Jesteś teraz tu:
Home Muzyczne i taneczne
Wyszukiwanie
Sponsorzy

 

Nie przegap
Programy specjalne

 

Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Zakup wyposażenia na potrzeby Małej Orkiestry Dętej GOK Dobrzeń Wielki w ramach Programu Rozwój infrastruktury kultury / Infrastruktura domów kultury

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dialog polsko – ukraiński wyrażony poprzez taniec
Projekt realizowany w ramach Programu NCK Polsko – Ukraińska Wymiana Młodzieży

Zrealizowano ze środków Narodowego Centrum Kultury


Wspólne spotkanie młodzieży z Polski i Niemiec

 

Statystyka odwiedzin
Naszą witrynę przegląda teraz 309 gości 
LogowanieMuzyczne i taneczne

Grupa baletowa "ARABESQUE" działa w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrzeniu Wielkim od października 2010 roku. W skład grupy wchodzą dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Grupa spotyka się na zajęciach dwa razy w tygodniu. W trakcie zajęć uczestnicy poznają tajniki techniki tańca klasycznego, rytmiki oraz tańca jazzowego. Dodatkowo raz w tygodniu członkowie grupy baletowej biorą udział w zajęciach akrobatyki.

Pedagogiem i choreografem grupy jest mgr Alicja Iwańska.

Zapraszamy na stronę internetową ARABESQUE

 

Grupa Ethno Drums jest grupą muzyczno taneczną, gdzie muzyce opartej na tradycyjnych zachodnio-afrykańskich rytmach towarzyszy afrykański taniec. Barwne, egzotyczne stroje są ciekawym dodatkiem do żywiołowego tańca, bez którego muzyka etniczna jaką gra zespół, nie miałaby odpowiedniego przekazu.

Instruktorem zespołu od początku czyli 2009 roku jest pan Janusz Czarnecki, który swoje umiejętności doskonalił w Afryce, oraz w Polsce pod okiem znakomitych muzyków i mistrzów djembe takich jakSeckou Keita, (Senegal) Sean Mahoney (Australia), Maxime Piazza (Francja), Mame Fara Diouf, Pathé  Diop, Seydina Ndoye,  Karim Camara (Senegal ) Bouba Diakite (Gwinea).  Kuba Pogorzelski, Wojtek Pęczek (Polska)

W repertuarze Ethno Drums znajdują się tradycyjne rytmy i tańce Afryki Zachodniej, a także własne kompozycje które tworzymy wspólnie na zajęciach.

Instrumentarium zespołu Ethno Drums to przede wszystkim afrykańskie bębny takie jak prowadzące bębny dun-dun, akompaniament jak i partie solowe to bębny djembe bardzo popularne na całym świecie, także w Polsce. Można też usłyszeć diabarę (afrykańska grzechotka), balafon czyli afrykański xylofon oraz afrykańską harfę czyli korę.

Występ zespołu możemy też wzbogacić o elementy tańca arabskiego (taniec brzucha), diabolo (Krzysztof Riewold - finalista Mam Talent), tańca breakdance, z ponad godzinnym repertuarem widowiskowym.

Zespół oprócz występów estradowych, plenerowych, uczestniczy też w paradach.

 

 
Więcej artykułów…