Jesteś teraz tu:
Home Relacje z imprez
Wyszukiwanie
Sponsorzy

 

Nie przegap
Programy specjalne

 

Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Zakup wyposażenia na potrzeby Małej Orkiestry Dętej GOK Dobrzeń Wielki w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury / Infrastruktura domów kultury

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dialog polsko – ukraiński wyrażony poprzez taniec
Projekt realizowany w ramach Programu NCK Polsko – Ukraińska Wymiana Młodzieży

Zrealizowano ze środków Narodowego Centrum Kultury


Wspólne spotkanie młodzieży z Polski i Niemiec

 

Statystyka odwiedzin
Naszą witrynę przegląda teraz 89 gości 
Logowanie



Relacje z imprez

Jak co roku, w dniu 20 marca 2011 odbył się Przegląd Zespołów Artystycznych działających przy naszym Ośrodku Kultury.

Zapraszamy na relację zdjęciową do naszej galerii

 

Dnia 28 marca 2011 gościliśmy w naszym Ośrodku Kultury zespoły z Ukrainy i Rosji.

Zaparszamy do galerii na pełną relację zdjęciową.

 

 

W dniu 18 marca 2011 na dużej sali GOK w Dobrzeniu Wielkim odbyła się międzynarodowa konferencja multimedialna.

 

Film z tego wydarzenia do ściągnięcia ze strony: http://egalaktyka.home.pl/filmy/dobrzen_wielki.mp4 (735MB)

Film można obejrzeć on-line pod tym linkiem: http://hektor-tarnow.eu/art_dobrzen_relacja.html

Galeria zdjęciowa dostępna tutaj: http://www.egalaktyka.home.pl/eboksy/kultura/Gok Dobrzen Wielki/eboks.html

 

 

W podzięce Mecenasom.

Bal Mecenasów Kultury to szczególne wydarzenie w  Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrzeniu Wielkim. Tradycyjnie z początkiem roku  z inicjatywy dyrektora GOK-u p. Gerarda Kasprzaka organizowany jest bal dla docenienia sponsorów i osób zaangażowanych w rozwój działalności kulturalnej ośrodka. W bieżącym roku bal odbył się 29 stycznia.

W części oficjalnej  p. dyrektor przedstawił dokonania instytucji przez niego kierowanej w roku 2010. Bogata oferta kulturalna i rekreacyjna do mieszkańców gminy, imponująca ilość  66 klubów i kółek zainteresowań, ogromne sukcesy dzieci i młodzieży na arenie krajowej i zagranicznej, ponad lokalne i międzynarodowe wydarzenia kulturalne, zagraniczna wymiana zespołów itd. Przykładów sprawnie działającego ośrodka kultury w Dobrzeniu można mnożyć, należy jednak mieć świadomość, że bez pomocy osób i instytucji wiele zwojować się nie da.

Podkreślić należy przede wszystkim przychylność i troskę władz gminy w rozwój kultury,  przygotowanie „narybku” w przedszkolu i szkole,  fachową bazę instruktorów często charytatywnie prowadzących  kluby zainteresowań, to także dzięki  wsparciu firm, stowarzyszeń i osób bezinteresownie pomagających można zorganizować koncerty charytatywne na rzecz osób potrzebujących pomocy, można wyposażyć kluby w  instrumenty, przyrządy i potrzebne akcesoria.

Dyr. Kasprzak wręczył dyplomy- podziękowania: Wójtowi Gminy panu Henrykowi Wróblowi, dyrektorom przedszkoli i szkół, instruktorom i sponsorom. Tytuł oraz statuetkę „Mecenas Kultury 2010 – Duży Przedsiębiorca” przyznano Elektrowni Opole. Tytuł i statuetkę „ Mecenas Kultury 2010 – Mały Przedsiębiorca” przyznano dla sklepu  „Bastek” p. B. Warzecha.

Po części oficjalnej zaprezentowały się GOK-owskie zespoły. Dziecięca grupa gimnastyczno-akrobatyczna „Gwiazda” przy owacjach publiczności popisowo wykonała przygotowany program. Żywiołową muzykę afrykańską przedstawił zespół Ethno Drums. Wysoki poziom wyszkolenia a przy tym grację, elegancję i urodę zaprezentowały mażoretki i pary taneczne.

Po występie „zawodowców” na parkiet wyszli zaproszeni gości, którzy przy dobrej muzyce bawili się do samego rana.

 

HAMS

 
Więcej artykułów…