Sto dwadzieścia par z całej Polski rywalizowało podczas sobotnich (9 marca) Mistrzostw Polski  klas C, B, i A Młodzieży i Dorosłych Polskiego Towarzystwa Tanecznego w hali Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim.
Od południa do wieczoru pary tańczyły tańce latynoamerykańskie. Żeby jednak wystartować w wieczornej gali, podczas której najlepsze pary rywalizowały w półfinałach i finałach, należało przebrnąć kwalifikacje. Jako, że sobotnie zawody były turniejem klasyfikacyjnym – najlepsze pary mogły uzyskać wyższą klasę. Jedną z nich byli Liuda Melnyk i Kacper Bigosiński z Dance Community Gdańsk, którzy wygrali rywalizację w klasie A i zdobyli klasę S. Tancerzy oceniało dziewięciu sędziów z całego kraju – Krzysztof Kulig (Olsztyn), Szymon Kalinowski (Dobra), Joanna Ziomek (Poznań), Piotr Kordaszewski (Jastków), Roman Pawelec (Radom), Krzysztof Byszewski (Białystok), Antoni Żaliński (Warszawa), Wojciech Wolinowski (Rybnik) i Wojciech Jabczyński (Wrocław). Obowiązki sędziego głównego pełnił natomiast Dariusz Dragan z Krakowa, który zdradził nam, co liczy się podczas oceniania par tanecznych. Skutiner przyznał także, że sobotni turniej stał na wysokim poziomie. Oprócz tańczących par około 280-osobowa widownia mogła zobaczyć także występ młodego wokalisty – Filipa Sterniuka z Dobrzenia Wielkiego, który otworzył wieczorną galę. Druga część imprezy odbędzie się w niedzielę – o godz. 9.30 rozpocznie się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego Silesian Cup Dobrzeń Wielki, a od 13:00 młodzież i dorośli rywalizować będą w tańcach standardowych. Organizatorem mistrzostw jest Klub Tańca Towarzyskiego Dance Team w Dobrzeniu Wielkim i Stowarzyszenie Mażoretek Polskich, Rozwoju Kultury i Sportu. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął natomiast wójt gminy Dobrzeń Wielki Piotr Szlapa.

Informacje z opowiecie.info: http://opowiecie.info/latynoamerykanskie-rytmy-w-dobrzeniu-wielkim-trwaja-tam-ogolnopolskie-mistrzostwa-galeria-audio/