Jesteś teraz tu:
Home Relacje z imprez
Wyszukiwanie
Sponsorzy

 

Nie przegap
Programy specjalne

 

Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Zakup wyposażenia na potrzeby Małej Orkiestry Dętej GOK Dobrzeń Wielki w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury / Infrastruktura domów kultury

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dialog polsko – ukraiński wyrażony poprzez taniec
Projekt realizowany w ramach Programu NCK Polsko – Ukraińska Wymiana Młodzieży

Zrealizowano ze środków Narodowego Centrum Kultury


Wspólne spotkanie młodzieży z Polski i Niemiec

Statystyka odwiedzin
Naszą witrynę przegląda teraz 80 gości 
LogowanieRelacje z imprez

Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych 2011r.

WYNIKI

kategoria dzieci - indywidualnie:

Miejsce

Tomasz Sordoń kl.IIa  gimnazjum Dębska Kuźnia I
Mateusz Michał Sieczka Zagwiździe II
Paulina Kochanek lat 11 Kępa III
Milena Krzyścin kl. III PSP Brynica Wyróżnienie

kategoria dzieci - grupa:

Miejsce

PSP Brynica kl.III opiekun I. Czech I
PSP Brynica kl. V op. Mariola Czeszek II
ZNSSpecjalnych w Kup opiekun Anna Wyrwoł III
PSP Brynica kl.IV opiekun B. Sówka Wyróżnienie
PSP Brynica kl.I opiekun Barbara Sagan Wyróżnienie
PSP Brynica kl.VI Wyróżnienie
Iwona Pogrzeba i Markus Wiesner - PSP Brynica kl.IV Wyróżnienie

kategoria dorośli:

Miejsce

Marta Wosch Dobrzeń Mały Wyróżnienie
Zuzanna Zowada Borki Wyróżnienie

 

Jury konkursu:

Alicja Kasprzak
Kornelia Sabasz
Helmut Starosta

Organizator - GOK Dobrzeń Wielki

 

W sobotę 19. XI. 2011r. Krzysztof Riewold walczył o wejście do finału w „Mam Talent”. Był jedynym przedstawicielem opolszczyzny. Tym samym zakończyła się pięciomiesięczna przygoda Krzysztofa  z telewizją.
„Krzysztof Riewold, przychodząc na casting / Wrocław/ do "Mam Talent!", nie miał zbyt wygórowanych ambicji - chciał, by jurorzy po prostu docenili jego umiejętności. Nie spodziewał się nawet, że dostanie aż tak pochlebne oceny
Agnieszka Chylińska: „Cały czas trzymasz poziom. Fantastyczny występ”. Robert Kozyra uznał, że umiejętność Krzyśka – pociąganie za sznurki – idealnie nadawałaby się do polityki. Występ bardzo podobał się jurorowi. Małgorzata Foremniak pochwaliła perfekcję Krzyśka i życzyła mu znalezienia swojego mistrza. Prokop i Hołownia zgłosili się na ochotnika…”
Nic dodać nic ująć.  Krzysztof otarł się o wielki finał.
Myślę , że i tak jest wygrany. Zaprezentował swoje umiejętności  szerokiej publiczności, pokazał ,że „móc to chcieć”.
A tak naprawdę ,  talent to tylko 10% , reszta to ciężka praca, wielogodzinne treningi i wyrzeczenia – ale to jedyna droga do sukcesu.
Krzysztof osiągnął bardzo dużo , życzymy mu dalszych sukcesów i realizacji planów.

 

Zapraszamy do galerii na relację foto


Grażyna Chmielowicz

 

W dniach 1-7 10.2011   gośćmi Gminnego Ośrodka Kultury jest  grupa  cyrkowa dzieci i młodzieży / 10-20 lat / z Berlina – Schonebergu . W sumie 80 osób. Przyjechali na zaproszenie GOK-u  i „Cudaków” w ramach nowej współpracy  dziecięcych grup cyrkowych. Nasi goście zakwaterowali się w GOK-u  a miejsca do ćwiczeń / sali / użyczyła  im przychylna  takim nowościom Szkoła Podstawowa nr 1 w osobie Pani dyrektor Gabrieli Matyszok za co składamy gorące podziękowania.

JUXIRKUS – to nazwa projektu realizowana już ponad 20 lat w Berlinie w którym cyrk jest olbrzymim i doskonałym  narzędziem w pracy pedagogicznej z dziećmi i młodzieżą. JUXIRKUS –  to już styl, to moda to wielka radość z własnych osiągnięć. JUXIRKUS , to raczkująca u nas pedagogika cyrku , czyli praca pedagogiczna wykonywana w konwencji cyrku. Cały projekt obejmuje swym zasięgiem grupę ok. 400 dzieci a chętnych nie brakuje.

Podczas pobytu w Dobrzeniu Wielkim grupa jest „samowystarczalna” tzn. sami się zaopatrują w artykuły spożywcze , gotują, sprzątają , samodyscyplinują . Jednak głównym ich celem ,są ćwiczenia fizyczne –cyrkowe, tzn. żonglują, jeżdżą na monocyklach, chodzą na linie poziomej, dużych kulach, drabinkach wolnostojących, skaczą na odskoczniach i ścieżce akrobatycznej, ćwiczą na trapezach. Mimo zmęczenia fizycznego, cieszą się, bawią i wypoczywają. Oczywiście , nad całą grupą czuwa kadra wykwalifikowanych instruktorów, wychowawców i pedagogów. Nasi goście zwiedzą jeszcze Wrocław , a także zaprezentują swoje umiejętności podczas dwóch pokazów w sali kinowej GOK-u w czwartek dla uczniów dobrzeńskich szkół na które serdecznie zapraszamy. Wielkie podziękowania dla Pana dyr. GOK. Gerarda Kasprzaka za przychylność w realizacji naszego projektu.

Zapraszamy na relację zdjęciową do naszej galerii

Grażyna Chmielowicz „Cudaki”

 

W niedzielę 25 września br. odbyły się Gminne Dożynki w Dobrzeniu Wielkim. Dożynki rozpoczęły się korowodem dożynkowym, w którym udział wzięli przedstawiciele wszystkich sołectw. Piękne, bogato zdobione korony dożynkowe przygotowane przez sołectwa oraz barwne, tematycznie przyozdobione wozy z przebierańcami wzbudzały zachwyt licznie zebranych mieszkańców całej gminy. Korowód dotarł na ulicę Reymonta przy placu za Gminnym Ośrodkiem Kultury w Dobrzeniu Wielkim, gdzie uczestnicy oraz mieszkańcy gminy powitani zostali przez Wójta Gminy Henryka Wróbla oraz Księdza Proboszcza Jana Poloka. Starosta i Starościna tegorocznych dożynek, Państwo Sabina i Norbert Moczko, przekazali na ręce Wójta chleb dożynkowy upieczony z tegorocznych zbóż. Ważnym punktem uroczystości było wyłonienie najpiękniejszej z koron. By docenić trud, pomysłowość oraz niezwykłą precyzję wykonania, decyzją komisji konkursowej nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Dobrzeń Wielki otrzymały exequo wszystkie tegoroczne korony . Wyróżnione zostały ponadto wozy biorące udział w korowodzie. Również publiczność mogła sięgnąć po nagrody biorąc udział w konkursach . Po oficjalnej części obchodów rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez Gminny Ośrodek Kultury, w której wystąpiły takie zespoły jak Dobrzenianki, Kupskie Echo, zespół baletowy GOK,  mażoretki „Seniorita”, Duet Karo, Karpowicz Family i Trio z Ukrainy „Solovyi Galychyny  a później zabawa taneczna. Piękna pogoda oraz zaangażowanie mieszkańców wszystkich sołectw sprawiły, iż tegoroczne dożynki były dniem wyjątkowym w kalendarzu imprez gminy Dobrzeń Wielki.

Zapraszamy go galerii zdjęć na relację foto oraz do o obejrzenia filmu z korowodu na stronie portalu YouTube

 
Więcej artykułów…