Wieczór kolęd ogniska muzycznego - 15 grudnia 2007

Zgodnie z wieloletnią tradycją, Ognisko Muzyczne „Harfa” zorganizowało w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrzeniu Wielkim świąteczny „Wieczór Kolęd”. Najmłodsi uczestnicy zajęć Ogniska Muzycznego mogli zaprezentować się przed swoimi najbliższymi w pierwszych w swoim życiu publicznych występach. Wspólne śpiewanie kolęd w takt  wygrywanych przez dzieci utworów, podkreślał rodzinny charakter spotkania. Ważnym punktem wieczoru były wspólne życzenia i łamanie się opłatkiem.

Koncert prowadził dyrektor dobrzeńskiej Orkiestry Dętej Mirosław Gutka, a w prowadzeniu w tym roku pomagał mu Święty Mikołaj! Dla najmłodszych był to widomy znak, że sobotni wieczór zwieńczony zostanie rozdaniem świątecznych upominków.

Okres przedświąteczny w naszym Ośrodku Kultury obfituje w podobne wydarzenia. Dzięki nim mieszkańcy Gminy mają poczucie rodzinnej atmosfery podczas codziennych zajęć zespołów i kół zainteresowań.