Jesteś teraz tu:
Home Relacje z imprez
Wyszukiwanie
Sponsorzy

 

Nie przegap
Programy specjalne

 

Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Zakup wyposażenia na potrzeby Małej Orkiestry Dętej GOK Dobrzeń Wielki w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury / Infrastruktura domów kultury

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dialog polsko – ukraiński wyrażony poprzez taniec
Projekt realizowany w ramach Programu NCK Polsko – Ukraińska Wymiana Młodzieży

Zrealizowano ze środków Narodowego Centrum Kultury


Wspólne spotkanie młodzieży z Polski i Niemiec

Statystyka odwiedzin
Naszą witrynę przegląda teraz 90 gości 
LogowanieRelacje z imprez

AKCJA LATO 2012

Sprawozdanie

Organizatorem letniego wypoczynku dla dzieci „Lato 2012” był Urząd Gminy, Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobrzeniu Wielkim.

Zajęcia odbywały się w 8 sołectwach gminy Dobrzeń Wielki w dniach 02.07.2012- 31.08.2012, od poniedziałku do piątki, w godzinach 900 - 1400.  Uczestniczyło w nich średnio 117 dzieci ( 15 dzieci/świetlica). Na liście obecności zapisano 296 nazwisk dzieci. Zgodnie z „Regulaminem letniego wypoczynku organizowanego na terenie gminy Dobrzeń Wielki” w zajęciach uczestniczyły dzieci w wieku 5-15 lat.  Wszyscy wychowawcy  posiadają odpowiednie kwalifikacje pozwalające na sprawowanie opieki nad dziećmi W dniu 27 czerwca  wszyscy opiekunowie uczestniczyli w kursie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Podczas pobytu w świetlicy dzieci miały zapewnione  drugie śniadanie.

 

średnio dzieci

dzień

ilość osób zapisanych

świetlica

10

26

Borki

24

63

Chróscice

8

25

Cz-sy

9

32

Dobrzeń M.

34

61

Dobrzeń W.

9

24

Kup

15

42

Krzanowice

8

23

Świerkle
117

296

RAZEM

 

Wśród codziennych zabaw i zajęć tematycznych znalazły się:

  • gry i zabawy w świetlicy
  • zajęcia plastyczno techniczne
  • zajęcia stolikowe
  • taneczne
  • zajęcia audiowizualne
  • konkursy, zagadki, łamigłówki
  • zajęcia sportowe i ruchowe na świeżym powietrzu
  • zajęcia edukacyjne
  • rozwijanie umiejętności

Zorganizowano także wyjazd autokarowy do Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach, gdzie oprócz zwiedzania skansenu dzieci brały udział w warsztatach garncarskich. Na zakończenie Akcji w dniu 29 sierpnia dzieci z wszystkich świetlic spotkały się  w GOK-u na spektaklu teatralnym przygotowanym przez aktorów z Krakowa, a w trakcie wspólnej dyskotekowej  zabawy dokonano podsumowania konkursu fotograficzno-plastycznego pt. „Opowieść o lecie w naszej gminie” przeznaczonego dla przedszkoli i świetlic z gminy Dobrzeń Wielki. Uczestnicy otrzymali nagrody.

W dniu 01 września wszyscy opiekunowie zostali zaproszeni na wyjazdowe spotkanie na Górę św. Anny, gdzie podzielono się uwagami dotyczącymi  Akcji i nowymi propozycjami na przyszłość.

W spotkaniu udział brał kierownik GOPS oraz przewodnik turystyczny, który oprowadził grupę po mało znanych zakątkach Góry św. Anny.

Dzięki prowadzonym zajęciom, uczestnicy aktywnie spędzili czas, nauczyli się  współpracy w grupie, szacunku i tolerancji, koleżeństwa, rozwiązywania  konfliktów, propagowania pozytywnych postaw społecznych, promowania bezpiecznych zabaw i zachowań.

Kierownik ds. rekreacji

Gminny Ośrodek Kultury

Dobrzeń Wielki

Helmut Starosta

 

IV DZIECIĘCO –MŁODZIEŻOWY FESTIWAL SZTUKI CYRKOWEJ „MAGIA CYRKU” DOBRZEŃ WIELKI 2012

 

Już po raz IV w Dobrzeniu Wielkim gościła dziecięca i młodzieżowa  sztuka cyrkowa.Przez dwa dni   23-24. 06. 2012 prezentowały się  grupy cyrkowe z Leszna , Podgórzyna, Woli Krzysztoporskiej, Piotrkowa Trybunalskiego, Krakowa, Zaliszcza, Zakopanego.W sumie ponad siedemdziesięciu wykonawców.W pierwszym dniu odbyły się pokazy konkursowe, a w drugim pokazy galowe.

Tegoroczny Festiwal w Dobrzeniu Wielkim cechował  się wysokim poziomem prezentacji.

Gośćmi Specjalnymi na Festiwalu byli zawodowi artyści cyrkowi : Pani Grażyna Li-u-Fa  iluzjonistka , która pełniła również rolę jurora, oraz Piotr Tomczak , żongler –akrobata,  pełnił rolę konferansjera i jurora.

„Cudaki” z Gminnego Ośrodka Kultury zaprezentowali się w żonglerce piłeczkami i maczugami oraz diabolo.   Zaprezentowali się znakomicie jak na bardzo krótki okres ich treningów. Prezentujący się członkowie grupy   są bardzo dobrze zapowiadającą się bliską przyszłością grupy Cudaki .

Zamknięcia Festiwalu dokonała Wójt Gminy Pani Irena Weber.

Zapraszamy za rok na V już Festiwal Sztuki Cyrkowej

Grażyna Chmielowicz

 

Zapraszamy na stronę Festiwalu Cyrkowego

 

W dniu 02 czerwca 2012 roku w hali sportowej Zespołu Szkół w Dobrzenu Wielkim odbył się Pierwszy z cyklu Międzynarodowy Festiwal Mażoretek „Silesian”.

Wystąpiło 9 podmiotów i ponad 200 dziewcząt w tym silna grupa zawodniczek z zespołu Dixi (Havirov – Czech Republic) . Na Festiwalu obecni byli znamienici naszego życia społeczno-kulturalnego , m.in. Wójt Gminy Dobrzeń Wielki, p. Henryk Wróbel, Dyrektor GOK, p. Gerard Kasprzak a także Prezes Stowarzyszenia Mażoretek Tamburmajorek i Cheerleaderek Polskich p. Stanisław Rewieński.

Tegoroczny Festiwal w Dobrzeniu Wielkim wpisuje się jako kolejny w szereg imprez międzynarodowych z udziałem zespołów mażoretkowych w naszym kraju. Udana organizacja, silna i liczna obsada dają gwarancję powodzenia na przyszłość tej nowej i jakże widowiskowej imprezie.

Specjalnymi gośćmi na Festiwalu byli sędziowie w osobach: Helena Czyzova – choreograf trzykrotna Mistrzyni Europy, Katerina Jonesova, Aneta Truszkowska – choreograf.

Dziewczęta z naszego Ośrodka Kultury zaprezentowały się znakomicie i swym niezaprzeczalnym kunsztem w sztuce zebrały pokaźną ilość medali i pucharów.

Relację z tej imprezy można zobaczyć na stronie internetowej Festiwalu Mażoretkowego Silesian” : http://majorette.young-festival.pl/

SD

 

Kolejny sukces bowlingowców „GOK Dobrzeń”, nasza drużyna

w Finale Opolskiego Superpucharu Bowlingowego 2012.

 

W kategorii OPEN na podium stanęli:
(od lewej) Łukasz Słabik - II miejsce,

Andrzej Bednarz - I miejsce,

Bartek Bryłkowski - III miejsce.

 

 

 

W kategorii AMATOR na podium stanęli:
(od lewej) Adam Chwastowski - II miejsce, Sebastian Kokott - I miejsce,

Jan Chełstowski - III miejsce.

 

 

Tegoroczni Mistrzowie Opolskiej Ligi Bowlingowej 2011/2012
Pierwsze miejsce drużyna OLD DRAGONS Drugie miejsce zdobyła drużyna GOK DOBRZEŃ WIELKI i Trzecie miejsce zajęła drużyna FAT BOYS TEAM     

HS - źródło: www.mkgrafik.pl

 
Więcej artykułów…