Jesteś teraz tu:
Home Relacje z imprez
Wyszukiwanie
Sponsorzy

 

Nie przegap
Programy specjalne

 

Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Zakup wyposażenia na potrzeby Małej Orkiestry Dętej GOK Dobrzeń Wielki w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury / Infrastruktura domów kultury

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dialog polsko – ukraiński wyrażony poprzez taniec
Projekt realizowany w ramach Programu NCK Polsko – Ukraińska Wymiana Młodzieży

Zrealizowano ze środków Narodowego Centrum Kultury


Wspólne spotkanie młodzieży z Polski i Niemiec

 

Statystyka odwiedzin
Naszą witrynę przegląda teraz 51 gości 
LogowanieRelacje z imprez

W pięknej sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim dnia 19.06. 2011r. –odbyła się niezwykle emocjonująca impreza pod nazwą :

III Dziecięco - Młodzieżowy Festiwal Sztuki Cyrkowej ” Magia Cyrku”.

Była to już trzecia edycja tego artystycznego przedsięwzięcia, którego pomysłodawczynią jest instruktorka grupy cyrkowej p. Grażyna Chmielowicz – działająca przy GOK-u przy aktywnym wsparciu dyrektora tejże placówki p. Gerarda Kasprzaka oraz p. wójt Ireny Weber, która dokonała oficjalnego otwarcia festiwalu.

To cyrkowe święto rozpoczęła barwna parada z udziałem wszystkich uczestników i gości specjalnych przy dźwiękach skocznej  / cyrkowej / muzyki. Konferansjerkę prowadził gość specjalny – artysta cyrkowo-estradowy p. Piotr  Tomczak z Warszawy, absolwent Państwowego Studium Cyrkowego w Julinku a czynił to z ogromnym wdziękiem i poczuciem humoru.

W programie festiwalowym jako pierwsza wystąpiła grupa baletowa gospodarzy – w pięknych strojach, w sympatycznym układzie ,na tle barwnej scenografii- z wykorzystaniem nastrojowej muzyki. Małe baletnice za swój występ zostały nagrodzone gromkimi brawami licznie zgromadzonej publiczności.

W dalszej kolejności na arenie cyrkowej zagościła już sztuka cyrkowa – w całej swej okazałości. A więc pojawili  się pierwsi przedstawiciele gości tj: członkowie  grupy „Mali Wytrwali” z Zaliszcza k/ Parczewa woj. lubelskie w składzie: Katarzyna Sokołowska, Inga Żyhaluk, Aleksandra Szepel, Piotr Słyszko, Wojciech Turuk, Aleksandra Matejczuk, Julia Nurzyńska, Anna Skorupska, Izabela Korneluk, Aniela Szepel, Kinga Żukowska, Aleksandra Konon, Klaudia Borsuk, Agnieszka Juchno, Michał Kozioł. Prowadząca zespół Dorota Turuk.

Iza i Piotr świetnie manewrowali diabelską szpulą czyli „ diabolo” a następnie z pojkami –Klaudia ,Ola, Kasia, Agnieszka- swymi umiejętnościami zadziwiły – niejednego widza. Dwie Ole, Inga i Kasia zaprezentowały się z hula-hop. Z obręczami i maczugami – Iza, Aniela,Kinga, Agnieszka, Wojtek,Piotr, stworzyli niezwykle dynamiczne widowisko. . Balans na wałku w wykonaniu Izy to  umiejętność utrzymywania równowagi na ruchomym podłożu zwanym Rola-Bola. Występ 3 dziewcząt – dwie Ole i Inga, w pokazie z flagami – wypełnił przestrzeń sceniczną ruchomymi , kolorowymi płaszczyznami, zapewniając swemu układowi dużą dynamikę i spore ożywienie  wśród oglądających. Piłeczki odbijane od podłoża przez Anielę i Kingę też posłusznie wykonywały polecenia dziewcząt -  wzbudzając zachwyt widzów. Później pojawiły się   3 monocykle; z dwiema monocyklistkami Ingą i Olą i z jednym monocyklistą Wojtkiem. Oni to „ opanowali” całą płaszczyznę cyrkowej areny – swobodnie się po niej przemieszczając .Gdy wtoczyła się na scenę ogromna kula – grupa pięciorga uczestników pokazu – Klaudia,dwie Ole, Ania, Wojtak,- opanowała ją całkowicie , podporządkowując ją sobie i swoim akrobacjom związanym z koniecznością utrzymywania równowagi w pozycji  stojąc. Grupa zakończyła swój popis zbiorową żonglerką chusteczkami i piłeczkami . Do grupy dołączyła Julia. Wszystkie pokazy grupy „ Mali Wytrwali „ nagradzane były przez widownię dużymi owacjami .

Niezwykłe barwnie prezentowały się trzy dziewczynki z Opola: Natasza i  Iza Mroczek, Natalia Ostrowska- tworząc trio żonglujące kolorowymi chustami –  i w drugim wejściu  - kiwido, przy dźwiękach muzyki w tanecznych  układach. Ich stroje pięknie pobłyskiwały w świetle różnobarwnych scenicznych reflektorów. Duże aplauzy stanowiły zasłużoną nagrodę za oryginalne pokazy

 

Chńską żonglerkę zaprezentował Patryk Solecki z Dobrzenia Wielkiego, który dał godny podziwu popis z zastosowaniem rekwizytu zwanego flover-stick.

Gdy tylko umilkły brawa w żonglerskiej prezentacji wystąpił Kuba Podolski z Dobrzenia Wielkiego – zadziwiając refleksem i świetnym opanowaniem rekwizytów.

Ogromne brawa powitały kolejnego wykonawcę – Krzysztofa Riewolda –  z Dobrzenia Wielkiego, na którego pokaz publiczność cierpliwie czekała. Diabolo w jego rękach  było bardzo „posłuszne”; wirowało, fruwało w górę  i w dół po naprężonej linie, a wyrzucane pod sufit grzecznie wracało na swoje miejsce.Za taki występ publiczność – nie szczędziła braw.

Weronika Kosior z Opola z profesjonalnym hula-hop, w oryginalnym stroju i ciekawą choreografią zyskała sympatię widzów.

Maczugami manipulował – z dużą swobodą , niekiedy w sposób zabawny – w tanecznym układzie – dobrze znany gokowskiej publiczności Adam Banach, który w plebiscycie na najsymatyczniejszego wykonawcę – na pewno miałby szansę zostać laureatem.

W końcowej części festiwalu zaprezentowała się grupa akrobatyczna  „ Gwiazda” w programie na ścieżce akrobatycznej, wykonaniu 5 chłopców  i 5 dziewcząt.: Aron Pałka , Jakub Bratek, Maciej Płonka, Tomasz Bartnik, Marek Waindok, Agnieszka Lichtenberg-Kokoszka, Urszula Lipska, Nikola Sykurska, Weronika Lesik, Agata Waindok z trenerami Wiktorią i Adamem Antoszczyk.

Były więc „gwiazdy”, przerzuty, przeskoki, piramidy, mostki –  a wszystko to pięknie ze sobą zsynchronizowane i po mistrzowsku wykonane.  Za te piękne akrobacje  publiczność nagrodziła wykonawców gromkim aplauzem.

Festiwal zakończyły występy gości specjalnych. Pierwszym z nich był Paweł Kwaśniewski z Raszowa k/ Kamiennej Góry, który uprawia żonglerkę ogniem – kijami ogniowymi i w I edycji tego festiwalu został złotym laureatem. Tu zaprezentował swe wspaniałe  umiejętności żonglerskie – bez używania ognia – równie profesjonalnie , z dużą swobodą.

Ostatni punkt programu festiwalu stanowił występ p. Piotra Tomczaka, który oprócz konferansjerki zaprezentował się jako doskonały ,wesoły cloun- showman w swoim humorystycznym programie  - wzbudzając duży aplauz dziecięcej    i dorosłej publiczności.

Zapraszamy do naszej galerii na relację foto z imprezy.

Każdy uczestnik festiwalu otrzymał dyplom uczestnictwa i okolicznościowe upominki.

Tak więc III FESTIWAL SZTUKI CYRKOWEJ przeszedł do historii, ale wrażenia długo pozostaną niezapomniane .

Do zobaczenia za rok.

Jadwiga Kokoszka

Strona festiwalu: http://circus.young-festival.pl/

 

Jak co roku w czerwcu organizujemy symboliczne zakończenie sezonu kulturalnego naszego Ośrodka Kultury.

Ta impreza, organizowana z kiełbaską na patyku przy tańczących płomieniach ogniska skusiła bardzo dużą ilość chętnych.

Oto co się działo 20 czerwca roku pańskiego 2011.

 

Punktualnie o godzinie 15-tej w dniu 18 czerwca 2011 roku, przy jakże miłych dźwiękach bąbelków szampana w naszym Ośrodku Kultury otwarto wystawę prac naszego klubu fotograficznego "Foto-Focus".
Chętni, przybyli na wystawę mogli bezpłatnie poddać się czarom wizażystki i wziąć udział w indywidualnej sesji zdjęciowej.
Kolejna taka wystawa połączona z sesją fotograficzną już jest w planach a o jej terminie powiadomimy Was na naszej stronie internetowej w dziale "Będzie się działo"

 

Z potrzeby serca - dziewczęta nasze wystąpiły na koncercie charytatywnym w Opolu dnia 12 czerwca 2011.

Koncert zorganizowany został przez Fundację DOM dla dzieci z porażeniem mózgowym w Opolu.

Pośród wielu patronów i instytucji wspierających tę szczytną imprezę, nasz Ośrodek Kultury wpisał się wspaniale w pamięć wszystkich jej uczestników.

Relacja zdjęciowa z występów dostępna jest w galerii na stronie Mażoretek SENIORITA

sd

 
Więcej artykułów…