Jesteś teraz tu:
Home Relacje z imprez
Wyszukiwanie
Sponsorzy

 

Nie przegap
Programy specjalne

 

Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Zakup wyposażenia na potrzeby Małej Orkiestry Dętej GOK Dobrzeń Wielki w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury / Infrastruktura domów kultury

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dialog polsko – ukraiński wyrażony poprzez taniec
Projekt realizowany w ramach Programu NCK Polsko – Ukraińska Wymiana Młodzieży

Zrealizowano ze środków Narodowego Centrum Kultury


Wspólne spotkanie młodzieży z Polski i Niemiec

Statystyka odwiedzin
Naszą witrynę przegląda teraz 93 gości 
LogowanieRelacje z imprez

Sezon występów i rywalizacji mażoretek z naszego Gminnego Ośrodka Kultury w roku 2012 rozpoczęty i już na wstępie mocno zaakcentowany. W rozgrywających się w Opolu w dniach 12-13 maja 2012 roku Mistrzostwach Polski nasze dziewczęta tradycyjnie zajęły wiele czołowych lokat, nie dając swym konkurentkom wiele do powiedzenia. Poniżej przedstawiamy listę zdobyczy:

Kategoria pom-pom
I miejsce   - Agata Waindok  kadetki solo
I miejsce   -  Weronika Lesik, Julia Wiśniewska, Agata Waindok  kadetki  duo/trio
II miejsce  -  Magdalena Pluta, Magdalena Marcinkowska  jniorki duo/trio
II miejsce  - Mini formacja
III miejsce  - Ida Kokoszka kadetki solo

Kategoria baton
I miejsce     - Ida Kokoszka  kadetki solo
III miejsce   - Agata Domarus  juniorki solo
III miejsce   - Anna Kołodziej  seniorki solo

  

Oprócz miejsc na podium, wiele liczących się występów było udziałem naszych podopiecznych. Więcej w relacjach zdjęciowych i filmowych można znaleźć na stronie internetowej http://mazoretki.gokdobrzenwielki.pl/

Kolejną, tydzień po Mistrzostwach Polski imprezą mażoretkową,  był  Festiwal „Parada” Czerwionka-Leszczyny, który odbył się 20 maja 2012. Dziewczęta z naszej Gminy nie zawiodły i zdobyły poniżej prezentowane trofea:

Kategoria POM-POM
I miejsce    – Ida kokoszka kadetki solo
I miejsce    – Agnieszka Gbur, Marta Kłodzińska, Anna Mikulla seniorki duo/trio
I miejsce    – Weronika Lesik, Agata Waindok, Julia Wiśniewska kadetki duo/trio
II miejsce   – Natalia Dziuba seniorki solo
III miejsce  – Agata Waindok kadetki solo
III miejsce  – Katarzyna Sowada juniorki solo
III miejsce  – Magda Marcinkowska, Magda Pluta juniorki duo/trio
III miejsce  – mini formacja juniorki

Kategoria BATON
I miejsce   – Ida kokoszka kadetki solo
I miejsce   – Agata Domarus juniorki solo
II miejsce  – mini formacja seniorki
II miejsce  – formacja juniorki
II miejsce  – formacja seniorki
III miejsce – Wiktoria Wieczorek kadetki solo
III miejsce – Emilia Kowol, Malwina Stasiak kadetki duo/trio
III miejsce – mini formacja kadetki

 

 

Wszystkie informacje o występach naszych dziewcząt z najnowszymi ich osiągnięciami publikowane są na stronie http://mazoretki.gokdobrzenwielki.pl/ . Tam również prezentowana jest bogata galeria zdjęć i filmów – Mażoretki  Seniorita z Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrzeniu Wielkim zapraszają w swe szeregi i do oglądania ich na występach.

 TK & SD

 

Zajęcia świetlicowe to niewątpliwie wspaniała perspektywa dla dzieci, które ferie zimowe miały spędzić w domu. Gminny Ośrodek Kultury przygotował dla nich w 8 sołectwach masę atrakcji. W świetlicach  w: Borkach, Chróścicach, Krzanowicach, Świerklach, w szkołach w Czarnowąsach, Dobrzenia Małym i Kup, a także w siedzibie GOK-u w Dobrzeniu Wielkim opiekunki przygotowały ciekawy program zajęć świetlicowych i plenerowych. Od poniedziałku do piątku od godz. 9:00 do 14:00 dzieci z naszej gminy biorące udział w Akcji Zima 2012 na pewno się nie nudziły. Zapewniono im także drugie śniadanie.

Program zimowych i letnich akcji jest stale modyfikowany poprzez wprowadzanie nowych tematów edukacyjno-wychowawczych i nauczanie gospodarowania wolnym czasem. Zmiany te w znacznym stopniu uwzględniały podpowiedzi samych uczestników. Dlatego w trakcie tegorocznych zajęć wychodząc naprzeciw zainteresowaniom młodych ludzi w poznawaniu i poszerzaniu wiedzy w dziedzinie informatyki przeprowadzono we wszystkich świetlicach „Komputerową Edukację”.

Dla lepszego poznania naszej gminy i poszczególnych sołectw wyświetlono film o gminie Dobrzeń Wielki. Na zakończenie ferii w sali kinowej GOK-u młodzi aktorzy z gimnazjum w Czarnowąsach wystawili sztukę pt. „Dorastanie”. Była też jak zawsze zabawa przebierańców. A w sobotę 28.01 nad zbiornikiem „Balaton” w ramach imprezy pod hasłem „My się zimy nie boimy” dzieci z rodzicami uczestniczyli w zabawach i poznawaniu tajników „morsowania”, a następnie udali się myśliwskimi podwodami do lasu, by wyłożyć karmę dla zwierzyny. Było też ognisko i małe co nieco.

Organizatorami akcji jak zawsze byli: Urząd Gminy Dobrzeń Wielki, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i GOK Dobrzeń Wielki.

Z Akcji Zima 2012 korzystało średnio w ciągu jednego dnia 81 dzieci. Łącznie zapisano 142 nazwiska dzieci biorących udział w zajęciach.

Organizatorzy dziękują instytucjom i osobom fizycznym, które dopomogły w przeprowadzeniu  zajęć. Byli nimi m.in. komendant posterunku straży leśnej Nadleśnictwa Kup p. Jerzy Bednarz , Engelbert Słowik i inni myśliwi z Koła Łowieckiego nr 1 „Hubertus” w Opolu, strażnicy Państwowej Straży Rybackiej w Opolu, dzielnicowy Komisariatu Policji w Dobrzeniu Wielkim p. Grzegorz Hebda , instruktor teatralny p. Tomasz Stochniał z młodymi aktorami z czarnowąskiego gimnazjum, członkowie Klubu Dobrzeńskich Wodniaków, Młodzieżowa Rada Gminy, a przede wszystkim opiekunowie, którzy doskonale wywiązali się ze swojego niełatwego zadania.

Zapraszamy na relację zdjęciową z przebiegu akcji do naszej galerii

Helmut Starosta

 

W sali balowej Gminnego ośrodka Kultury w dniu 28 stycznia 2012 roku odbył się kolejny już, coroczny Bal Mecenasów Kultury. Wśród zaproszonych gości pojawili się na Balu przedstawiciele władz gminnych, szkolnictwa oraz środowisk biznesu, będących jednocześnie sponsorami działalności GOK. Nie zabrakło również pracowników i działaczy Gminnego Ośrodka Kultury czyli tych, którzy bezpośrednio uczestniczą w kształtowaniu wizerunku naszej placówki kulturalnej.


Bal uświetniły zespoły muzyczne, taneczne i sportowe.

Zapraszamy na relację filmową z występów a także do naszej galerii zdjęć.

 

Zespół Ethno Drums gościł w październiku 2011r w Ośrodku Kultury w Prószkowie dając godzinny koncert ( materiał dostępny dla użytkowników Facebook ) z nowym repertuarem taneczno-muzycznym. Po raz pierwszy zaprezentowane zostały instrumenty etniczne z wschodu takie jak "bęben gadający", gong tybetański i bęben oceaniczny który grając oddaje dźwięk przypominający szum oceanu ( stąd jego nazwa) oraz dzwonki tybetańskie. To pierwszy występ tego typu zespołu w tamtych stronach, przyjęty został bardzo pozytywnie, publiczność nie pozwoliła bębniarzom  zejść ze sceny nie zagrawszy paru bisów, godnie reprezentując nasz Dom Kultury.
Koncert został zorganizowany przy okazji imprezy promującej działalność Stowarzyszenia "Zielona Ziemia"  na rzecz utworzenia Ogrodu Botanicznego w Prószkowie.

Zapraszamy na relację z koncertu oraz do naszej galerii zdjęć.

 
Więcej artykułów…