Jesteś teraz tu:
Home Relacje z imprez
Wyszukiwanie
Sponsorzy

 

Nie przegap
Programy specjalne

 

Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Zakup wyposażenia na potrzeby Małej Orkiestry Dętej GOK Dobrzeń Wielki w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury / Infrastruktura domów kultury

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dialog polsko – ukraiński wyrażony poprzez taniec
Projekt realizowany w ramach Programu NCK Polsko – Ukraińska Wymiana Młodzieży

Zrealizowano ze środków Narodowego Centrum Kultury


Wspólne spotkanie młodzieży z Polski i Niemiec

Statystyka odwiedzin
Naszą witrynę przegląda teraz 53 gości 
LogowanieRelacje z imprez

"Powiat Opolski Biesiadnie" i "Powiat Opolski kolęduje"

15.12.2017 o 9.30 nastąpiła oficjalna prezentacja dokonana przez p. Henryka Lakwę - Starostę Opolskiego dwóch krążków, na których znalazły się nagrania zespołu Kupskie Echo. Nagrań dokonano na początku lipca. Wydawcą jest Starostwo Powiatu Opolskiego, realizatorem nagrań i producentem Zbigniew Lemański Leman Production. Płyty zawierają po 12 nagrań. Kupskie Echo wykonuje: "Zasiali górale owies" i "Bóg się rodzi”. Wydawnictwo ma charakter promocyjny. Nagrania z płyt na stronie zespołu.

 

Tegoroczna edycja Festiwalu Chórów i Zespołów Śpiewaczych Mniejszości Niemieckiej w Walcach to pasmo sukcesów zespołów GOK Dobrzeń Wielki. W kategorii chórów Chór Cantabile zdobył I miejsce oraz nagrodę Marszałka Województwa Opolskiego. Zespół Dobrzenianki zdobył I miejsce co jest wspaniałym uwieńczeniem 30 lat istnienia zespołu oraz Kupskie Echo 2 miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

19 listopada 2017 r. Zespół Kupskie Echo otrzymał Srebrne Pasmo w XXVI Festiwalu Chórów i Zespołów Śpiewaczych Mniejszości Niemieckiej w Walcach.
Dojazd na występ zespołu został zrealizowany dzięki dotacji MSWiA i TSKN.

 

 

 


Agnieszka Ślusarczyk

 

 

Od września br. chór Cantabile rozpoczął przygotowania do udziału w obchodach tegorocznego Dnia Papieskiego. Razem z opolskimi chórami: Katedralnym, Laudate Dominum z parafii bł. Czesława, Exultate  Deo z parafii Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha, Kameralnym oraz Chórem Mieszanym Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. a także Orkiestrą Symfoniczną PSM I i II st. przygotowywał się do udziału w występach na próbach oraz warsztatach w Głuchołazach. Nad całym przedsięwzięciem czuwał pan Hubert Prochota, który starannie dobrał repertuar. Występy odbyły się w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Opolu dnia 21.10.2017r. w czasie mszy św. oraz na specjalnym koncercie po zakończeniu mszy św. Wykonano utwory takich kompozytorów jak F. Schubert oraz C.J.A. Hoffmann. Wśród wykonawców oprócz chórów i orkiestry byli soliści: Beata Bochenek, Julita Ziółko,   Justyna Bihun, Paweł Zdebski, David Stoklosa, Łukasz Niedworok i Oskar Koziołek-Goetz. Wykonawców przygotowywali dyrygenci: Marian Biliński, Józef Chudalla, Tomasz Krzemiński, Hubert Prochota i Ludmiła Wocial- Zawadzka. Tegoroczny Dzień Papieski miał szczególny oddźwięk ponieważ był powiązany z obchodami 800- lecia Opola.
W listopadzie chór przygotowywał się do udziału w Festiwalu Chórów i Zespołów Śpiewaczych Mniejszości Niemieckiej w Walcach. Na tym Festiwalu w kategorii chórów zajęliśmy I miejsce równorzędnie z chórem z Brożca. Zdobyliśmy również nagrodę Marszałka Województwa Opolskiego.
Obecnie przygotowujemy się do udziału w licznych koncertach kolędowych. Najbliższy nasz koncert bożonarodzeniowych będziemy mieli w Łubowickim Centrum Kultury dnia 17.12.br.. Zapraszamy osoby które lubią śpiewać na próby Chóru Cantabile.

Aleksandra Baucz

 
Więcej artykułów…