobrzeń Wielki.  W imprezie wzięło udział 200 dzieci i 56 dzieci występujących w tańcu i piosence. Dla wszystkich przygotowaliśmy paczki i słodki poczęstunek, owoce i napoje.
Głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Ludzi Kreatywnych „Talent” – działającym na terenie Gminy Dobrzeń Wielki. Nie byłoby tej imprezy bez zaangażowania organizatorów Stowarzyszenia Ludzi Kreatywnych „Talent” i ludzi dobrej woli. Partnerami projektu są: Fundacja ORLEN – Dar serca, GOK w Dobrzeniu Wielkim, GOPS w Dobrzeniu Wielkim, Wójt Gminy Dobrzeń Wielki, Rada Sołecka Dobrzenia Wielkiego i Cukiernia W Opolu – Czarnowąsach – Anita i Henryk Kłysek. O objęcie patronatem medialnym zwróciliśmy się do Portalu Informacyjnego – „opowiecie.info”.
Imprezę poprowadził licencjonowany animator „Wodzirej Bartek”.

W przerwach dzieci będą miały okazję uczestniczyć w warsztatach plastycznych, gdzie  mogły wykonać ozdoby choinkowe, świąteczne z pomocą wolontariuszek z Gimnazjum W Dobrzeniu Wielkim. Było również malowanie twarzy, co zawsze cieszy się ogromną popularnością.

Całą imprezę uświetniły występy zespołów wokalnych i tanecznych ćwiczących, na co dzień w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrzeniu  Wielkim.

Jednym z ważniejszych momentów imprezy było rozstrzygnięcie konkursu na Szopkę Bożonarodzeniową. Nagrody wręczali: p. Barbara Lis – kierownik GOPS, p. Gerard Kasprzak – dyrektor GOK, p. Roman Kołbuc – przewodniczący Rady Gminy Dobrzeń Wielki.

Głównym założeniem projektu jest integracja międzypokoleniowa i promowanie alternatywnych form spędzania czasu wolnego, tolerancja dla inności, wzmacnianie międzypokoleniowych więzi poprzez wspólne spędzanie czasu seniorów i dzieci.
Nadrzędnym celem projektu jest szeroko pojęta integracja wśród dorosłych, dzieci i młodzieży. Integracja społeczna, jako partnerstwo we współuczestnictwie i współdziałaniu to proces długotrwały i skomplikowany, wymagający wciąż jeszcze zmian na polu organizacyjnym, programowym i metodycznym, zmian w myśleniu wielu ludzi. Jednak już teraz możemy mówić o korzyściach, jakie niesie ze sobą integracja społeczna, która uwidacznia zbiorową intencję wspierania osób najsłabszych, zwłaszcza w kryzysowych warunkach ekonomicznych czy losowych sytuacjach społecznych. Dzięki temu, że dzieci niepełnosprawne przebywają wśród zdrowych rówieśników, nie trzeba stwarzać nienaturalnych, sztucznych sytuacji i uczyć jak żyć w społeczeństwie – teraz i w przyszłości. Najlepszą nauką przecież jest bezpośredni kontakt i to nie tylko dla dzieci niepełnosprawnych, ale dla obu grup. Uczą się tolerancji wobec niepełnosprawności, doświadczają, iż obok siebie mogą z pożytkiem funkcjonować grupy osób o różnych możliwościach i ograniczeniach wraz z osobami pełnosprawnymi. Dzieci przekonują się poprzez bezpośredni kontakt ze swoimi kolegami o specjalnych potrzebach edukacyjnych, że posiadają o ni wiele zalet, są dowcipni, mają szereg ciekawych pomysłów, chętnie się bawią. Dzieci pełnosprawne uczą się, że wysiłek w pokonywaniu własnych słabości i niedoskonałości przynosi efekty.
Równocześnie tego typu impreza promuje pozytywny wizerunek Gminy Dobrzeń Wielki – przyjaznej, tolerancyjnej wobec wszystkich mieszkańców gminy. Angażuje w zadanie różnorodnych partnerów, instytucji, które z założenia zajmują się pomocą dzieciom o specyficznych potrzebach.

Galeria zdjęć z konkursu szopek Bożonarodzeniowych oraz imprezy Mikołajowej dostępna w naszych zasobach >

Ewa Holeksa
Stowarzyszenie Ludzi Kreatywnych „Talent”

 

Wyniki konkursu „Najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa”

W dniu 08.12.2018r w czasie zabawy integracyjnej „Pokonaj bariery z Mikołajem” nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą szopkę. Niezależne jury pod przewodnictwem pan Alicji Kasprzak i Gerarda Kasprzaka dyr. GOK w Dobrzeniu Wielkim dokonało wyboru szopek i określiło miejsca. Wszyscy otrzymali dyplomy uczestnictwa. Laureaci I, II i III miejsca otrzymali bony upominkowe a pozostali uczestnicy słodkie nagrody pocieszenia.
Kategoria A – dzieci i młodzież
I.    Lidia Kasperek, PSP Dobrzeń Wielki
II.    Magdalena Kasperek, Dobrzeń Wielki
Kategoria B – dorośli
I.    Marcin Niedzielski, Dobrzeń Wielki
II.    Daria Tarkowska
III.    Anna Czepuryk, DPS Opole – Czarnowąsy
III  a   Katarzyna Paszowska, DPS Opole – Czarnowąsy
Kategoria C – praca zbiorowa
I.    Zespół Niepublicznych Szkół w Kup, op. Joanna Wdowińska
II.     Publiczne Przedszkole nr 61  w Czarnowąsach, grupa Myszki, op. Karmen Kuna, Daria Nagroda
III.     Niepubliczne Gimnazjum w Kup, op. Elżbieta Sobolewska
III a    Publiczne Przedszkole nr 61  w Czarnowąsach – „Biedronki i Żabki”, op. Marzena Seget, Magdalena Buchwald

 


Duet Anna Koschny i Wiktoria Mielnik otrzymał I miejsce a Zespół wokalny "Cztery Żywioły" III miejsce w kategorii zespół, Anna Koschny III miejsce w kategorii solista (grupa starsza) w XIII Otwartym Konkursie Piosenki "Nas Łączy Muzyka". Przesłuchania konkursowe 33 podmiotów artystycznych odbyły się 8 grudnia 2018 roku w Węgrach k/Opola. > więcej o Czterech Żywiołach https://www.facebook.com/zespolczteryzywioly/

 

 

Uwaga!
Zostały ostatnie wolne miejsca na zajęcia w Studiu Piosenki w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrzeniu Wielkim.
Serdecznie zapraszamy także do zespołów wokalnych (różne grupy wiekowe, od przedszkolaka po seniorów).
Nasze zespoły wokalne występują:

 

 

•    w kraju i za granicą,
•    na prestiżowych imprezach,
•    przed szeroką publicznością,
•    zdobywają liczne nagrody w wielu konkursach.


Zajęcia prowadzi dr Agnieszka Ślusarczyk - dyrygent, menedżer kultury, wykładowca akademicki z wieloletnim doświadczeniem.

Szczegółowe informacje:
Agnieszka Ślusarczyk tel. 887-725-726
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
www.gas.slusarczyk.eu

 
Więcej artykułów…