Jesteś teraz tu:
Home Relacje z imprez
Wyszukiwanie
Sponsorzy

 

Nie przegap
Programy specjalne

 

Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Zakup wyposażenia na potrzeby Małej Orkiestry Dętej GOK Dobrzeń Wielki w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury / Infrastruktura domów kultury

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dialog polsko – ukraiński wyrażony poprzez taniec
Projekt realizowany w ramach Programu NCK Polsko – Ukraińska Wymiana Młodzieży

Zrealizowano ze środków Narodowego Centrum Kultury


Wspólne spotkanie młodzieży z Polski i Niemiec

Statystyka odwiedzin
Naszą witrynę przegląda teraz 81 gości 
LogowanieRelacje z imprez

 

W dniach 18-21.06.2019 r. w Gminie Dobrzeń Wielki przebywała z wizytą orkiestra Blue Lake z Michigan, USA. Była to czwarta wizyta naszych przyjaciół z USA w naszej Gminie. Członkowie orkiestry dzięki pomocy Pani Dyrektor Doroty Gajdy-Szczegielniak byli przyjmowani w rodzinach uczniów Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim gdyż celem wizyty w Polsce oprócz koncertowania jest poznawanie kultury i życia w naszym kraju. Muzycy z USA byli zachwyceni gościnnością polskich rodzin. Dla młodzieży Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim była to wspaniała okazja sprawdzenia i szlifowania swojego j. angielskiego w praktyce oraz zawiązania nowych przyjaźni. W dniu  19.06.2019 r. goście z USA zwiedzili Zespół Szkół w Dobrzeniu Wielkim, brali udział w zakończeniu roku szkolnego oraz dzięki uprzejmości Ks. Proboszcza Jana Poloka poznali historię kościółka Św. Rocha. W południe wyjechali do Brzegu gdzie zwiedzali miasto a o godzinie 18.00 wraz z mażoretkami  „ Seniorita” z  Dobrzenia Wielkiego dali koncert na Zamku Piastowskim w Brzegu. Następnego dnia przed południem amerykanie integrowali się z rodzinami w których przebywali. Po południu uczestniczyli w Festynie Świątecznym na placu przy kościele parafialnym gdzie o godzinie 17.00 zagrali wspaniały koncert. Po koncercie goście z USA wraz z rodzinami goszczącymi udali się na ognisko nad dobrzeński Balaton. Dzięki pomocy Pana Grzegorza Radlaka było tam pieczenie kiełbasek, pokazy zespołu cyrkowego Cudaki, pływanie na kajakach, siatkówka i oczywiście śpiewy co wspaniale integrowało uczestników. Niestety następnego dnia nadszedł czas pożegnania. Mimo tak krótkiej wizyty naszych gości nie obyło się bez płaczu i zapewnień że znów się spotkamy. Myślimy, że jest to krok do szerszej wymiany. Szczególne podziękowania kierujemy do rodzin goszczących członków orkiestry Blue Lake,  Pani Dyrektor Doroty Gajdy-Szczegielniak, Ks. Proboszcza Jana Poloka, Pana Grzegorza Radlaka, władz Gminy Dobrzeń Wielki oraz Powiatu Brzeskiego.

 

31.05.2019 - w sali wiejskiej w Kup odbył się IV Gminny Konkurs Piosenki Niemieckiej - "Wir suchen den Superstar"

Z Gminnego Ośrodka Kultury nagrody otrzymali następujący wokaliści i zespoły:

Soliści z klas I-III:
- I miejsce – Emilia Kupiec
- II miejsce – ex aequo Julia Owsiak i Zuzanna Warzecha

Soliści z klas VII-VIII PSP i III gimnazjum:
- II miejsce – ex aequo Anna Koschny i Paulina Stanik

Zespoły z klas I-III:
- I miejsce – Frelki

Zespoły z klas VII-VIII PSP i III gimnazjum:
- I miejsce – Zespół Wokalny Cztery Żywioły

(zdjęcia są dostępne na Facebooku:   https://www.facebook.com/zespolczteryzywioly/
oraz https://www.facebook.com/zespolfrelki/)


Natomiast w 1.06.2019 r. w sobotę w  „XX Jubileuszowym Wojewódzkim Festiwalu Artystycznym Liść Dębu” Dąbrowa 2019 wziął udział Zespól Cztery Żywioły zdobywając Brązowy Liść Dębu.

 

XI Festiwal Sztuki  Cyrkowej „Magia Cyrku” w Dobrzeniu Wielkim za nami. Wzięło w nim udział 136 uczestników z całej Polski, którzy pokazali 29 choreografii.
XI Ogólnopolski Dziecięco-Młodzieżowym Festiwalu Sztuki Cyrkowej “Magia Cyrku”, właśnie się zakończył.  Młodzi ludzie, reprezentanci sztuki cyrkowej prezentowali swój dorobek, promowali trudną sztukę cyrkową. Ich umiejętności były oceniane przez doborowe jury. Wydarzenie uświetniły występy gości specjalnych – doświadczonych artystów cyrkowych. Dodatkowo doświadczenie cyrkowcy przeprowadzili również warsztaty dla uczestników.
– “Magia Cyrku” od 11 lat łączy i inspiruje młodych cyrkowców. Spotkanie się jest okazją do wymiany poglądów, doświadczeń i umiejętności, a także – nawiązywania nowych przyjaźni. Rozwija wrażliwość estetyczną, pasję, sprawność ogólną, pozytywne zachowania społeczne i kreatywne działania. Cyrk od zawsze łączył ludzi różnych zdolności, kultur i poglądów. Zachowajmy jego magię również w XXI wieku – tak określiła rolę Festiwalu Grażyna Chmielowicz, organizatorka.
W pierwszym dniu konkursu zaprezentowali się wszyscy uczestnicy. Drugiego dnia podczas gali występowali nagrodzeni oraz zaproszeni goście. Tegoroczny Festiwal zgromadził między innymi zespoły z Piotrkowa Trybunalskiego, Kielc, Wołomina, Leszna, Dobrzenia Wielkiego, Opola.

Pobierz dokument z podsumowania Festiwalu (MS DOCX)

 

 

XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych została rozegrana w dniach 17-18.05.2019r. w Krakowie. W kl. III sportowej (8-12 lat) zawodniczki nie miały sobie równych – opolskie zajęło całe podium.


Mistrzynią Polski Juniorów Młodszych w gimnastycznych skokach na trampolinie została Weronika Antoszczyk, drugie miejsce zajęła Paulina Wójcik, a trzecie Zofia Wróbel – wszystkie zawodniczki z GOK „Gwiazda” Dobrzeń Wielki. W kl. II sportowej (9-14 lat) po zaciętej rywalizacji o tytuł Mistrzowski Julia Siepetowska zajęła drugie miejsce, a Milena Piekorz ukończyła zawody na miejscu czwartym.


Łącznie zawodnicy „Gwiazdy” wywalczyli dla Opolszczyzny 4 medale, trzecie miejsce w punktacji klubów i czwarte miejsce w punktacji województw. Pozostałe wyniki: Helena Wróbel 10m. i Piotr Śniatała 15 m.

 
Więcej artykułów…