Jesteś teraz tu:
Home Relacje z imprez
Wyszukiwanie
Sponsorzy

 

Nie przegap
Programy specjalne

 

Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Zakup wyposażenia na potrzeby Małej Orkiestry Dętej GOK Dobrzeń Wielki w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury / Infrastruktura domów kultury

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dialog polsko – ukraiński wyrażony poprzez taniec
Projekt realizowany w ramach Programu NCK Polsko – Ukraińska Wymiana Młodzieży

Zrealizowano ze środków Narodowego Centrum Kultury


Wspólne spotkanie młodzieży z Polski i Niemiec

 

Statystyka odwiedzin
Naszą witrynę przegląda teraz 37 gości 
LogowanieRelacje z imprez

AKCJA LATO 2011 - relacja

Organizatorem letniego wypoczynku dla dzieci „Lato 2011” był Urząd Gminy, Ośrodek Kultury oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobrzeniu Wielkim.

Zajęcia odbywały się w świetlicach wiejskich w dniach 01.07.2011- 31.08.2011, od poniedziałku do piątki, w godzinach 900 - 1400. Uczestniczyło w nich średnio 126 dzieci ( 16 dzieci/świetlica).Na liście obecności zapisano 285 nazwisk dzieci. Opieką były objęte dzieci i młodzież w wieku 5-17 lat.

średnio dzieci

/dzień

lość osób zapisanych

świetlica

20

29

Borki

21

22

Chróscice

3

4

Czarnowąsy

17

55

Dobrzeń M.

16

60

Dobrzeń W.

16

30

Kup

23

65

Krzanowice

10

20

Świerkle

126

285

RAZEM

Podczas pobytu w świetlicy dzieci miały zapewnione  drugie śniadanie. Zajęcie świetlicowe miały zarówno charakter indywidualny jak i grupowy. Wśród codziennych zabaw znalazło się wiele rożnych form zajęciowych:

-        gry i zabawy w świetlicy

-        zajęcia plastyczno techniczne

-        zajęcia stolikowe

-        zajęcia aktorskie

-        zajęcia audiowizualne

-        konkursy, zagadki, łamigłówki

-        zajęcia sportowe i ruchowe na świeżym powietrzu

-        zajęcia edukacyjne

-        rozwijanie umiejętności

W trakcie akcji „Lato 2011” przeprowadzono także zajęcia artystyczno-plastyczne w zakresie:

- nauka pracy w drewnie

- zdobywanie umiejętności aktorskich

- nauka rzeźby z gliny polimerowej

Dodatkową atrakcją był wyjazd do JuraParku w Krasiejowie, z którego skorzystało łącznie 155 dzieci. Na zakończenie Akcji w dniu 26 sierpnia dzieci z wszystkich świetlic spotkały sie  w GOK-u na spektaklu teatru lalek,  dokonano także podsumowania konkursu plastycznego pt. „Postać z krzesłem” przeznaczonego dla przedszkoli i świetlic z gminy Dobrzeń Wielki. Uczestnicy otrzymali nagrody.

W dniu 30 sierpnia wszyscy opiekunowie zaproszeni zostali na wyjazdowe spotkanie do skansenu w Głębocku, gdzie podzielono się uwagami nad przebiegiem Akcji i propozycjami na przyszłość.

W spotkaniu udział wzięta pani Barbara Lis – kierownik GOPS. Dzięki prowadzonym zajęciom, uczestnicy aktywnie spędzili czas, nauczyli się  współpracy w grupie, szacunku i tolerancji, koleżeństwa, rozwiązywania  konfliktów, propagowania pozytywnych postaw społecznych, promowania bezpiecznych zabaw i zachowań. Wakacyjna akcja z roku na rok cieszy się co raz większym zainteresowaniem, wzrasta liczba uczestników, opiekunowie posiadają większe doświadczenie i kwalifikacje.

 

Zapraszamy do galerii na relację zdjęciową.

 

Kierownik ds. rekreacji

Gminny Ośrodek Kultury

Dobrzeń Wielki

Helmut Starosta

 

W dniach 16-17 lipca 2011 roku przy łaskawej aurze odbył się festyn w Chróścicach.

Zapraszamy na zdjęciową relację z przebiegu imprezy.

 

Już po raz siódmy z rzędu w Dobrzeniu Wielkim, na błoniach akwenów Okoniówki i Balatonu odbył się coroczny Summer Revival połączony z IV Zlotem Zabytkowych Samochodów oraz koncertem coverowym.
Fani  motoryzacji mieli kolejną okazję zobaczenia starych samochodów, które zjechały się z całej Polski w jednym miejscu. Pokaz połączony był z licznymi konkursami.
Fantastycznymi występami podczas imprezy popisały się dzieci z sekcji akrobatycznej GOK. Mogliśmy zapoznać się również z  kulturą grecką, śpiewając i tańcząc wraz z zespołem "Zorba".
Szczególnym wydarzeniem dla koneserów tańca był występ dziecięcej grupy mażoretek z zespołu "Seniorita".
Wielkie podziękowania dla tych wszystkich, którzy brali udział przy organizacji koncertu, zapraszamy za rok  na równie udane spotkanie!

Zapraszamy do naszej galerii na pełną relację zdjęciową

Hotblooded - Roxette Revival-The RockSet - fragment koncertu coverowego na stronie portalu Youtube

ig & sd

 

W zabytkowym Belgradzie, stolicy Serbii w dniach 23 do 26 czerwca 2011 roku odbył się Międzynarodowy Festiwal Mażoretkowy zaliczany do Europejskiego Grand Prix.

Dziewczęta z naszego Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrzeniu Wielkim fantastycznie wystąpiły w wielu konkurencjach i przebojem zajęły większość czołowych miejsc. Piętnaście razy stawały nasze mażoretki na podium z czego najwięcej w konkurencjach zespołowych. Indywidualnie - Ida Kokoszka, Agata Domarus, Justyna Gawrońska i Magdalena Henke zdążyły już nas przyzwyczaić do zajmowania wysokich lokat. Duet Magdalena Marcinkowska i Magdalena Pluta również dał mistrzowski popis w Pom-Ponie przypominając wszystkim o swej klasie.
Na ich przykładzie rosną kolejne gwiazdy Batona i Pom-Pona. Wspaniałym występem popisał się duet - Natalia Dziuba i Natalia Lyga, nie dając szansy pozostałym w ich konkurencji zawodniczkom. Rewelacyjnie wypadł kolejny duet kadetek w konkurencji Baton - Laura Borosz i Wiktoria Wieczorek. Ta młodziutka para przebojem wchodzi na podium w każdych kolejnych festiwalach i mistrzostwach.
Coraz lepiej spisuje się nasza kolejna solistka w konkurencji Baton Kadetki - Paulina Piekorz. W Belgradzie zajęła indywidualnie 2 miejsce i należy spodziewać się jej jeszcze lepszych osiągnięć.
Najważniejszym jednak sukcesem  i chlubą dla Ośrodka Kultury w Dobrzeniu Wielkim są osiągnięcia w występach całych grup - Formacji i Mini Formacji. Nie byłoby sukcesów naszych tancerek, gdyby nie cały zespół - wszystkie dziewczęta. Najtrudniej bowiem zdobywa się laury w konkurencjach zespołowych.
Brawa dla wszystkich mażoretek z naszego Ośrodka Kultury, bez wyjątku! 


Lista zdobytych medali:

ZŁOTO - Solo Baton Kadetki, Ida Kokoszka
ZŁOTO - Solo Pom-Pon Kadetki, Ida Kokoszka
ZŁOTO - Duet Baton Kadetki, Laura Borosz i Wiktoria Wieczorek
ZŁOTO - Duet Baton Juniorki, Natalia Lyga i Natalia Dziuba
ZŁOTO - Duet Pom-Pon Kadetki, M. Pluta i M. Marcinkowska
ZŁOTO - Mini Formacja Pom-Pon, Kadetki
ZŁOTO - Formacja Baton, Kadetki"Senioritka"
SREBRO - Solo Baton Kadetki, Paulina Piekorz
SREBRO - Solo Baton Juniorki, Agata Domarus
SREBRO - Solo Pom-Pon Juniorki, Agata Domarus
SREBRO - Formacja Baton, Seniorki
BRĄZ - Solo Baton Kadetki, Dominika Gosz
BRĄZ - Solo Baton Juniorki, Justyna Gawrońska
BRĄZ - Mini - Formacja Baton, Seniorki
BRĄZ - Solo Pom-Pon Juniorki, Magdalena Henke

Zapraszamy na internetową stronkę Mażoretek "Seniorita" do galerii zdjęć.

sd

 
Więcej artykułów…