Dwa duże koncerty zorganizował Gminny Ośrodek Kultury podczas tegorocznych wakacji. Każdy z występów zgromadził kilkutysięczną publiczność! W połowie lipca na scenie w Chróścicach wystąpiła legenda polskiej muzyki rockowej lat 80-tych zespół LOMBARD. Grupa zaprezentowała zarówno piosenki znane z list przebojów, jak „Szklana pogoda”, „Przeżyj to sam” czy „Adriatyk –ocean gorący”, ale także najnowsze kompozycje. Jesienią ukaże się kolejna płyta zespołu i to właśnie z tego krążka utworów można było posłuchać.  Niemal dwugodzinny występ został owacyjnie przyjęty przez bawiących się na koncercie widzów. Miłośnicy tej grupy przyjechali nie tylko z całej Opolszczyzny, ale i spoza jej granic. Dzięki temu: Dobrzeń Wielki i Chróścice - to nazwy, które kojarzą się odtąd z zabawą na najwyższym poziomie!

W dobrą atmosferę zabawy wpisał się także drugi z koncertów przygotowanych przez dyrekcję GOK: występ Czerwonych Gitar. Muzyka połączyła pokolenia na chróścickim stadionie. Bawili się zarówno ci, dla których piosenki Klenczona i Krajewskiego to wspomnienie lat szkolnych oraz ci, którzy swoją edukację muzyczną dopiero zaczynają. Dla młodzieży była to okazja przekonania się, że rap, hip-hop i dance to nie początek, ale kolejny etap rozwoju muzyki rozrywkowej! „Kwiaty we włosach”, „Płoną góry, płoną lasy”, „Ładne oczy masz” „Matura” czy „Baw się razem z nami” to tylko nieliczne z wielu piosenek, które publiczność miała okazję zaśpiewać z Czerwonymi Gitarami. Na spotkanie z „dinozaurami” polskiej muzyki rozrywkowej przyjechały całe rodziny z bardzo odległych rejonów. Wielu dawnych mieszkańców naszej gminy specjalnie na ten występ dotarło do Chróścic zza granicy! To cieszy i dowodzi, że tegoroczna muzyczna propozycja GOK okazała się strzałem w „10”. Patronat medialny nad koncertem Czerwonych Gitar objęły Nowa Trybuna Opolska oraz Radio Opole. Głównym sponsorem koncertu była firma Remico – Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów z Czarnowąsy. Wsparcie przy obu tych koncertach zapewnił także Urząd Gminy. Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy!!!

Oba letnie koncerty poprzedzone były występami mniej znanych, ale bardzo utalentowanych muzyków młodego pokolenia. Przed Lombardem wystąpiła opolska grupa 4Mation, która na co dzień swoje próby ma w dobrzeńskim GOK. To laureaci telewizyjnych programów „Idol” i „Szansa na Sukces”, którzy z każdym rokiem zdobywają coraz to większe rzesze miłośników. Przed Czerwonymi Gitarami zaśpiewała wokalistka z Warszawy Ola Ost z zespołem. Również w tym przypadku mieliśmy szansę konfrontacji młodego wykonawcy z utytułowanymi artystami polskiej sceny. Takie zabiegi służą przede wszystkim promocji młodych artystów i podkreślić należy, że oba występy przyjęte zostały ciepło przez publiczność w Chróścicach.

Kolejne gwiazdy muzyki za rok!!!


Galeria koncertu Lombard

Galeria koncertu Czerwonych Gitar