Od września br. chór Cantabile rozpoczął przygotowania do udziału w obchodach tegorocznego Dnia Papieskiego. Razem z opolskimi chórami: Katedralnym, Laudate Dominum z parafii bł. Czesława, Exultate  Deo z parafii Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha, Kameralnym oraz Chórem Mieszanym Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. a także Orkiestrą Symfoniczną PSM I i II st. przygotowywał się do udziału w występach na próbach oraz warsztatach w Głuchołazach. Nad całym przedsięwzięciem czuwał pan Hubert Prochota, który starannie dobrał repertuar. Występy odbyły się w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Opolu dnia 21.10.2017r. w czasie mszy św. oraz na specjalnym koncercie po zakończeniu mszy św. Wykonano utwory takich kompozytorów jak F. Schubert oraz C.J.A. Hoffmann. Wśród wykonawców oprócz chórów i orkiestry byli soliści: Beata Bochenek, Julita Ziółko,   Justyna Bihun, Paweł Zdebski, David Stoklosa, Łukasz Niedworok i Oskar Koziołek-Goetz. Wykonawców przygotowywali dyrygenci: Marian Biliński, Józef Chudalla, Tomasz Krzemiński, Hubert Prochota i Ludmiła Wocial- Zawadzka. Tegoroczny Dzień Papieski miał szczególny oddźwięk ponieważ był powiązany z obchodami 800- lecia Opola.
W listopadzie chór przygotowywał się do udziału w Festiwalu Chórów i Zespołów Śpiewaczych Mniejszości Niemieckiej w Walcach. Na tym Festiwalu w kategorii chórów zajęliśmy I miejsce równorzędnie z chórem z Brożca. Zdobyliśmy również nagrodę Marszałka Województwa Opolskiego.
Obecnie przygotowujemy się do udziału w licznych koncertach kolędowych. Najbliższy nasz koncert bożonarodzeniowych będziemy mieli w Łubowickim Centrum Kultury dnia 17.12.br.. Zapraszamy osoby które lubią śpiewać na próby Chóru Cantabile.

Aleksandra Baucz