Niemieckich szlagierów można było posłuchać w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim. Na trzygodzinny koncert przyszło około 200 osób.
Posłuchać można było głównie artystów z Niemiec. Selina i Loreen, Der Blonde Hans i Danuta Wiśniewska przyjechali do Dobrzenia zza zachodniej granicy. Ostatnia z wymienionych – organizatorka i prowadząca niedzielnego koncertu – jest Polką, ale przed laty wyjechała do Niemiec. Na scenie pojawiła się także piosenkarka Dany, a między występami wokalnymi swoje umiejętności prezentowała też para taneczna – Ekaterina i Konstanty.
W Dobrzeniu Wielkim był to pierwszy zorganizowany przez Danutę Wiśniewską koncert. Wcześniej podobna imprez odbyła się w województwie opolskim tylko raz – w Głogówku. Regularnie od 2012 roku organizowane są za to na Śląsku, m.in. w  Zabrzu i Raciborzu.
Jak zapewnia Danuta Wiśniewska – powodem, dla którego organizuje takie koncerty jest miłość do niemieckich, starych szlagierów. – Wychowałam się przy ich brzmieniu, ale później na jakiś czas zniknęły z mojego życia. Po latach wróciłam jednak do nich i, wiedząc, że na Śląsku i Opolszczyźnie jest bardzo dużo ludzi, którzy do niemieckiej muzyki czują to samo co ja, postanowiłam „przywieźć” im tę muzykę – mówi.
Organizatorka koncertów szlagierów nie tylko spełnia się, ale także umożliwia posłuchanie niemieckiej muzyki jej miłośnikom. Jak podkreśla – przynosi jej to dużo satysfakcji. – Podczas jednego z koncertów zdarzyła mi się bardzo wzruszająca historia. Przyszedł do mnie starszy pan i ze łzami w oczach podziękował za zaśpiewane piosenki. Powiedział mi wtedy, że nie myślał, że jeszcze kiedyś je usłyszy – opowiada.