Pierwszego dnia X Zlotu Oldtimerów atrakcje rozpoczęto się w południe od rejestracji uczestników, którzy będą przedstawiać ciekawostki o pojazdach. od godz. 14.00. Przeprowadzono kilka konkursów dla miłośników pięknych klasyków, ale nie tylko. Uczestnicy licznie wzięli udział m.in.  w zabawie „Po omacku”, czyli konkursie wiedzy o oldtimerach. Głównym zadaniem było rozpoznawanie mechanizmów i podzespołów... na dotyk.  W programie było też przeciąganie liny kierowców „Oldtimery kontra Młokosy” czy konkurs dla motocyklistów. Pierwszy dzień zabawy zakończyłowręczenie nagród dla laureatów konkursów o godz. 20.00.
W niedzielę dowiedzieliśmy się wszystkiego o historii polskiego, kultowego już Fiata 125p, który świętuje 50-lecie. Dzień rozpoczęła parada o godz. 12.00, a następnie zostaną wręczono wyróżnienia m.in. w kategoriach: najdłuższe „małżeństwo” kierowcy z pojazdem czy  kierowcy, który miał najdalej na zlot.

Natomiast o godz. 14.20 zlotowicze spróbowali sił w konkursie wiedzy o dużym Fiacie. Od godz. 14.55 obywały się kolejne konkursy takie jak  dojeżdżanie do słupka, wybór mistera elegancji (Grand Prix zlotu) oraz „Stroje z epoki” wybór najlepiej przebranych właścicieli pojazdów. A w międzyczasie można było dowiedzieć się całą masę ciekawostek technicznych na temat pojazdów.

Organizatorem imprezy był Zbigniew Poniży,  Gminny Ośrodek Kultury w Dobrzeniu Wielkim, a współorganizatorem Polski Związek Motorowy i Urząd Gminy w Dobrzeniu Wielkim. Impreza odbyła się patronatem honorowym Marszałka Województwa Opolskiego.