Współczesne społeczeństwa coraz większą uwagę przykładają do organizacji wolnego czasu. Jeszcze nie tak dawno wolną chwilę wykorzystywaliśmy na relaks przed telewizorem, ewentualnie w przydomowym ogródku.

 Dzisiaj coraz częściej stajemy się bardziej otwarci na wspólne spędzanie wolnych chwil bądź to z rodziną, grupą rówieśniczą lub znajomymi. Nierzadko są to różnego rodzaju zajęcia rekreacyjne czyli wypoczynek czynny, rozrywka i rozwijanie własnych zainteresowań. Zaczynamy doceniać walory turystyczne otaczającego nas krajobrazu, poszukując coraz to ciekawszych form zagospodarowania wolnego czasu.


Gmina Dobrzeń Wielki stara się zapewniać swoim mieszkańcom, a także turystom odwiedzającym nasze tereny, dobre warunki do wypoczynku. Wspiera inicjatywy sprzyjające rozwojowi turystyki w gminie oraz wpływające na poprawę warunków życia jej mieszkańców. Bogactwem okolic Dobrzenia są bardzo atrakcyjne tereny, zabytki i tereny inwestycyjne. Na terenie gminy znajduje się fragment obszaru chronionego krajobrazu czyli Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Lasy obfitują w grzyby, jagody, zwierzynę leśną, a nadodrzańskie tereny będące ostoją ptactwa i roślin stwarzają doskonałe warunki do wypoczynku.


Zapraszamy na naszą stronę internetową: rekreacja.gokdobrzenwielki.pl