Jesteś teraz tu:
Home Relacje z imprez
Wyszukiwanie
Sponsorzy

 

Nie przegap
Programy specjalne

 

Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Zakup wyposażenia na potrzeby Małej Orkiestry Dętej GOK Dobrzeń Wielki w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury / Infrastruktura domów kultury

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dialog polsko – ukraiński wyrażony poprzez taniec
Projekt realizowany w ramach Programu NCK Polsko – Ukraińska Wymiana Młodzieży

Zrealizowano ze środków Narodowego Centrum Kultury


Wspólne spotkanie młodzieży z Polski i Niemiec

 

Statystyka odwiedzin
Naszą witrynę przegląda teraz 75 gości 
LogowanieRelacje z imprez

Gminny Ośrodek Kultury pragnie podziękować wszystkim, którzy oddali swój głos w rankingu Radio Opole „Ranking Domów Kultury” na nasz Gminny Ośrodek Kultury.

Szczególnie dziękujemy osobom, które głosowały na TAK za docenienie naszej pracy. Cieszymy się także z głosów na NIE pod warunkiem, że jest to krytyka konstruktywna, wskazująca co należy jeszcze w naszym Domu Kultury zmodyfikować. Dlatego prosimy o napisanie uwag pod naszym adresem na nasz e-mail lub zgłoszenie ich osobiście ze wskazaniem co powinniśmy jeszcze poprawić. Taka współpraca jest dla nas bardzo cenna gdyż zadowolenie odbiorców z naszych usług jest dla nas priorytetem.

 

Rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową

W dniu 17 grudnia 2010r. jury dokonało oceny prac nadesłanych przez uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych na konkurs na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. Na konkurs nadesłano 33 prace indywidualne i zbiorowe, oraz 3 prace wykonane przez osoby dorosłe oraz praca wykonana przez instruktora plastyki w GOK, która pomimo bardzo oryginalnego przedstawienia tematu nie podlega ocenie. Regulamin konkursu nie przewidywał oceny prac osób dorosłych jednak jury postanowiło wyróżnić także i te prace.

Komisja w składzie:
Przewodniczący  Gerard Kasprzak     Dyrektor GOK
Henryk Wróbel       Wójt Gminy
ks. Jan Polok       Proboszcz Parafii
Katarzyna Urbaniak  Artysta Plastyk
Jolanta Gutka       Główny Księgowy
Helmut Starosta     Kierownik ds Rekreacji
dokonała oceny prac i wyłoniła zwycięzców konkursu.

Wyniki konkursu na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową:
I miejsce - PSP Brynica Kółko Regionalne
II miejsce - Natalia Dziuba Chróścice
III miejsce - Agata Pałaszczak i Krystian Gabriel

Wyróżnienia:
1. Kacper Grycan Chróścice
Jerzy Łoba
Mateusz Nawrath
2. Mateusz Sieczka Zagwiździe
Michał Sieczka
3. Wiktoria Więcek Borki

Kategoria dorośli - Wyróżnienia
1. Zuzanna Zowada Borki
2. Stefan Sabasz Dobrzeń Wielki
3. Gizela Halama Chróścice

17.12.2010r. Dobrzeń Wielki

 

REFLEKSJE , SPOSTRZEŻENIA PO FESTIWALOWE

„II Dziecięco-Młodzieżowy Festiwal Sztuki Cyrkowej  „ MAGIA CYRKU 2010” odbył się we wrześniu w Dobrzeniu Wielkim. Uczestniczyło 56 wykonawców      z bardzo wielu miejscowości  całej Polski. Trwał dwa dni- dzień eliminacji i dzień finału. Jury  z udziałem artystów cyrkowych – państwa Henryki i Dariusza Lewandowskich,  i Michała Niewiadomskiego, oceniało pokazy według ustalonych kryteriów. Scenografia projektu pani Grażyny Chmielowicz- sprawiła, że sala gimnastyczna stała się,  cyrkiem – z areną, widownią,  miejscem dla akustyków i jury. … „ Czytaj cały artykuł

 

SZTUKA CYRKOWA W XXI WIEKU JAKO ALTRNATYWNE WYPEŁNENIE CZASU WOLNEGO DLA MŁODZIEŻY

„Organizatorzy drugiego  Dziecięco- Młodzieżowego Festiwalu Sztuki Cyrkowej w Dobrzeniu Wielkim zaprosili mnie do pełnienia zaszczytnej  funkcji jako juror. Chciałbym  podzielić  się swoimi spostrzeżeniami i dokonać oceny tego  festiwalu.

Jestem  artystą cyrkowym z pokolenia na  pokolenie   z wieloletnim stażem pracy  na wielu arenach świata, ale muszę przyznać, że punktowanie młodych wykonawców  w tej specyficznej sztuce ,  sprawiło mi wiele  kłopotu.

Będąc artystą cyrkowym  wiem, ile trzeba włożyć wysiłku, ile czasu  poświęcić na treningi, aby osiągnąć jakiekolwiek  efekty. …”

 

„ … Chciałbym gorąco podziękować  Dyrekcji Domu Kultury w Dobrzeniu Wielkim oraz wszystkim trenerom a w szczególności młodzieży za wspaniałe widowisko, które z wielką przyjemnością  obejrzałem.

Dziękuje za wielki zapał oraz  wysiłek włożony  w organizację i przebieg festiwalu.

Szczególne podziękowania należą się właśnie Grażyny Chmielowicz, która ten dwudniowy festiwal zorganizowała i  czuwała nad  jego przebiegiem, przy aktywnym wsparciu  pana dyrektora Domu Kultury Gerarda Kasprzaka. …” Czytaj cały artkuł

Relacja z Festiwalu dostępna tutaj

 
Więcej artykułów…