W niedzielę 25 września br. odbyły się Gminne Dożynki w Dobrzeniu Wielkim. Dożynki rozpoczęły się korowodem dożynkowym, w którym udział wzięli przedstawiciele wszystkich sołectw. Piękne, bogato zdobione korony dożynkowe przygotowane przez sołectwa oraz barwne, tematycznie przyozdobione wozy z przebierańcami wzbudzały zachwyt licznie zebranych mieszkańców całej gminy. Korowód dotarł na ulicę Reymonta przy placu za Gminnym Ośrodkiem Kultury w Dobrzeniu Wielkim, gdzie uczestnicy oraz mieszkańcy gminy powitani zostali przez Wójta Gminy Henryka Wróbla oraz Księdza Proboszcza Jana Poloka. Starosta i Starościna tegorocznych dożynek, Państwo Sabina i Norbert Moczko, przekazali na ręce Wójta chleb dożynkowy upieczony z tegorocznych zbóż. Ważnym punktem uroczystości było wyłonienie najpiękniejszej z koron. By docenić trud, pomysłowość oraz niezwykłą precyzję wykonania, decyzją komisji konkursowej nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Dobrzeń Wielki otrzymały exequo wszystkie tegoroczne korony . Wyróżnione zostały ponadto wozy biorące udział w korowodzie. Również publiczność mogła sięgnąć po nagrody biorąc udział w konkursach . Po oficjalnej części obchodów rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez Gminny Ośrodek Kultury, w której wystąpiły takie zespoły jak Dobrzenianki, Kupskie Echo, zespół baletowy GOK,  mażoretki „Seniorita”, Duet Karo, Karpowicz Family i Trio z Ukrainy „Solovyi Galychyny  a później zabawa taneczna. Piękna pogoda oraz zaangażowanie mieszkańców wszystkich sołectw sprawiły, iż tegoroczne dożynki były dniem wyjątkowym w kalendarzu imprez gminy Dobrzeń Wielki.

Zapraszamy go galerii zdjęć na relację foto oraz do o obejrzenia filmu z korowodu na stronie portalu YouTube