Protokół

W dniach 18-19.09.2010 r. odbył się II Międzynarodowy Dziecięco –Młodzieżowy Festiwal Sztuki Cyrkowej w Dobrzeniu Wielkim.

Otwarcia dokonała Wójt Gminy Dobrzeń Wielki Pani Irena Weber.

W konkursie uczestniczyło 57 osób. W pierwszym dniu odbył się pokaz konkursowy, który był oceniany przez Jury w składzie:

- Dariusz Lewandowski - artysta cyrkowy - Sosnowiec

- Henryka Lewandowska – artystka cyrkowa - Sosnowiec

- Michał Niewiadomski – artysta estradowy - Maków Mazowiecki

- Jadwiga Kokoszka – pedagog, wychowawca – Opole

- Radosław Ruchała – instruktor, wychowawca SCKiM – Kraków

- Grzegorz Łuniewski – menager Teatry Tańca z Ogniem – Maków Mazowiecki


Po konkursie wystąpili goście specjalni:

- Dariusz Lewandowski, Henryka Lewandowska - artyści cyrkowi, Sosnowiec –
w numerze „Balans ze szkłem”

- Michał Niewiadomski – artysta estradowy, Warszawa  – w etiudzie pantomimicznej.

W drugim dniu festiwalu odbył się pokaz galowy nagrodzonych uczestników oraz występy formacji akrobatycznych z Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrzeniu Wielkim pod kierunkiem Adama Antoszczyka

Decyzją jury w poszczególnych kategoriach nagrodzeni zostali:

GRAND PRIX festiwalu – „Quatro Girls” - Ewa Wijata, Anita Pinda, Martyna Mielnik, Alicja Wasińska - Podgórzyn

I nagroda festiwalu - Anita Pinda – Podgórzyn

II nagroda festiwaluMartyna Mielnik, Anita Pinda - Podgórzyn

III nagroda festiwalu - „Carawella” - Anna Koszelak, Patrycja Lelewska, Kamil Witkowski, Łukasz Michalak - Wola Krzysztoporska

 

I nagroda w kategorii Fireshow - Kamila Malec, Sylwia Szwejk - Maków Mazowiecki

II nagroda w kategorii Fireshow - Adam Banach - GOK Dobrzeń Wielki

III nagroda w kategorii Fireshow - „Heca” - Weronika Lesińska, Arkadiusz Hryb, Mariusz Silkowski, Michał Czapliński, Przemek Czapliński, Nicola Zalewska, Michał Stancelewski- Lipinki

 

 

Nagrody dla najmłodszych uczestników festiwalu:

- Michał Ćwikła – GOK Dobrzeń Wielki

- Mikołaj Czyżak – „Bedekuś” - Brodnica

Wyróżnienia:

- „Pozytywka” - Agata Przygódzka, Maciej Doroszuk - Podgórzyn

- Marcin Nowak, Kamil Jęczmionek, Dominik Piszczkiewicz - Kraków

- Jakub Dylewski - „Bedekuś”- Brodnica

Nagroda specjalna – Arkadiusz Hryb – „Heca” – Lipinki

Nagroda Wójta – Maria Fogel, Weronika Górna, Weronika Koj, Adrianna Majchrzak, Dominika Anzel, Klaudia Brzóska, Natalia Januszyńska – „Bedekuś” – Brodnica

 

Opikunowie –trenerzy grup:

Sylwester Wiśniewski.„CARAWELLA” – Gminny Ośrodek Kultury Wola Krzysztoporska k/ Piotrkowa Trybunalskiego

Ewa Dembek. „ HECA – Szkoła Podstawowa – Lipinki,  woj. kujawsko-pomorskie

Ewa Dembek.„BEDEKUŚ”- Brodnicki Dom Kultury – Brodnica ,woj., kujawsko-pomorskie

Lucyna Adamiak „DIABOLO” – Szkoła Podstawowa – Podgórzyn woj. dolnośląskie.

Grzegorz Łuniewski „MANTRA”Teatr Tańca z Ogniem – Maków Mazowiecki .

Radosław Ruchała. „COOLOR”- Staromiejskie Centrum Kultury i Młodzieży- Kraków

Grażyna Chmielowicz „CUDAKI” Gminny Ośrodek Kultury – Dobrzeń Wielki .

Festiwal zamknął dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Gerard Kasprzak.

 

Reżyseria – Grażyna Chmielowicz

Scenografia – Kornelia Sabasz

Światło, dźwięk – Arton – Okos Joachim, Chmielowice

Zdjęcia – Jerzy Stemplewski - artysta - fotografik

Konferansjerka – Tomasz Gabor

 

Organizatorzy festiwalu:

Urząd Gminy Dobrzeń Wielki, Zespół Szkół  Dobrzeń Wielki, Gminny Ośrodek Kultury Dobrzeń Wielki.

Galeria zdjęć z Festiwalu dostępna tutaj oraz na stronie Festiwalu