Jesteś teraz tu:
Home Relacje z imprez
Wyszukiwanie
Sponsorzy

 

Nie przegap
Programy specjalne

 

Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Zakup wyposażenia na potrzeby Małej Orkiestry Dętej GOK Dobrzeń Wielki w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury / Infrastruktura domów kultury

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dialog polsko – ukraiński wyrażony poprzez taniec
Projekt realizowany w ramach Programu NCK Polsko – Ukraińska Wymiana Młodzieży

Zrealizowano ze środków Narodowego Centrum Kultury


Wspólne spotkanie młodzieży z Polski i Niemiec

Statystyka odwiedzin
Naszą witrynę przegląda teraz 67 gości 
LogowanieRelacje z imprez

Spływ Doliną Małej Panwi

W drugiej połowie września dobrzeński klub wodniaków otrzymał zaproszenie Związku Gmin Dolna Mała Panew na wspólny spływ. Tym razem trasa przebiegała od Zawadzkiego aż po Kolonowskie. Na starcie spływu zgłosiło się ponad 70 uczestników w tym 8 z naszego klubu. Wyruszyliśmy kajakami przygotowanymi wcześniej przez organizatorów. 10 kilometrowa trasa dostarczyła nam kolejnych niezapomnianych wrażeń. Piękna pogoda, przygoda Doliny Małej Panwi oraz przyjemna atmosfera sprawiły, że kolejna nasza wyprawa, tym razem dodatkowo w tak dużym gronie okazała się sukcesem. Na zakończenie imprezy organizatorzy przygotowali wspólny poczęstunek przy muzyce.

 
 

Dobrzeńscy Wodniacy na przełomie Dunajca.

Kilku śmiałków z naszego klubu postanowiło sprawdzić swoje dotychczas nabyte umiejętności tym razem na rzece Dunajec w Pieninach. To do tej pory największe osiągniecie naszych kajakarzy. Prawdziwy górski spływ. Płynęliśmy od Sromowców aż do Szczawnicy podziwiając piękno polskich gór. Nad nami królowały trzy Korony i Sokolnica. Sama rzeka miała szybki nurt. W kilku miejscach pokonaliśmy walce i przemiały wodna. Nie zawsze udawało zachować równowagę kajaka. Dunajec okazał się prawdziwym żywiołem tylko dla doświadczonych kajakarzy, których w naszym klubie jest coraz więcej. Zawdzięczamy to systematycznym spotkaniom nad dobrzeńskim Balatonem , a także spływom Małą Panwią.

  G. Mazur
 

W pierwszy, przepiękny dzień jesieni odbyło się w „Starej Szwalni” spotkanie członków dobrzeńskiego klubu bowlingowego z panią Joanną Siperek. Było to niestety pożegnalne spotkanie, bowiem pod  koniec września pani Siperek kończy dzierżawę „Starej Szwalni”. Rozegrano jeszcze ostatnią partyjkę gry w kręgle. Podziękowań w stronę  pani Joanny od osób, które zawsze mogły na nią liczyć nie było końca- ciepłe, serdeczne słowa podziękowania za wieloletnią współpracę, za podjęcie wielu cennych inicjatyw propagujących rozwój rekreacji w gminie Dobrzeń Wielki złożył w imieniu GOK-u w Dobrzeniu Wielkim pan Helmut Starosta. Gerard Wosz- szef kadry, dziękował za to, że zawsze w „Starej Szwalni” prowadzonej przez panią Joannę Siperek można było liczyć na miłą atmosferę i przyjazny klimat oraz za wsparcie i pomoc przy organizacji imprez. Zaznaczył także, iż dobre wyniki uzyskiwane przez naszych bowlingowców to rezultat możliwości cotygodniowych, bezpłatnych treningów w gościnnej kręgielni. Będzie brakować nam pani Joanny ale wierzymy w to, że przyszły najemca równie dobrze będzie kierował „Starą Szwalnią” i nie zapomni także o sekcji kręglarskiej.

 

W sobotę 1 sierpnia 2009 roku nad naszym "Balatonem" odbyła się impreza pod hasłem "Z rodziną nad wodą". Organizatorzy przygotowali wiele ciekawych atrakcji. Na początku zaprosili wszystkich chętnych do turnieju w bule- gry szczególnie popularnej we Francji. Następnym punktem programu była prezentacja brazylijskiej  sztuki walki- Capaoeiry w wykonaniu grupy z Opola. Capoeira stworzona została przez  brazylijskich niewolników. Stanowi nie tylko rodzaj walki, ale łączy w sobie również taniec i śpiew przy akompaniamencie instrumentów. Występ opolskiej grypy wzbudził duży aplauz. Członkowie zespołu zachęcili dzieci i młodzież do czynnego udziału w pokazie. Ochotników nie brakowało. Podobne zainteresowanie wzbudził świetny występ bębniarzy z Gminnego Ośrodka Kultury, którzy po raz pierwszy zaprezentowali publicznie swoją umiejętność gry na bębnach djembe. Afrykańskie rytmy pobrzmiewały nad Balatonem przez większość imprezy.

W trakcie sobotniego spotkania umiejętności technik ratowniczych zaprezentowali ratownicy WOPR zatrudnieni na dobrzeńskim "Balatonie". Pokazali pełny profesjonalizm i doświadczenie. Dzięki nim możemy bezpiecznie wypoczywać na terenie naszego ośrodka. Atrakcją imprezy był również pokaz modeli sterowanych za pomocą  radio. Zebrani podziwiali pływające statki, a także samochód wyścigowy czy śmigłowiec. Zainteresowani mogli sami spróbować prowadzenia tych modeli. Na zakończenie sobotniego spotkania nad "Balatonem" odbyło się duże wspólne ognisko. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się zorganizować podobną imprezę, na którą z góry serdecznie zapraszamy.

Grzegorz Mazur

Pełna galeria zdjęć z tej imprezy

 
Więcej artykułów…