IX PRZEGLĄD ZESPOŁÓW DZIECIĘCYCH I MŁODZIEŻOWYCH - Gminy Dobrzeń Wielki - 13 kwietnia 2008

Wypełniona po brzegi sala kinowa, emocje występujących dzieci i ponad dwie godziny rozrywki na wysokim poziomie. Tak w skrócie można podsumować niedzielny Przegląd Zespołów Dziecięcych i Młodzieżowych działających w gminie Dobrzeń Wielki. Obok zespołów na co dzień występujących w Gminnym Ośrodku Kultury, na scenie wystąpiły także przedszkolaki z Brzezia i z Chróścic. Dzieci z Brzezia zaprezentowały inscenizację słowno-muzyczną o tematyce indiańskiej, natomiast przedszkolaki z Chróścic zatańczyły do znanej melodii „My Bony Is over the Ocean”.

Koncert podzielony został na dwie części tematyczne. Pierwszą umownie zatytułować można „taneczną”, zaś drugą „wokalno-muzyczną”. Instruktorzy wraz ze swoimi podopiecznymi przygotowali na ten koncert programy, które zostały opracowane w tym roku szkolnym. Dzięki temu ponad dwugodzinny występ był atrakcyjny dla widzów. Na scenie widać było zaangażowanie dzieci i młodzieży, a pozytywne emocje udzielały się także ich opiekunom.

W niedzielne popołudnie zobaczyliśmy programy mażoretek, zespołów: Vega, Venus, Ślązak,  Malibu, Arabeska, Studia Piosenki, FAN, ogniska muzycznego Harfa, grupy żonglerskiej Cudaki oraz tancerzy z klubu Fokus.

Gościem honorowym Przeglądu była zastępca wójta Irena Weber, która na początku koncertu złożyła dzieciom i opiekunom grup gorące życzenia i podziękowania za dotychczasową pracę. Dzięki takim koncertom, gmina Dobrzeń Wielki postrzegana jest w regionie i kraju, jako niezwykle aktywna na niwie kultury amatorskiej, a nasze zespoły udowadniają to także na licznych imprezach o randze wojewódzkiej i ogólnopolskiej.

Wszystkim Dzieciom i Instruktorom gratulujemy osiągnięć i dziękujemy za dotychczasową pracę!

zj