Trzykrotnie jesienią spotykali się zawodnicy  rywalizujący w bowlingu w dobrzeńskich kręgielniach. Seria zawodów nazwana Pierwszym Gminnym Turniejem Trzech Kręgielni została rozstrzygnięta.  Ostatnie zawody odbyły się 23 XI w Starej Szwalni w Dobrzeniu. Wcześniej o miano Gminnej Kadry Bowlingowej zawodnicy spotykali się w kręgielniach w Czarnowąsach i Chróścicach. Najlepszych 9 zawodników takie nominacje otrzymało. Listopadowe zawody w Starej Szwalni  wygrał Rafał Pierskala przed Arnoldem Słotą i Andrzejem Okoniem. Do kadry dołączono także kolejnych zawodników: Łukasza Słabika, Romana Słowika, Piotra Kołodzieja, Przemysława Biela, Krzysztofa Płaczka i Adriana Zielonkowskiego. Najlepszym zawodnikom dyplomy i puchary wręczył dyrektor GOK Gerard Kasprzak.

W rywalizacji udział brali zawodnicy z Dobrzenia, Chróścic, Kup, Opola i Czarnowąsów. Emocje rosły w miarę zbliżania się do finałowej potyczki i nawet w ostatniej rozgrywce jeszcze nie wszystko mogło się zdarzyć. Ostatecznie zwycięzca miał przewagę tylko jednego punktu nad drugim zawodnikiem. Dodać należy, że najmłodszy uczestnik Turnieju: 13latek Robert Kokot z Chróścic, radził sobie całkiem nieźle nie schodząc poniżej 100 punktów.

Oficjalną nominację na stanowisko szefa Gminnej Kadry Bowlingowej otrzymał p. Gerard Wosz, który w mijającym sezonie dał się poznać jako doskonały i odpowiedzialny organizator zmagań grupy dobrzeńskich kręglarzy.

Szczególne podziękowania należą się właścicielom kręgielni: Joannie Siperek, Jackowi Cebuli i Markowi Kokotowi za aprobatę pomysłu organizowania tego typu imprez, ufundowanie cotygodniowych darmowych treningów dla kadry i pomoc w organizacji turnieju.

Zawodom towarzyszyła wspaniała atmosfera a gorący doping, determinacja uczestników i organizatorów sprawiają, że w przyszłym roku Turniej będzie miał swoją kontynuację.