Gminny Ośrodek Kultury w Dobrzeniu Wielkim zorganizował w niedzielę (14.10) Biesiadę Śląską. Spotkanie miało charakter otwarty. Na scenie zaprezentowała się śląska grupa „Karpowicz Family”, wykonująca najpopularniejsze utwory biesiadne. Ich dotychczasowe występy w naszym regionie każdorazowo cieszyły się dużym zainteresowaniem publiczności. W Dobrzeniu Wielkim zaprezentowała się po raz pierwszy. Owacyjnie przyjmowane piosenki oraz taneczne ewolucje dziewcząt z „Karpowicz Family” porwały publiczność zgromadzona w sali kinowej GOK. W tym roku grupa wydała szóstą płytę zatytułowaną „Droga do ciebie”. Utwory z tego krążka pojawiły się także na występie w Dobrzeniu Wielkim.

Zanim na scenie wystąpił zespół ze Świętochłowic, na scenie pojawił się niemiecki wokalista Georg Wind. Ten bawarski muzyk ma w swoim repertuarze współczesne aranżacje tradycyjnych niemieckich piosenek biesiadnych. Jego piosenki „Hej Maria” czy „Mój Diabełek” zajmowały pierwsze miejsca na niemieckich listach przebojów. Koncert w Dobrzeniu Wielkim był jego debiutanckim występem w tym regionie. Okazał się dużym sukcesem. Zarówno piosenki niemieckiego wokalisty, jak również bardzo dobry kontakt z publicznością, sprawiły że występ był bardzo udany.

Biesiada Śląska w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrzeniu Wielkim była jednocześnie okazją do prezentacji kandydatów do parlamentu z ramienia Mniejszości Niemieckiej. Hasło „wybierajmy ludzi mądrych i tych których znamy”, towarzyszyło wszystkim wystąpieniom. Zarówno obecni posłowie Mniejszości, jak też kandydaci na parlamentarzystów apelowali o liczny udział w wyborach.