Jesteś teraz tu:
Home Relacje z imprez
Wyszukiwanie
Sponsorzy

 

Nie przegap
Programy specjalne

 

Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Zakup wyposażenia na potrzeby Małej Orkiestry Dętej GOK Dobrzeń Wielki w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury / Infrastruktura domów kultury

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dialog polsko – ukraiński wyrażony poprzez taniec
Projekt realizowany w ramach Programu NCK Polsko – Ukraińska Wymiana Młodzieży

Zrealizowano ze środków Narodowego Centrum Kultury


Wspólne spotkanie młodzieży z Polski i Niemiec

 

Statystyka odwiedzin
Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości 
LogowanieRelacje z imprez

Już po raz  piętnasty w Dobrzeniu Wielkim odbył się dwudniowy Koncert Charytatywny na Rzecz Dzieci z Choroba Nowotworową, połączony ze Zlotem Zabytkowych Samochodów oraz koncertem coverowym, który odbył się mocniejszym rockowym brzmieniem w sobotę oraz Piknikem Rodzinnym w niedzielę gdzie gwiazdą wieczoru była Paulla.

Fani  motoryzacji mieli ogromną okazję zobaczenia  pięknych samochodów, które zjechały się z całej Polski w jednym miejscu. Pokaz połączony był z licznymi konkursami między innymi na największą pojemność, najcichszy jak i najgłośniejszy odgłos silnika.

Podczas sobotniego koncertu mieliśmy okazję wysłuchania  hitów lat 70 – tych i 80-tych  oraz  mocnego brzmienia niezwykle charyzmatycznego i ekspresyjnego zespołu Blend, który  zagrał przed czeskim zespołem grającym największe hity zespołu Mettalica.

W trakcie koncertów grupa wolontariuszy zbierała pieniądze na Rzecz Dzieci za  zainteresowanie składamy Państwu szczególne podziękowania.

Niedzielne popołudnie rozpoczęły dzieci występem akrobatycznym., mogliśmy zapoznać się również z  kulturą Indian w wiosce indiańskiej oraz zobaczyć  piękne przedstawienie w ich wykonaniu.

Wydarzeniem niedzielnego wieczoru był koncert Paulli, która dała niezapomniany koncert.

 

Wielkie podziękowania dla tych wszystkich, którzy brali udział przy organizacji koncertu, zapraszamy za rok  na równie udane spotkanie!

 

Relacja zdjęciowa dostępna jest tutaj

Katarzyna Kozubowska

 


„Tacy Sami”  - spotkanie narodów, kultur i tradycji.


Przed trzema laty powstał pomysł zorganizowania imprezy o wymiarze ponadlokalnym, której przewodnim celem będzie poznawanie kultur i tradycji narodów zamieszkałych w naszym regionie. Ma uczyć szacunku i tolerancji dla inności (inna mowa, kultura, religia, wygląd, strój).
W naszym dobrzeńskim kotle mieszanki różnorodności kulturowej spotkania takie mają za zadanie wzbudzać ciekawość, otwartość na świat, tak, aby przez poznanie i zrozumienie innych kultur aktywnie i twórczo uczestniczyli w życiu swojej miejscowości i regionu.
W tegorocznej imprezie wystąpili  artyści z gmin sąsiednich: kapela podwórkowa „Lewiniacy” z muzyką i piosenką lwowską,  Koło Gospodyń z Karłowic przedstawiło frywolnego kankana. Skosztować można było potraw rodem z Indii a także znakomitych, rozsławionych w naszej okolicy pierogów ze Starych Kolni. Łubniany zaprezentowały prace koła plastycznego Kolorowa Jaskinia, które znalazły wielu nabywców. Gminę Dobrzeń reprezentował nagradzany na wielu konkursach za swoją twórczość  zespół folklorystyczny „Chróściczanki”. W roku bieżącym „Spotkanie” miało wymiar globalny. Wystąpił bowiem zespół „Czerwona Kalina”z Tarnopola z Ukrainy popisując się pięknym śpiewem i perfekcyjnym tańcem. Był również gość z Afryki- Fanta Konate. Śpiewaczka i mistrzyni tańca pochodząca z Gwinei, która po raz pierwszy wystąpiła w Polsce i po raz pierwszy w Europie w ogóle. Towarzyszył jej zespół  City Bum Bum z Łodzi.
Ze sceny emanował wulkan energii, koloru i radości życia. Muzyka afrykańskich bębnów porwała widownię do tańca i zabawy aż do północy.
„Tacy Sami” staje się imprezą markową która z każdym rokiem podnosi sobie poprzeczkę, nic nie tracąc przy tym ze swojej autentycznej, spontanicznej i rodzinnej atmosfery.

Helmut Starosta

Pełna relacja zdjęciowa  w naszej galerii

 

I znów nasze Mażoretki z zespołu "Seniorita" odniosły sukcesy na Międzynarodowym Festiwalu w Chorwacji.

Impreza zaliczana do European Grand Prix odbyła się w Poreć (Chorwacja) w dniach 23 - 25 czerwca 2010 roku.

Oto zdobyte trofea i zajęte miejsca:

III miejsce – (kategoria Solo, Baton Kadetki) - Agata Domarus (brązowy medal)
III miejsce – (kategoria Solo, Baton Juniorki) - Justyna Gawrońska (brązowy medal)
III miejsce – (kategoria Solo, Baton Juniorki) - Dominika Staisz(brązowy medal)
III miejsce – (kategoria Formacja, Baton) - Juniorki (brązowe medale dla wszystkich)
IV miejsce – (kategoria Formacja, Baton) - Kadetki
IV miejsce – (kategoria Mini-Formacja, Pompon) - Kadetki
V miejsce – (kategoria Mini-Formacja, Baton) - Kadetki
V miejsce – (kategoria Solo, Baton Seniorki) - Estera Kajdzik
VIII miejsce – (kategoria Solo, Pompon Seniorki) - Estera Kajdzik

Ponadto w konkursie na najpiękniejszą Mażoretkę Festiwalu II miejsce i tytuł I Vice Miss zdobyła Justyna Gawrońska.

Serdeczne gratulacje dla naszych dziewcząt i ich trenerki p. Barbary Kajdzik!

Pełna relacja zdjęciowa z pobytu na Festiwalu na  naszej stronie WWW

 

Szantowa Noc Świętojańska – Balaton 2010r.

Druga Szantowa Noc Świętojańska tym razem nie odbyła się w „Raju” lecz nad  dobrzeńskim akwenem „Balaton”.
Miłośnicy muzyki żeglarskiej mieli możliwość posmakowania prawdziwych  pieśni i piosenek w wykonaniu doskonałej grupy „Orkiestra Samanta”. Ekspresyjna muzyka, specyficzne tempa, podziały rytmiczne i akcenty szantowej muzyki  porwały do tańca licznie zgromadzoną publiczność. Swoją obecnością zaszczycił również sam Neptun z Syrenką, którzy przybyli w eskorcie przedszkolaków z Chróścic by przedstawić „Jezioro Łabędzie”. Wychowankowie z pozostałych placówek przedszkolnych z naszej gminy wystąpili w programie „Folk&Country”.
„Krzanowiczanki” jak zawsze rewelacyjnie zaśpiewały świętojańskie pieśni i z dziewczętami puszczały wianki na wodę. Chłopcy natomiast długo ale skutecznie szukali kwiatu paproci.


Ahoj żeglarze! Następne szantowe spotkanie za rok.


Helmut Starosta

Pełna relacja zdjęciowa z imprezy w naszej galerii

 
Więcej artykułów…