Jesteś teraz tu:
Home Relacje z imprez
Wyszukiwanie
Sponsorzy

 

Nie przegap
Programy specjalne

 

Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Zakup wyposażenia na potrzeby Małej Orkiestry Dętej GOK Dobrzeń Wielki w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury / Infrastruktura domów kultury

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dialog polsko – ukraiński wyrażony poprzez taniec
Projekt realizowany w ramach Programu NCK Polsko – Ukraińska Wymiana Młodzieży

Zrealizowano ze środków Narodowego Centrum Kultury


Wspólne spotkanie młodzieży z Polski i Niemiec

Statystyka odwiedzin
Naszą witrynę przegląda teraz 104 gości 
LogowanieRelacje z imprez

Dnia 4 września 2010 w Czarnowąsach odbył się festyn z okazji Dnia Energetyka.

Jak zwykle w takich przypadkach zabawę uświetniały nasze zespoły GOK.

Zapraszamy do Galerii na pełną relację zdjęciową

 

Na rozgrywających się w dniach 27-29 sierpnia 2010 Mistrzostwach Europy w miejscowości Vyśkov (Czechy) nasze Mażoretki zaprezentowały się bardzo dobrze, przecierając szlak kolejnym naszym dziewczętom.

Był to pierwszy w historii naszego Ośrodka Kultury występ Mażoretek na Imprezie o tak wielkiej randze!

W kategorii Solo, Baton Kadetki VII miejsce zajęła Agata Domarus.

W kategorii Solo, Baton Seniorki XIII miejsce zajęła Anna Kołodziej.

 

Relacja zdjęciowa dostępna na stronie Mażoretek Seniorita

SD

 

Już po raz  piętnasty w Dobrzeniu Wielkim odbył się dwudniowy Koncert Charytatywny na Rzecz Dzieci z Choroba Nowotworową, połączony ze Zlotem Zabytkowych Samochodów oraz koncertem coverowym, który odbył się mocniejszym rockowym brzmieniem w sobotę oraz Piknikem Rodzinnym w niedzielę gdzie gwiazdą wieczoru była Paulla.

Fani  motoryzacji mieli ogromną okazję zobaczenia  pięknych samochodów, które zjechały się z całej Polski w jednym miejscu. Pokaz połączony był z licznymi konkursami między innymi na największą pojemność, najcichszy jak i najgłośniejszy odgłos silnika.

Podczas sobotniego koncertu mieliśmy okazję wysłuchania  hitów lat 70 – tych i 80-tych  oraz  mocnego brzmienia niezwykle charyzmatycznego i ekspresyjnego zespołu Blend, który  zagrał przed czeskim zespołem grającym największe hity zespołu Mettalica.

W trakcie koncertów grupa wolontariuszy zbierała pieniądze na Rzecz Dzieci za  zainteresowanie składamy Państwu szczególne podziękowania.

Niedzielne popołudnie rozpoczęły dzieci występem akrobatycznym., mogliśmy zapoznać się również z  kulturą Indian w wiosce indiańskiej oraz zobaczyć  piękne przedstawienie w ich wykonaniu.

Wydarzeniem niedzielnego wieczoru był koncert Paulli, która dała niezapomniany koncert.

 

Wielkie podziękowania dla tych wszystkich, którzy brali udział przy organizacji koncertu, zapraszamy za rok  na równie udane spotkanie!

 

Relacja zdjęciowa dostępna jest tutaj

Katarzyna Kozubowska

 


„Tacy Sami”  - spotkanie narodów, kultur i tradycji.


Przed trzema laty powstał pomysł zorganizowania imprezy o wymiarze ponadlokalnym, której przewodnim celem będzie poznawanie kultur i tradycji narodów zamieszkałych w naszym regionie. Ma uczyć szacunku i tolerancji dla inności (inna mowa, kultura, religia, wygląd, strój).
W naszym dobrzeńskim kotle mieszanki różnorodności kulturowej spotkania takie mają za zadanie wzbudzać ciekawość, otwartość na świat, tak, aby przez poznanie i zrozumienie innych kultur aktywnie i twórczo uczestniczyli w życiu swojej miejscowości i regionu.
W tegorocznej imprezie wystąpili  artyści z gmin sąsiednich: kapela podwórkowa „Lewiniacy” z muzyką i piosenką lwowską,  Koło Gospodyń z Karłowic przedstawiło frywolnego kankana. Skosztować można było potraw rodem z Indii a także znakomitych, rozsławionych w naszej okolicy pierogów ze Starych Kolni. Łubniany zaprezentowały prace koła plastycznego Kolorowa Jaskinia, które znalazły wielu nabywców. Gminę Dobrzeń reprezentował nagradzany na wielu konkursach za swoją twórczość  zespół folklorystyczny „Chróściczanki”. W roku bieżącym „Spotkanie” miało wymiar globalny. Wystąpił bowiem zespół „Czerwona Kalina”z Tarnopola z Ukrainy popisując się pięknym śpiewem i perfekcyjnym tańcem. Był również gość z Afryki- Fanta Konate. Śpiewaczka i mistrzyni tańca pochodząca z Gwinei, która po raz pierwszy wystąpiła w Polsce i po raz pierwszy w Europie w ogóle. Towarzyszył jej zespół  City Bum Bum z Łodzi.
Ze sceny emanował wulkan energii, koloru i radości życia. Muzyka afrykańskich bębnów porwała widownię do tańca i zabawy aż do północy.
„Tacy Sami” staje się imprezą markową która z każdym rokiem podnosi sobie poprzeczkę, nic nie tracąc przy tym ze swojej autentycznej, spontanicznej i rodzinnej atmosfery.

Helmut Starosta

Pełna relacja zdjęciowa  w naszej galerii

 
Więcej artykułów…