Tegoroczny Oktoberfest w Dobrzeniu Wielkim upływał pod znakiem chłodu i deszczu. Właśnie zimne, wrześniowe prognozy pogody spowodowały, że zdecydowano się skrócić festyn do jednodniowej zabawy i przenieść z Balatonu na parking koło GOK. W czasie imprez tego rodzaju nie może zabraknąć gastronomii. W tym roku posiłki i piwo zapewnił właściciel kuchni hinduskiej. Choć w ten sposób udało się przemycić odrobinę słońca znad Gangesu pod zachmurzone niebo Dobrzenia.

Kilkugodzinny program przygotowany przez Gminny Ośrodek Kultury mimo chłodu przyciągnął jednak sporą liczbą gości. Wysłuchać można było zespołu Schleisierklang, wokalistek ze Studia Piosenki i Zespołu FAN a także programu przygotowanego przez zespół VENUS. Po raz pierwszy w tym sezonie na scenie zaprezentowali się nasi milusińscy z zespołu ARABESKA w utworze „Piłka Oli”. Ich występ przyciągnął szczególną uwagę tak rodziców, jak też pozostałych uczestników festynu.

Gorące oklaski zebrały Mażoretki oraz ekwilibrystyczne sztuczki w wykonaniu zespołu żonglerskiego „Cudaki”. Następnie w podróż po cieplejszych rejonach świata zaprosił wszystkich dyrygent Orkiestry Dętej Mirosław Gutka. Pełne temperamentu rytmy Południa podniosły temperaturę na widowni. Dzięki temu zaproszona na Oktoberfest gwiazda Damian Holecki, miał przetarte szlaki, o czym przekonywała żywiołowa reakcja widowni na jego piosenki. Ponadgodzinny występ Damiana Holeckiego stanowił jednak jedynie przygrywkę do dużej porcji śmiechu i rozrywki, przygotowanej przez Kabaret Derkacz. Śląskie i lwowskie dowcipy i skecze, przeplatane muzyką dyskotekową zakończyły tegoroczny Oktoberfest.

Sponsorem Oktoberfestu 2008 w Dobrzeniu Wielkim była PGE Elektrownia Opole S.A. Impreza odbyła się przy wsparciu Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim. DZIĘKUJEMY!

Zobacz galerię z imprezy