Gminny Ośrodek Kultury w Dobrzeniu Wielkim zorganizował w dniach 11-15.04.2008 roku Tydzień Kina Niemieckiego. Na trzech seansach można było zobaczyć najnowsze produkcje kinematografii niemieckiej w oryginalnej wersji językowej: „Herz im Kopf”, „Bella Martha” oraz „Good bye, Lenin!”. Propozycja skierowana była przede wszystkim do przedstawicieli gminnych kół DFK, mieszkańców gminy deklarujących pochodzenie niemieckie, a także uczniów klas gimnazjalnych i licealnych z rozszerzona nauką języka niemieckiego. To kolejna propozycja Gminnego Ośrodka Kultury skierowana do naszych mieszkańców, wzbogacająca dotychczasową ofertę kulturalną.

Wstęp na seanse był wolny, zatem każdy miłośnik kina mógł skorzystać z tej niezwykłej okazji. Dzięki tej akcji można było zaznać realnego kontaktu ze współczesnym językiem niemieckim. Oferta filmowa GOK-u była niezwykle urozmaicona. Jeden z wyświetlanych obrazów, "Good bye, Lenin!" był największym triumfatorem gali wręczenia Europejskich Nagród Filmowych w 2003 roku. Przypomnijmy, że „Good bye, Lenin!” otrzymał wówczas nagrody za „Najlepszy film”, „Najlepszego aktora” i „Najlepszy scenariusz”.

Filmy zaprezentowane w Dobrzeniu Wielkim, zostały wypożyczone przez dział Kultury TSKN i Konsulat Republiki Federalnej Niemiec w Opolu.  Tydzień Kina Niemieckiego w dobrzeńskim GOK zorganizowany został po raz pierwszy  i wypada mieć nadzieję, że nie ostatni.