Zbiórka pieniędzy na rzecz dzieci z choroba nowotworową była jednym z głównych celów Festynu Charytatywnego w Czarnowąsach. Pieniądze na leczenie Marty, Karoliny, Wojtka i Reinera zbierano zarówno na festynie, jak również w czasie kilkudniowej zbiórki publicznej. Impreza w Czarnowąsach upłynęła pod znakiem deszczowej pogody. Mimo tego na festynie bawiło się kilka tysięcy osób.

Specjalnie powołany komitet w składzie: Willibald Wenzel –sołtys, Edyta Wenzel – Przewodnicząca koła TSKN, Krystyna Pietrek – sekretarz Rady Sołeckiej, Piotr Młotek – zastępca sołtysa, przeprowadził zbiórkę pieniędzy. Kwestowano zarówno podczas festynu 28-29.07, jak również kilka dni wcześniej wśród mieszkańców Czarnowąs. W rezultacie udało się zebrać kwotę 1650,33 zł, która przekazano na rzecz chorych dzieci. Pieniądze wspomogą leczenie i rehabilitację Marty Krawiec, Karoliny Kokot, Wojtka Czubaka i Witka Reinera.     

Łączenie zabawy z celami charytatywnymi powoli staje się tradycją w naszej gminie. Zyskują na tym przede wszystkim chore dzieci. Dodać należy, że sam festyn obfitował w atrakcje, dzięki temu liczba uczestników, mimo nie najlepszej pogody, była naprawdę imponująca.

 W sobotę zabawa trwała do późnych godzin nocnych. Atrakcją pierwszego dnia były przejażdżki po Czarnowąsach motocyklami marki harley davidson. Publiczność na estradzie zabawiali w tym czasie muzycy z orkiestry działającej przy GOK w Dobrzeniu Wielkim oraz Francik.

Niedzielne popołudnie wypełnił program dla dzieci przygotowany przez klauna „Kasperka”. Po nim na scenie wystąpiły Siołkowiczanki a następnie Józef Polok z zespołem. Wieczorną część festynu wypełniły przeboje grupy Boney’M oraz innych gwiazd światowego popu. Festyn przygotowany przez Radę Sołecką w Czarnowąsach oraz Gminny Ośrodek Kultury w Dobrzeniu Wielkim, przy wsparciu miejscowego koła TSKN i straży pożarnej, zakończyła nocna dyskoteka.