Jesteś teraz tu:
Home Relacje z imprez
Wyszukiwanie
Sponsorzy

 

Nie przegap
Programy specjalne

 

Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Zakup wyposażenia na potrzeby Małej Orkiestry Dętej GOK Dobrzeń Wielki w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury / Infrastruktura domów kultury

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dialog polsko – ukraiński wyrażony poprzez taniec
Projekt realizowany w ramach Programu NCK Polsko – Ukraińska Wymiana Młodzieży

Zrealizowano ze środków Narodowego Centrum Kultury


Wspólne spotkanie młodzieży z Polski i Niemiec

 

Statystyka odwiedzin
Naszą witrynę przegląda teraz 97 gości 
LogowanieRelacje z imprez

W październiku Zespół Kupskie Echo został laureatem Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej  Tobie Polsko w Olszance, natomiast w listopadzie otrzymał srebrne pasmo w XXVIII Festiwalu Chórów i Zespołów Śpiewaczych Mniejszości Niemieckiej w Walcach.

 

Nasze młodsze wokalistki natomiast  wyśpiewały I miejsce w Jubileuszowym X Stobrawskim Festiwalu Piosenki Turystycznej „Z piosenką na Stobrawskim Szlaku” (Ania Koschny III miejsce w tymże Festiwalu) oraz  III miejsce w Konkursie Super Star w Gogolinie.

 

 

 

 

Nasi wokaliści - soliści, Zespoły Frelki i Kupskie Echo umilali swoim śpiewem spotkania wigilijne w Dobrzeniu Wielkim podczas dwóch imprez: w Gminnym Ośrodku Kultury i Zespole Szkół, a także w Dobrzeniu Małym, w Kup.

 

 

 

 

Dzieci chętnie uczestniczyły w fantastycznej imprezie 7 grudnia 2019 r. „Przełamuj bariery ze Świętym Mikołajem” W Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrzeniu Wielkim.

 

 

15 grudnia Cztery Żywioły oraz solistki Magada Pramor oraz Ania Koschny śpiewały na Rynku w Opolu podczas znanej imprezy Weihnachtsmarkt.

 

Wokalistki z Zespołu Cztery Żywioły oraz Ania Koschny tuż przed Świętami nagrały w Studio dla ciebie trzy piosenki, które niebawem ukażą się na kanale Youtube, o czym poinformujemy.

Agnieszka Ślusarczyk

 

Zespół Kupskie Echo pracowicie spędził ostatnie pół roku. Wszystko zaczęło się w czerwcu od fantastycznego koncertu w Dusznikach Zdroju. W czasie wakacji Zespół koncertował na Wybrzeżu w Łukęcinie, Kamieniu Pomorskim (przy okazji zdobywając  II nagrodę  w XXIII Międzynarodowym Festiwalu Współczesnej Kultury Ludowej w Kamieniu Pomorskim). O niezwykłych koncertach przy akompaniamencie szumu morza rozpisywała się lokalna prasa:

K. Tokarz, O powiecie, 29.07.2019 r.
https://opowiecie.info/sukces-zespolu-kupskie-echo-miedzynarodowym-festiwalu-kamieniu-pomorskim/
Opowiecie.info, numer 13-08/2019, autor: Anna Konopka, Wielki sukces naszego zespołu, http://kupskie-echo.art.pl/prasa/info_00082019.jpg

Wochenblatt.pl, 01.08.2019, autor: Anna Durecka, Tydzień w DFK - Sukces Kupskiego Echa http://wochenblatt.pl/tydzien-w-dfk-46/

NTO, 29.07.2019, autor: Krzysztof Ogiolda, Zespół Kupskie Echo dostało prestiżową nagrodę http://kupskie-echo.art.pl/prasa/nto_00072019.jpg

Naszemiasto.pl / Opole, 29.07.2019, autor: Krzysztof Ogiolda, Zespół Kupskie Echo dostał nagrodę w Kamieniu Pomorskim https://opole.naszemiasto.pl/zespol-kupskie-echo-dostal-nagrode-w-kamieniu-pomorskim/ar/c13-7277099

Po dożynkach w Żelaznej, Oktoberfeście w Krapkowicach swoje tourne koncertowe Zespół Kupskie Echo zakończył koncertem w Zielonej Górze i udziałem w Festiwalu Chórów i Zespołów Mniejszości Niemieckiej Walcach.
Zapraszamy na stronę FB zespołu, gdzie można obejrzeć bogatą galerię zdjęć z koncertów: https://www.facebook.com/kupskie.echo
http://kupskie-echo.art.pl/

Występy Zespołu Kupskie Echo były możliwe dzięki dofinansowaniu działalności z dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach projektu „Wsparcie działalności zespołów artystycznych Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim”

Agnieszka Ślusarczyk

Pobierz dokument info_KE.pdf

 

 

W dniach 18-21.06.2019 r. w Gminie Dobrzeń Wielki przebywała z wizytą orkiestra Blue Lake z Michigan, USA. Była to czwarta wizyta naszych przyjaciół z USA w naszej Gminie. Członkowie orkiestry dzięki pomocy Pani Dyrektor Doroty Gajdy-Szczegielniak byli przyjmowani w rodzinach uczniów Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim gdyż celem wizyty w Polsce oprócz koncertowania jest poznawanie kultury i życia w naszym kraju. Muzycy z USA byli zachwyceni gościnnością polskich rodzin. Dla młodzieży Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim była to wspaniała okazja sprawdzenia i szlifowania swojego j. angielskiego w praktyce oraz zawiązania nowych przyjaźni. W dniu  19.06.2019 r. goście z USA zwiedzili Zespół Szkół w Dobrzeniu Wielkim, brali udział w zakończeniu roku szkolnego oraz dzięki uprzejmości Ks. Proboszcza Jana Poloka poznali historię kościółka Św. Rocha. W południe wyjechali do Brzegu gdzie zwiedzali miasto a o godzinie 18.00 wraz z mażoretkami  „ Seniorita” z  Dobrzenia Wielkiego dali koncert na Zamku Piastowskim w Brzegu. Następnego dnia przed południem amerykanie integrowali się z rodzinami w których przebywali. Po południu uczestniczyli w Festynie Świątecznym na placu przy kościele parafialnym gdzie o godzinie 17.00 zagrali wspaniały koncert. Po koncercie goście z USA wraz z rodzinami goszczącymi udali się na ognisko nad dobrzeński Balaton. Dzięki pomocy Pana Grzegorza Radlaka było tam pieczenie kiełbasek, pokazy zespołu cyrkowego Cudaki, pływanie na kajakach, siatkówka i oczywiście śpiewy co wspaniale integrowało uczestników. Niestety następnego dnia nadszedł czas pożegnania. Mimo tak krótkiej wizyty naszych gości nie obyło się bez płaczu i zapewnień że znów się spotkamy. Myślimy, że jest to krok do szerszej wymiany. Szczególne podziękowania kierujemy do rodzin goszczących członków orkiestry Blue Lake,  Pani Dyrektor Doroty Gajdy-Szczegielniak, Ks. Proboszcza Jana Poloka, Pana Grzegorza Radlaka, władz Gminy Dobrzeń Wielki oraz Powiatu Brzeskiego.

 

31.05.2019 - w sali wiejskiej w Kup odbył się IV Gminny Konkurs Piosenki Niemieckiej - "Wir suchen den Superstar"

Z Gminnego Ośrodka Kultury nagrody otrzymali następujący wokaliści i zespoły:

Soliści z klas I-III:
- I miejsce – Emilia Kupiec
- II miejsce – ex aequo Julia Owsiak i Zuzanna Warzecha

Soliści z klas VII-VIII PSP i III gimnazjum:
- II miejsce – ex aequo Anna Koschny i Paulina Stanik

Zespoły z klas I-III:
- I miejsce – Frelki

Zespoły z klas VII-VIII PSP i III gimnazjum:
- I miejsce – Zespół Wokalny Cztery Żywioły

(zdjęcia są dostępne na Facebooku:   https://www.facebook.com/zespolczteryzywioly/
oraz https://www.facebook.com/zespolfrelki/)


Natomiast w 1.06.2019 r. w sobotę w  „XX Jubileuszowym Wojewódzkim Festiwalu Artystycznym Liść Dębu” Dąbrowa 2019 wziął udział Zespól Cztery Żywioły zdobywając Brązowy Liść Dębu.

 
Więcej artykułów…