Wigilia zespołów w GOK - 19 grudnia 2007

Wszystkie zespoły działające w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrzeniu Wielkim spotkały się na wspólnej Wieczerzy Wigilijnej. Na Sali przy stołach zasiadło ponad 300 osób. Obecni byli także przedstawiciele: władz gminnych z Panią wójt Ireną Weber oraz duchowieństwa w osobie proboszcza Parafii św. Rocha Jana Poloka, który wspólną modlitwą rozpoczął uroczystą kolację. Następnie wszyscy podzielili się opłatkiem, składając wzajemnie świąteczne życzenia.

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Gerard Kasprzak podziękował wszystkim Zespołom i instruktorom za dotychczasową pracę i pogratulował sukcesów odniesionych w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Na scenie w świątecznym repertuarze zaprezentowały się grupy, które zostały nagrodzone podczas tegorocznego przeglądu zespołów w Walcach: Dobrzenianki i Kupskie Echo. Oprawę muzyczną Wieczerzy Wigilijnej przygotowali muzycy z Orkiestry Dętej.

Na stołach wigilijnych królowały tradycyjne potrawy świąteczne: zupa grzybowa i smażona ryba. Wieczerzę wigilijną zakończyło wspólne kolędowanie.