W dniach 14-15 maja 2011 roku w Opolu odbyły się kolejne, doroczne Mistrzostwa Polski Mażoretek.

Ta ogólnopolska impreza ściągająca do siebie kwiat polskich dziewcząt, mistrzyń batona i pom-pomów zorganizowana została na stadionie Gwardii w Opolu. Drugi dzień Mistrzostw z uwagi na załamanie pogody przeniesiony został do hali lodowiska Toropol.
Pośród kilkuset zawodniczek dziewczęta z Dobrzenia Wielkiego wypadły znakomicie, plasując się w trzech kategoriach na medalowych pozycjach. I tak:
3 miejsce w kategorii Duo, Pom-Pom Kadetki - Magdalena Pluta, Magdalena Marcinkowska - brązowy medal
3 miejsce w kategorii Solo, Pom-Pom Juniorki - Agata Domarus - brązowy medal
3 miejsce w kategorii Mini Formacje, Pom-Pom Seniorki - brązowy medal

Pełna lista zajętych miejsc dostępna jest na stronie Mażoretek Seniorita.

Osoby/Grupy zakwalifikowane na Mistrzostwa Europy w Chorwacji 26-28.08.2011- Poreć : Anna Kołodziej - solo Baton Seniorki, Kadetki Formacja, Mini Formacja Seniorki PomPom (decydują zdobyte punkty).

Wielu naszym dziewczętom zabrakło przysłowiowego fuksa by zająć miejsca na podium. Kilkukrotnie zajmowane pozycje 4 i 5 w klasyfikacji końcowej są potwierdzeniem na wysoką klasę wszystkich naszych podopiecznych GOK. Bez cienia samouwielbienia można stwierdzić, iż Dobrzeńskie dziewczęta wpisują się w elitę polskich Mażoretek. Gratulacje dla Pani Barbary Kajdzik - trenerki i opiekuna naszych pociech.
Poza konkursowymi występami wspaniałym występem popisały się najmłodsze Mażoretki z naszego Ośrodka Kultury. Ich talent zawdzięczamy oprócz ich własnej, ciężkiej pracy Pani Annie Kołodziej, naszej czołowej Mażoretce, piastującej od niedawna funkcję trenera najmłodszych dziewcząt.
Gratulacje dla wszystkich Senioritek!

Zapraszamy na stronę Mażoretek do galerii: Stronka galerii mażoretek "Seniorita" GOK Dobrzeń Wielki

sd