Jesteś teraz tu:
Home Relacje z imprez
Wyszukiwanie
Sponsorzy

 

Nie przegap
Programy specjalne

 

Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Zakup wyposażenia na potrzeby Małej Orkiestry Dętej GOK Dobrzeń Wielki w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury / Infrastruktura domów kultury

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dialog polsko – ukraiński wyrażony poprzez taniec
Projekt realizowany w ramach Programu NCK Polsko – Ukraińska Wymiana Młodzieży

Zrealizowano ze środków Narodowego Centrum Kultury


Wspólne spotkanie młodzieży z Polski i Niemiec

Statystyka odwiedzin
Naszą witrynę przegląda teraz 126 gości 
LogowanieRelacje z imprez

I znów nasze Mażoretki z zespołu "Seniorita" odniosły sukcesy na Międzynarodowym Festiwalu w Chorwacji.

Impreza zaliczana do European Grand Prix odbyła się w Poreć (Chorwacja) w dniach 23 - 25 czerwca 2010 roku.

Oto zdobyte trofea i zajęte miejsca:

III miejsce – (kategoria Solo, Baton Kadetki) - Agata Domarus (brązowy medal)
III miejsce – (kategoria Solo, Baton Juniorki) - Justyna Gawrońska (brązowy medal)
III miejsce – (kategoria Solo, Baton Juniorki) - Dominika Staisz(brązowy medal)
III miejsce – (kategoria Formacja, Baton) - Juniorki (brązowe medale dla wszystkich)
IV miejsce – (kategoria Formacja, Baton) - Kadetki
IV miejsce – (kategoria Mini-Formacja, Pompon) - Kadetki
V miejsce – (kategoria Mini-Formacja, Baton) - Kadetki
V miejsce – (kategoria Solo, Baton Seniorki) - Estera Kajdzik
VIII miejsce – (kategoria Solo, Pompon Seniorki) - Estera Kajdzik

Ponadto w konkursie na najpiękniejszą Mażoretkę Festiwalu II miejsce i tytuł I Vice Miss zdobyła Justyna Gawrońska.

Serdeczne gratulacje dla naszych dziewcząt i ich trenerki p. Barbary Kajdzik!

Pełna relacja zdjęciowa z pobytu na Festiwalu na  naszej stronie WWW

 

Szantowa Noc Świętojańska – Balaton 2010r.

Druga Szantowa Noc Świętojańska tym razem nie odbyła się w „Raju” lecz nad  dobrzeńskim akwenem „Balaton”.
Miłośnicy muzyki żeglarskiej mieli możliwość posmakowania prawdziwych  pieśni i piosenek w wykonaniu doskonałej grupy „Orkiestra Samanta”. Ekspresyjna muzyka, specyficzne tempa, podziały rytmiczne i akcenty szantowej muzyki  porwały do tańca licznie zgromadzoną publiczność. Swoją obecnością zaszczycił również sam Neptun z Syrenką, którzy przybyli w eskorcie przedszkolaków z Chróścic by przedstawić „Jezioro Łabędzie”. Wychowankowie z pozostałych placówek przedszkolnych z naszej gminy wystąpili w programie „Folk&Country”.
„Krzanowiczanki” jak zawsze rewelacyjnie zaśpiewały świętojańskie pieśni i z dziewczętami puszczały wianki na wodę. Chłopcy natomiast długo ale skutecznie szukali kwiatu paproci.


Ahoj żeglarze! Następne szantowe spotkanie za rok.


Helmut Starosta

Pełna relacja zdjęciowa z imprezy w naszej galerii

 

„Dzień dziecka na niebie, ziemi i na wodzie”.

 

W pierwszy czerwcowy weekend w gminie Dobrzeń Wielki miało miejsce wiele ciekawych imprez, a wśród nich tradycyjny Dzień Dziecka, który jak zawsze cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

Tak wielka liczba osób od dawna nie gościła na dobrzeńskim Balatonie,- zasługa to zarówno pięknej, ciepłej i bezdeszczowej pogody, ale także mnogości atrakcji przygotowanych z myślą o dzieciach  z okazji ich święta. Organizatorzy starali się zapewnić dzieciom oraz ich rodzicom aktywne spędzenie wolnego czasu. Koło wędkarskie z Dobrzenia  przygotowało zawody wędkarskie oraz wiele gier i zawodów sprawnościowych. Mimo że zawody przeznaczone były dla dzieci to przy wędkujących zawodnikach zasiadły całe rodziny, by dopingować złowienia taaakiej ryby.

Wśród 28 startujących szczęście uśmiechnęło się do Oli Pregel, która złowiła 19 ryb, drugie miejsce zajął Łukasz Hyla -10, a trzecie miejsce przypadło Marcie Rosińskiej – 7 ryb. Złotej rybki nie złowiono- może za rok…

Po akwenie można było bezpłatnie pod opieką instruktorów popływać na kajakach, a kolejka chętnych ustawiała się do godzin wieczornych. Wielką frajdę sprawiło jak zawsze puszczanie latawców. Tym razem leciutki wiaterek oszczędził tatusiów i nie musieli za dużo biegać.

Porządna dziecięca impreza rzecz jasna nie obejdzie się bez bojowych pojazdów straży pożarnej. Maluchy miały możliwość zapoznania się z wyposażeniem wozu strażackiego, a także zmierzeniem się z prawdziwą prądownicą pożarniczą. Wielki podziw wzbudziła ekspozycja zdalnie sterowanych modeli samolotów i samochodów. Miło było popatrzeć jak ojcowie z synami dzielą się spostrzeżeniami i uwagami na temat modeli, co jest i może być przykładem codzienności dla każdej rodziny wspólnie oddającej się jednej pasji, opartej na znakomitej zabawie i zdrowych emocjach.

Zabawy nie było końca, dopiero sygnał dobranocki uświadomił że dzień i czas zabawy niestety już dobiegł końca.

Pełna relacja zdjęciowa z imprezy dostępna w naszej galerii.

Wielkie słowa podziękowania należą się wędkarzom, którzy imprezę przygotowali i instruktorom z klubu wodniaka, a także osobom, które tę sympatyczną imprezę uatrakcyjniły. M.in. pan Andrzej  Buhl z kolegami z klubu modelarstwa lotniczego, p. Mariusz Poznań i  p. Wojciech Bukryj z kolegami z klubu modeli zdalnie sterowanych,  p. Janusz Czarnecki Ethnica –Art. z miłośnikami bębnów i tańców afrykańskich z Dobrzenia Wielkiego, OSP Chróścice, sklep wędkarski - Daniliszyn.

 

 

Helmut Starosta

kierownik ds. rekreacji

 

Dnia 01 czerwca 2010 Zespół Mażoretkowy „Senioritka” – grupa Kadetek, występowała na XV Festiwalu Piosenki Młodzieżowej „Wygraj Szansę” z udziałem TV Łódź.

Konkurs odbył się w PSP nr 29 im. Armii Krajowej w Opolu. Mażoretki tańczyły z pomponami do piosenki „Tyle słońca w całym mieście” Anny Jantar, śpiewanej przez Sabrinę Bieniek.

 

Dziewczęta występujące na Festiwalu:

- Dominika Gosz

- Magdalena Marcinkowska

- Magdalena Pluta

 

Gratulacje za wspaniały występ!

 

 
Więcej artykułów…