Sztuka pt.: „Cholonek czyli dobry Bóg z gliny” zostanie zaprezentowana na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrzeniu Wielkim. Autorem przedstawienia jest Silvia Bervingas z Resonanz Theater w Saarbruecken. Ona też występuje w głównej roli.

Spektakl oparty jest na motywach twórczości Janoscha z okazji 75-ej rocznicy urodzin. Autor ten znany jest w Europie jako twórca literatury dla dzieci. Ma na swoim koncie również kilka tekstów dla dorosłych, w których opisuje swoje dzieciństwo i młodość spędzoną na Śląsku w latach dwudziestych ubiegłego wieku. Teksty wykorzystane w sztuce są miejscami odważne i rubaszne, stąd przedstawienie skierowane jest do starszej publiczności.

Sztuka „Cholonek” z powodzeniem grana jest od kilku lat przez Teatr Korez z Katowic. Tym razem zaprezentowana zostanie interpretacja niemiecka w wykonaniu Teatru Resonanz.

Organizatorem spektaklu było Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim.