Jesteś teraz tu:
Home Relacje z imprez
Wyszukiwanie
Sponsorzy

 

Nie przegap
Programy specjalne

 

Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Zakup wyposażenia na potrzeby Małej Orkiestry Dętej GOK Dobrzeń Wielki w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury / Infrastruktura domów kultury

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dialog polsko – ukraiński wyrażony poprzez taniec
Projekt realizowany w ramach Programu NCK Polsko – Ukraińska Wymiana Młodzieży

Zrealizowano ze środków Narodowego Centrum Kultury


Wspólne spotkanie młodzieży z Polski i Niemiec

 

Statystyka odwiedzin
Naszą witrynę przegląda teraz 78 gości 
LogowanieRelacje z imprez

W dniu 02 czerwca 2012 roku w hali sportowej Zespołu Szkół w Dobrzenu Wielkim odbył się Pierwszy z cyklu Międzynarodowy Festiwal Mażoretek „Silesian”.

Wystąpiło 9 podmiotów i ponad 200 dziewcząt w tym silna grupa zawodniczek z zespołu Dixi (Havirov – Czech Republic) . Na Festiwalu obecni byli znamienici naszego życia społeczno-kulturalnego , m.in. Wójt Gminy Dobrzeń Wielki, p. Henryk Wróbel, Dyrektor GOK, p. Gerard Kasprzak a także Prezes Stowarzyszenia Mażoretek Tamburmajorek i Cheerleaderek Polskich p. Stanisław Rewieński.

Tegoroczny Festiwal w Dobrzeniu Wielkim wpisuje się jako kolejny w szereg imprez międzynarodowych z udziałem zespołów mażoretkowych w naszym kraju. Udana organizacja, silna i liczna obsada dają gwarancję powodzenia na przyszłość tej nowej i jakże widowiskowej imprezie.

Specjalnymi gośćmi na Festiwalu byli sędziowie w osobach: Helena Czyzova – choreograf trzykrotna Mistrzyni Europy, Katerina Jonesova, Aneta Truszkowska – choreograf.

Dziewczęta z naszego Ośrodka Kultury zaprezentowały się znakomicie i swym niezaprzeczalnym kunsztem w sztuce zebrały pokaźną ilość medali i pucharów.

Relację z tej imprezy można zobaczyć na stronie internetowej Festiwalu Mażoretkowego Silesian” : http://majorette.young-festival.pl/

SD

 

Kolejny sukces bowlingowców „GOK Dobrzeń”, nasza drużyna

w Finale Opolskiego Superpucharu Bowlingowego 2012.

 

W kategorii OPEN na podium stanęli:
(od lewej) Łukasz Słabik - II miejsce,

Andrzej Bednarz - I miejsce,

Bartek Bryłkowski - III miejsce.

 

 

 

W kategorii AMATOR na podium stanęli:
(od lewej) Adam Chwastowski - II miejsce, Sebastian Kokott - I miejsce,

Jan Chełstowski - III miejsce.

 

 

Tegoroczni Mistrzowie Opolskiej Ligi Bowlingowej 2011/2012
Pierwsze miejsce drużyna OLD DRAGONS Drugie miejsce zdobyła drużyna GOK DOBRZEŃ WIELKI i Trzecie miejsce zajęła drużyna FAT BOYS TEAM     

HS - źródło: www.mkgrafik.pl

 

Sezon występów i rywalizacji mażoretek z naszego Gminnego Ośrodka Kultury w roku 2012 rozpoczęty i już na wstępie mocno zaakcentowany. W rozgrywających się w Opolu w dniach 12-13 maja 2012 roku Mistrzostwach Polski nasze dziewczęta tradycyjnie zajęły wiele czołowych lokat, nie dając swym konkurentkom wiele do powiedzenia. Poniżej przedstawiamy listę zdobyczy:

Kategoria pom-pom
I miejsce   - Agata Waindok  kadetki solo
I miejsce   -  Weronika Lesik, Julia Wiśniewska, Agata Waindok  kadetki  duo/trio
II miejsce  -  Magdalena Pluta, Magdalena Marcinkowska  jniorki duo/trio
II miejsce  - Mini formacja
III miejsce  - Ida Kokoszka kadetki solo

Kategoria baton
I miejsce     - Ida Kokoszka  kadetki solo
III miejsce   - Agata Domarus  juniorki solo
III miejsce   - Anna Kołodziej  seniorki solo

  

Oprócz miejsc na podium, wiele liczących się występów było udziałem naszych podopiecznych. Więcej w relacjach zdjęciowych i filmowych można znaleźć na stronie internetowej http://mazoretki.gokdobrzenwielki.pl/

Kolejną, tydzień po Mistrzostwach Polski imprezą mażoretkową,  był  Festiwal „Parada” Czerwionka-Leszczyny, który odbył się 20 maja 2012. Dziewczęta z naszej Gminy nie zawiodły i zdobyły poniżej prezentowane trofea:

Kategoria POM-POM
I miejsce    – Ida kokoszka kadetki solo
I miejsce    – Agnieszka Gbur, Marta Kłodzińska, Anna Mikulla seniorki duo/trio
I miejsce    – Weronika Lesik, Agata Waindok, Julia Wiśniewska kadetki duo/trio
II miejsce   – Natalia Dziuba seniorki solo
III miejsce  – Agata Waindok kadetki solo
III miejsce  – Katarzyna Sowada juniorki solo
III miejsce  – Magda Marcinkowska, Magda Pluta juniorki duo/trio
III miejsce  – mini formacja juniorki

Kategoria BATON
I miejsce   – Ida kokoszka kadetki solo
I miejsce   – Agata Domarus juniorki solo
II miejsce  – mini formacja seniorki
II miejsce  – formacja juniorki
II miejsce  – formacja seniorki
III miejsce – Wiktoria Wieczorek kadetki solo
III miejsce – Emilia Kowol, Malwina Stasiak kadetki duo/trio
III miejsce – mini formacja kadetki

 

 

Wszystkie informacje o występach naszych dziewcząt z najnowszymi ich osiągnięciami publikowane są na stronie http://mazoretki.gokdobrzenwielki.pl/ . Tam również prezentowana jest bogata galeria zdjęć i filmów – Mażoretki  Seniorita z Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrzeniu Wielkim zapraszają w swe szeregi i do oglądania ich na występach.

 TK & SD

 

Zajęcia świetlicowe to niewątpliwie wspaniała perspektywa dla dzieci, które ferie zimowe miały spędzić w domu. Gminny Ośrodek Kultury przygotował dla nich w 8 sołectwach masę atrakcji. W świetlicach  w: Borkach, Chróścicach, Krzanowicach, Świerklach, w szkołach w Czarnowąsach, Dobrzenia Małym i Kup, a także w siedzibie GOK-u w Dobrzeniu Wielkim opiekunki przygotowały ciekawy program zajęć świetlicowych i plenerowych. Od poniedziałku do piątku od godz. 9:00 do 14:00 dzieci z naszej gminy biorące udział w Akcji Zima 2012 na pewno się nie nudziły. Zapewniono im także drugie śniadanie.

Program zimowych i letnich akcji jest stale modyfikowany poprzez wprowadzanie nowych tematów edukacyjno-wychowawczych i nauczanie gospodarowania wolnym czasem. Zmiany te w znacznym stopniu uwzględniały podpowiedzi samych uczestników. Dlatego w trakcie tegorocznych zajęć wychodząc naprzeciw zainteresowaniom młodych ludzi w poznawaniu i poszerzaniu wiedzy w dziedzinie informatyki przeprowadzono we wszystkich świetlicach „Komputerową Edukację”.

Dla lepszego poznania naszej gminy i poszczególnych sołectw wyświetlono film o gminie Dobrzeń Wielki. Na zakończenie ferii w sali kinowej GOK-u młodzi aktorzy z gimnazjum w Czarnowąsach wystawili sztukę pt. „Dorastanie”. Była też jak zawsze zabawa przebierańców. A w sobotę 28.01 nad zbiornikiem „Balaton” w ramach imprezy pod hasłem „My się zimy nie boimy” dzieci z rodzicami uczestniczyli w zabawach i poznawaniu tajników „morsowania”, a następnie udali się myśliwskimi podwodami do lasu, by wyłożyć karmę dla zwierzyny. Było też ognisko i małe co nieco.

Organizatorami akcji jak zawsze byli: Urząd Gminy Dobrzeń Wielki, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i GOK Dobrzeń Wielki.

Z Akcji Zima 2012 korzystało średnio w ciągu jednego dnia 81 dzieci. Łącznie zapisano 142 nazwiska dzieci biorących udział w zajęciach.

Organizatorzy dziękują instytucjom i osobom fizycznym, które dopomogły w przeprowadzeniu  zajęć. Byli nimi m.in. komendant posterunku straży leśnej Nadleśnictwa Kup p. Jerzy Bednarz , Engelbert Słowik i inni myśliwi z Koła Łowieckiego nr 1 „Hubertus” w Opolu, strażnicy Państwowej Straży Rybackiej w Opolu, dzielnicowy Komisariatu Policji w Dobrzeniu Wielkim p. Grzegorz Hebda , instruktor teatralny p. Tomasz Stochniał z młodymi aktorami z czarnowąskiego gimnazjum, członkowie Klubu Dobrzeńskich Wodniaków, Młodzieżowa Rada Gminy, a przede wszystkim opiekunowie, którzy doskonale wywiązali się ze swojego niełatwego zadania.

Zapraszamy na relację zdjęciową z przebiegu akcji do naszej galerii

Helmut Starosta

 
Więcej artykułów…