Zapraszamy do spędzenie wolnego czasu z rodziną na terenie ośrodka rekreacji „Balaton”
w sobotnie popołudnie w dniu 01 sierpnia od godziny 17 00

„Z rodziną nad wodą”

Organizatorzy przygotowali wiele ciekawych atrakcji m.in.:

turniej w bule

To popularna gra we Francji i w innych krajach, szczególnie śródziemnomorskich.
Spróbujemy rozpowszechnić tę prostą zabawę z kulami  również na naszym terenie
Rozgrywka polega na rzucaniu z wytyczonego okręgu stalowymi kulami (bulami; fr. boule - kula) o średnicy od 70,5 do 80 mm (ciężar od 650 do 800 g) w kierunku małej drewnianej lub plastikowej kulki.
Dla zwycięzców przewidziane są nagrody.

Pokazy modeli pływających

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych modelarstwem do obejrzenia, a także zaprezentowania swoich pływających modeli. Gościem specjalnym będzie modelarz z Brzegu p. Dominik Sokół.

Pokazy ratownictwa wodnego

Umiejętności technik ratowniczych zaprezentują ratownicy WOPR zatrudnieni na naszym „Balatonie”

Afrykańska sztuka walki Capoeira

Capoeira stworzona przez brazylijskich niewolników, stała się dla nich sposobem na manifestowanie odrębności kulturowej. Wywodzi się z rytualnych tańców plemion afrykańskich; zawiera też wiele cech kulturowych charakterystycznych dla Indian południowoamerykańskich.

Występ bębniarzy na diembe

Afryka Zachodnia jest matką muzyki wydobywającej się z bębnów djembe. Sztuki gry na tym instrumencie próbuje się nauczyć także grupa z naszej gminy. Będzie to ich pierwszy występ.

Wieczorem wspólne ognisko

Imprezę prowadzi kajakarz z Dobrzeńskiego Klubu Wodniaków kol. Grzegorz Mazur.
Życzymy miłych wrażeń.
Dział Rekreacji GOK Dobrzeń Wielki