Sezon występów i rywalizacji mażoretek z naszego Gminnego Ośrodka Kultury w roku 2012 rozpoczęty i już na wstępie mocno zaakcentowany. W rozgrywających się w Opolu w dniach 12-13 maja 2012 roku Mistrzostwach Polski nasze dziewczęta tradycyjnie zajęły wiele czołowych lokat, nie dając swym konkurentkom wiele do powiedzenia. Poniżej przedstawiamy listę zdobyczy:

Kategoria pom-pom
I miejsce   - Agata Waindok  kadetki solo
I miejsce   -  Weronika Lesik, Julia Wiśniewska, Agata Waindok  kadetki  duo/trio
II miejsce  -  Magdalena Pluta, Magdalena Marcinkowska  jniorki duo/trio
II miejsce  - Mini formacja
III miejsce  - Ida Kokoszka kadetki solo

Kategoria baton
I miejsce     - Ida Kokoszka  kadetki solo
III miejsce   - Agata Domarus  juniorki solo
III miejsce   - Anna Kołodziej  seniorki solo

  

Oprócz miejsc na podium, wiele liczących się występów było udziałem naszych podopiecznych. Więcej w relacjach zdjęciowych i filmowych można znaleźć na stronie internetowej http://mazoretki.gokdobrzenwielki.pl/

Kolejną, tydzień po Mistrzostwach Polski imprezą mażoretkową,  był  Festiwal „Parada” Czerwionka-Leszczyny, który odbył się 20 maja 2012. Dziewczęta z naszej Gminy nie zawiodły i zdobyły poniżej prezentowane trofea:

Kategoria POM-POM
I miejsce    – Ida kokoszka kadetki solo
I miejsce    – Agnieszka Gbur, Marta Kłodzińska, Anna Mikulla seniorki duo/trio
I miejsce    – Weronika Lesik, Agata Waindok, Julia Wiśniewska kadetki duo/trio
II miejsce   – Natalia Dziuba seniorki solo
III miejsce  – Agata Waindok kadetki solo
III miejsce  – Katarzyna Sowada juniorki solo
III miejsce  – Magda Marcinkowska, Magda Pluta juniorki duo/trio
III miejsce  – mini formacja juniorki

Kategoria BATON
I miejsce   – Ida kokoszka kadetki solo
I miejsce   – Agata Domarus juniorki solo
II miejsce  – mini formacja seniorki
II miejsce  – formacja juniorki
II miejsce  – formacja seniorki
III miejsce – Wiktoria Wieczorek kadetki solo
III miejsce – Emilia Kowol, Malwina Stasiak kadetki duo/trio
III miejsce – mini formacja kadetki

 

 

Wszystkie informacje o występach naszych dziewcząt z najnowszymi ich osiągnięciami publikowane są na stronie http://mazoretki.gokdobrzenwielki.pl/ . Tam również prezentowana jest bogata galeria zdjęć i filmów – Mażoretki  Seniorita z Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrzeniu Wielkim zapraszają w swe szeregi i do oglądania ich na występach.

 TK & SD