„Seniorita” podbiła Chorwację – Ania Kołodziej Miss Mażoretek    


W dniach 5-6 czerwca 2009 roku zespół mażoretkowy „Seniorita” z Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrzeniu Wielkim reprezentował Polskę na Międzynarodowym Festiwalu Zespołów Mażoretkowych  w miejscowości Poreć w Chorwacji. Dziewczyny zaprezentowały się w kategoriach solo, duo i formacja baton. Seniorka Anna Kołodziej zdobyła zaszczytne drugie miejsce i srebrny medal  w kategorii solo baton oraz została ogłoszona Miss Mażoretek. Estera Kajdzik w kategorii solo baton zdobyła trzecie miejsce.

Strona zespołu: http://mazoretki.gokdobrzenwielki.pl/ , dostępna jest również Galeria Mażoretek

Wystąpiły również duety:  Natalia Buhl z Joanną Piróg, które uplasowały się na czwartym miejscu oraz Magda Piątek z Kasią Piątek  pokazując wysoką klasę. Zespół kadetek (najmłodszych mażoretek), istniejący zaledwie od roku zdobył w ogólnej klasyfikacji trzecie miejsce, a  solistką reprezentującą „Mini Senioritę” była Dominika Staisz, która pokazała się z bardzo dobrej strony.

W skład zespołu „Mini Seniorita” wchodzą : Dominika Staisz, Agnieszka Danisz, Ania Mikulla, Martyna Wieczorek, Agnieszka Gbur, Patrycja Świerc, Ania Wilusz, Kasia Feliks, Natalia Feliks, Dominika Gosz, Weronika Gosz, Aneta Michala,Marta Kłodzińska. Zespół „Seniorita” istnieje od 2003 roku, a należą do niego : Anna Kołodziej, Estera Kajdzik, Magda Piątek, Kasia Piątek, Joanna Piróg, Natalia Buhl, Agata Domarus, Julia Gross, Nikola Wiszniewska i Justyna Gawrońska.

Natalia Buhl