Jesteś teraz tu:
Home Relacje z imprez
Wyszukiwanie
Sponsorzy

 

Nie przegap
Programy specjalne

 

Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Zakup wyposażenia na potrzeby Małej Orkiestry Dętej GOK Dobrzeń Wielki w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury / Infrastruktura domów kultury

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dialog polsko – ukraiński wyrażony poprzez taniec
Projekt realizowany w ramach Programu NCK Polsko – Ukraińska Wymiana Młodzieży

Zrealizowano ze środków Narodowego Centrum Kultury


Wspólne spotkanie młodzieży z Polski i Niemiec

 

Statystyka odwiedzin
Naszą witrynę przegląda teraz 44 gości 
LogowanieRelacje z imprez

X-lecie zespołu CUDAKI

 

 

 

Właśnie minęło dziesięć lat od momentu powstania zespołu CUDAKI. Z tej okazji, 10. Listopada  w GOK- u  odbył się urodzinowy program, na którym wystąpili  członkowie zespołu.


WSZYSTKIM WYKONAWCOM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY. NASZYM  ABSOLWENTOM  ŻYCZYMY  WIELU  SUKCESÓW W ICH DALSZYM  ŻYCIU, CZERPANIA POMYSŁÓW  Z  BOGATEJ  SZTUKI  CYRKOWEJ    I WYKORZYSTYWANIA  UMIEJĘTNOŚCI , KTÓRE  ZDOBYLI W  ZESPOLE  CUDAKI.

Panu Dyrektorowi Gerardowi Kasprzakowi wielkie podziękowania za wszelką pomoc, przychylność  i wyrozumiałość naszym poczynaniom.    Urzędowi Gminy w Dobrzeniu Wielkim za wsparcie naszej działalności , Pani Wójt Irenie Weber za wsparcie  mentorskie.
Rodzicom - naszych CUDAKÓW , dziękujemy  za zaufanie.
Widzom serdecznie dziękujemy za przybycie.

Zobacz film z jubileuszowej imprezy

 

 

 

 

 

Zespół CUDAKI , instruktorka Grażyna Chmielowicz

 

W Hong Kongu zakończył się WDSF Puchar Świata w tańcach standardowych. Polska para Klubu Tańca Dance Team Dobrzeń Wielki Krzysztof Musioł i Karolina Anioł stanęli na podium, na  trzecim miejscu.

Krzysztof Musioł i Karolina Anioł pozostawili za sobą ponad 20 par, ulegając reprezentantom Rosji i Węgier. Finałowa szóstka par to:

 1. Alexey Glukhov & Anastasia Glazunova - Rosja
 2. Csaba Laszio & Viktoria Pali - Węgry
 3. Krzysztof Musioł & Karolina Anioł - Polska
 4. Pasquale Farina & Sofie Koborg - Dania
 5. Valentin Lusin & Renata Busheeva - Niemcy
 6. Patrick Rucinski & Ella Nusenbaum - Kanada.

Puchar Świata rozegrany został w trakcie 6 Hong Kong Dance Sport Festival, a oceniało go 9 sędziów w międzynarodowym składzie:

 • Carol Kimmins - Australia
 • Jana Chalkevitch - Kanada
 • Eva Bartunkova - Czechy
 • Frank Radich - Dania
 • Yau Diana - Hong Kong
 • Loo Sylvia - Malezja
 • Dragan Rancev - Serbia
 • Carmen Martin de Jorge Sanchez - Hiszpania
 • Vladimir Lisunov - Ukraina

Gratulujemy!

Po powrocie do Kraju Krzysztof Musioł i Karolina Anioł powiedzieli:
"W Hongkongu byliśmy bardzo krótko bo zaledwie dwie doby. Od soboty rano do poniedziałku. O 11-tej wylatywaliśmy z Hongkongu. Loty w obie strony mieliśmy z przesiadką w Moskwie.

Nadal jesteśmy pod wrażeniem znakomitej organizacji Pucharu Świata w Hongkongu. Wszystko mieliśmy praktycznie "pod ręką". Niczego nam nie brakowało, tylko czasu na zwiedzanie było mało.


Korzystając z okazji pragniemy podziękować naszym trenerom
Markowi Trzemżalskiemu oraz Adamowi Królowi jak i władzom klubu Dance Team z Dobrzenia Wielkiego za możliwości rozwoju jakie nam dają. Wielkie podziękowania kierujemy także do Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Tanecznego za współfinansowanie naszego uczestnictwa w Pucharze Świata."

 

AKCJA LATO 2012

Sprawozdanie

Organizatorem letniego wypoczynku dla dzieci „Lato 2012” był Urząd Gminy, Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobrzeniu Wielkim.

Zajęcia odbywały się w 8 sołectwach gminy Dobrzeń Wielki w dniach 02.07.2012- 31.08.2012, od poniedziałku do piątki, w godzinach 900 - 1400.  Uczestniczyło w nich średnio 117 dzieci ( 15 dzieci/świetlica). Na liście obecności zapisano 296 nazwisk dzieci. Zgodnie z „Regulaminem letniego wypoczynku organizowanego na terenie gminy Dobrzeń Wielki” w zajęciach uczestniczyły dzieci w wieku 5-15 lat.  Wszyscy wychowawcy  posiadają odpowiednie kwalifikacje pozwalające na sprawowanie opieki nad dziećmi W dniu 27 czerwca  wszyscy opiekunowie uczestniczyli w kursie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Podczas pobytu w świetlicy dzieci miały zapewnione  drugie śniadanie.

 

średnio dzieci

dzień

ilość osób zapisanych

świetlica

10

26

Borki

24

63

Chróscice

8

25

Cz-sy

9

32

Dobrzeń M.

34

61

Dobrzeń W.

9

24

Kup

15

42

Krzanowice

8

23

Świerkle
117

296

RAZEM

 

Wśród codziennych zabaw i zajęć tematycznych znalazły się:

 • gry i zabawy w świetlicy
 • zajęcia plastyczno techniczne
 • zajęcia stolikowe
 • taneczne
 • zajęcia audiowizualne
 • konkursy, zagadki, łamigłówki
 • zajęcia sportowe i ruchowe na świeżym powietrzu
 • zajęcia edukacyjne
 • rozwijanie umiejętności

Zorganizowano także wyjazd autokarowy do Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach, gdzie oprócz zwiedzania skansenu dzieci brały udział w warsztatach garncarskich. Na zakończenie Akcji w dniu 29 sierpnia dzieci z wszystkich świetlic spotkały się  w GOK-u na spektaklu teatralnym przygotowanym przez aktorów z Krakowa, a w trakcie wspólnej dyskotekowej  zabawy dokonano podsumowania konkursu fotograficzno-plastycznego pt. „Opowieść o lecie w naszej gminie” przeznaczonego dla przedszkoli i świetlic z gminy Dobrzeń Wielki. Uczestnicy otrzymali nagrody.

W dniu 01 września wszyscy opiekunowie zostali zaproszeni na wyjazdowe spotkanie na Górę św. Anny, gdzie podzielono się uwagami dotyczącymi  Akcji i nowymi propozycjami na przyszłość.

W spotkaniu udział brał kierownik GOPS oraz przewodnik turystyczny, który oprowadził grupę po mało znanych zakątkach Góry św. Anny.

Dzięki prowadzonym zajęciom, uczestnicy aktywnie spędzili czas, nauczyli się  współpracy w grupie, szacunku i tolerancji, koleżeństwa, rozwiązywania  konfliktów, propagowania pozytywnych postaw społecznych, promowania bezpiecznych zabaw i zachowań.

Kierownik ds. rekreacji

Gminny Ośrodek Kultury

Dobrzeń Wielki

Helmut Starosta

 

IV DZIECIĘCO –MŁODZIEŻOWY FESTIWAL SZTUKI CYRKOWEJ „MAGIA CYRKU” DOBRZEŃ WIELKI 2012

 

Już po raz IV w Dobrzeniu Wielkim gościła dziecięca i młodzieżowa  sztuka cyrkowa.Przez dwa dni   23-24. 06. 2012 prezentowały się  grupy cyrkowe z Leszna , Podgórzyna, Woli Krzysztoporskiej, Piotrkowa Trybunalskiego, Krakowa, Zaliszcza, Zakopanego.W sumie ponad siedemdziesięciu wykonawców.W pierwszym dniu odbyły się pokazy konkursowe, a w drugim pokazy galowe.

Tegoroczny Festiwal w Dobrzeniu Wielkim cechował  się wysokim poziomem prezentacji.

Gośćmi Specjalnymi na Festiwalu byli zawodowi artyści cyrkowi : Pani Grażyna Li-u-Fa  iluzjonistka , która pełniła również rolę jurora, oraz Piotr Tomczak , żongler –akrobata,  pełnił rolę konferansjera i jurora.

„Cudaki” z Gminnego Ośrodka Kultury zaprezentowali się w żonglerce piłeczkami i maczugami oraz diabolo.   Zaprezentowali się znakomicie jak na bardzo krótki okres ich treningów. Prezentujący się członkowie grupy   są bardzo dobrze zapowiadającą się bliską przyszłością grupy Cudaki .

Zamknięcia Festiwalu dokonała Wójt Gminy Pani Irena Weber.

Zapraszamy za rok na V już Festiwal Sztuki Cyrkowej

Grażyna Chmielowicz

 

Zapraszamy na stronę Festiwalu Cyrkowego

 
Więcej artykułów…