WIEDEŃSKA KREW
Wyjazd do Operetki w Gliwicach 19.09.08

Stuosobowa grupa uczestniczyła w zorganizowanym przez Towarzystwo Rozwoju Kultury wyjeździe do Teatru Muzycznego w Gliwicach. Główną atrakcją było przedstawienie „Wiedeńska krew” J. Straussa. Główną, ale nie jedyną! Mirosław Gutka i Helmut Starosta z Towarzystwa Rozwoju Kultury w Dobrzeniu Wielkim uznali, że wydarzenie artystyczne musi mieć swoją oprawę i zaprosili po spektaklu wszystkich uczestników wyjazdu na wspólną kolację.

Podkreślić trzeba, że oprócz mieszkańców gminy Dobrzeń Wielki, do Gliwic pojechali także ludzie kultury z Łubnian i Skorogoszczy. Zatem wyjazd oprócz stricte kulturalnych celów, miał jeszcze jedną rolę do spełnienia – pogłębienie i zacieśnienie współpracy. Wierzymy, że zamierzenia organizatorów ziściły się w 100 procentach!

Zobacz zdjęcia z Operetki