NA OPERETKĘ Z GOK - 2 maja 2008

…Za uderzenie urzędnika podatkowego 8 dni więzienia? Co za pech... Ale Gabriel von Eisenstein martwi się tylko przez chwilę, zresztą głównie tym, w jaki sposób "uatrakcyjnić" sobie ostatnie chwile wolności. Jak się jednak okazuje, ani wystawny bal, ani szczebiotliwe baletniczki, ani tajemnicza węgierska hrabina, ani nawet więzienie nie są tym, czym mogą się na pierwszy rzut oka wydawać... To fragment libretta najpiękniejszej i najpopularniejszej operetki Johanna Straussa „Zemsta Nietoperza”.

Wyjazd do Gliwickiego Teatru Muzycznego na przedstawienie wyreżyserowane przez Jacka Chmielnika - to kolejna propozycja Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrzeniu Wielkim! Bogata oferta naszej placówki kulturalnej rozszerzona więc została o pozycję kulturalną z najwyższej półki. Pomysł wyjazdu do gliwickiej operetki zrodził się na spotkaniach Klubu Seniora i wkrótce lista chętnych była kompletna.

Libretto: Carl Haffner i Richard Genée
Przekład: Julian Tuwim
Reżyseria: Jacek Chmielnik
Kierownictwo muzyczne: Tomasz Biernacki
Scenografia: Jerzy Boduch
Kostiumy: Zofia de Ines
Choreografia: Władysław Janicki
Przygotowanie chóru: Barbara Stanisz
Asystent reżysera: Arkadiusz Dołęga
Asystent choreografia: Kamila Święcicka
Premiera: 28. 05. 2004 r.
Czas trwania spektaklu: 3 godz. 15 min (2 przerwy)
Ponad trzygodzinny spektakl muzyczny w najlepszym wydaniu mieli okazję obejrzeć uczestnicy wyjazdu do Gliwickiego Teatru Muzycznego. „Zemsta Nietoperza” Johanna Straussa melodyjnymi ariami na długo zostawia ślad w pamięci słuchaczy. Tak było również w przypadku uczestników wyjazdu do Gliwic. Z wyjazdu zorganizowanego przez Klub Seniora, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury skorzystało 50 mieszkańców naszej gminy. Niewątpliwie miłym akcentem była finalna „kolacja przy świecach” zorganizowana dla wszystkich  przez Helmuta Starostę- kierownika Działu Rekreacji GOK.

Wyjazd wszyscy ocenili bardzo pozytywnie i już wyrazili gotowość udziału w kolejnych tego typu przedsięwzięciach.