Podczas ferii zimowych organizowanych w Gminnym Ośrodku Kultury nie można się było nudzić! Przygotowano mnóstwo atrakcji oraz warsztatów dla uczestników.
W dniach 02 – 07 lutego b.r. korzystając z zimowej przerwy od zajęć szkolnych Klub Tańca Towarzyskiego Dance Team  działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrzeniu Wielkim zorganizował obóz taneczny. Każdego dnia muzykę było słychać od wczesnych godzin porannych do późnych godzin wieczornych. W warsztatach wzięło udział 41 osób.
W środę (6 lutego) o godz. 19.00 odbyły się pokazy dla mieszkańców gminy i nie tylko,  podczas których tancerze zaprezentowali swoje nowo nabyte umiejętności. Zajęcia prowadzili Krzysztof Musioł i Karolina Anioł.
W dniach 27.01 – 03.02.2019 obóz sportowy  GOK „Gwiazda” Dobrzeń Wielki zameldował się w Marsali na Sycylii w którym brało udział 10 dzieci.
Podczas ferii odbyły się także zajęcia dla dzieci w ramach, których zorganizowano między innymi codzienne gry i zabawy, nauka sztuki cyrkowej, próby tańca z pom pom, nauka gry na bębnach afrykańskich, spacery, wyprawa do OSP oraz 3 konkursy czytelnicze w gminnej bibliotece.
Zajęcia prowadzili instruktorzy Grażyna Chmielowicz, Joanna Długosz i Justyna Gawrońska.