Jesteś teraz tu:
Home Koła zaineresowań
Wyszukiwanie
Sponsorzy

 

Nie przegap
Programy specjalne

 

Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Zakup wyposażenia na potrzeby Małej Orkiestry Dętej GOK Dobrzeń Wielki w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury / Infrastruktura domów kultury

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dialog polsko – ukraiński wyrażony poprzez taniec
Projekt realizowany w ramach Programu NCK Polsko – Ukraińska Wymiana Młodzieży

Zrealizowano ze środków Narodowego Centrum Kultury


Wspólne spotkanie młodzieży z Polski i Niemiec

 

Statystyka odwiedzin
Naszą witrynę przegląda teraz 107 gości 
LogowanieKoła zainteresowań


Zespół sztuki żonglersko-cyrkowej CUDAKI istnieje od 2001 roku. Jego członkami są uczniowie dobrzeńskich szkół. Zaczynali od żonglowania tylko piłeczkami, a dziś mogą się pochwalić umiejętnością żonglowania bardzo różnymi rekwizytami, takimi jak: obręcze, maczugi, flower-stiuk (wirujący kijek), diabolo (diabelska szpulka), kiwido (piłki uwiązane na długich sznurkach inaczej "pojki") . Oprócz tego balansują na rolce (rolla-bolla) chodzą na szczudłach i jeżdżą na monocyklach. Najciekawszym punktem programu jest ogniowy pokaz żonglerki „fire-show”.

Co roku uczestniczą w warsztatach żonglerskich (Kraków, Wrocław, Toruń). Przy tej okazji dzieci zwiedzają Polskę. Od chwili powstania dali ponad 250 występów w całym kraju. Zespół cyrkowy „Cudaki”  - bierze udział w corocznym gminnym przeglądzie zespołów w Dobrzeniu Wielkim, imprezach okolicznościowych na terenie gminy i województwa takich jak: Dni Niepełnosprawnych, Dożynki, Dni Kombatanta, imprezy zakładowe, pokazy dla pacjentów szpitala i na rzecz dzieci chorych przewlekle,  pokazy dla dzieci w szkołach i imprezach szkolnych.

Zajęcia w GOK wtorki i czwartki od godz. 16.00-18.00
Instruktor Grażyna Chmielowicz, absolwentka Państwowego Studium Cyrkowego w Julinku

 

Sekcja akrobatyczna GOK „Gwiazda” Dobrzeń Wielki została powołana w 2009r. i jest kontynuacją UKS „Gwiazda” Opole założonego w 2007r. Od 2010r. sekcja jest członkiem Polskiego Związku Akrobatyki Sportowej i posiada licencję PZAS. Nasi akrobaci reprezentują gminę Dobrzeń Wielki na zawodach międzywojewódzkich i ogólnopolskich osiągając medalowe miejsca rangi ogólnopolskiej.Prezentują się również naszej gminnej publiczności na festynach i występach okolicznościowych pokazując sztukę akrobatyczną  na trampolinie i  ścieżce akrobatycznej, zachwycając swoją harmonią i wdziękiem. Cyklicznie zimą i latem  dzieci uczestniczą w warsztatach akrobatycznych .

Wejdź na stronę sekcji akrobatycznej "Gwiazda"