Pokaz żonglerki ogniem zaproponował mieszkańcom Dobrzenia Wielkiego Zespół Sztuki Cyrkowej Cudaki. Okazją był zaczerpnięty z amerykańskiej kultury zwyczaj halloween. Brakło tu jednak przebierańców rodem z amerykańskich miast i miasteczek, bo też halloween był tylko pretekstem do prezentowania umiejętności Cudaków.

Kilkadziesiąt osób brawami nagrodziło występy młodych cyrkowców. Przy dźwiękach muzyki pod czujnym okiem Grażyny Chmielowicz młodzi artyści wykonywali ćwiczenia wymagające niezwykłej koordynacji ruchów i skupienia. Efektowny pokaz trwał około 20 minut. Sceneria rozgwieżdżonego nieba nad Dobrzeniem tylko dodała uroku występom młodych cyrkowców.

Żonglowanie oburącz doskonale rozwija i wyrównuje pracę obu półkul mózgowych, jest wręcz zalecane dla dzieci, które mają problemy z nauką (dysfunkcje mózgu - dysleksja, dysgrafia) .Wpływa na szybkość nauki poprzez poprawę koncentracji i jest zalecane przy nauce szybkiego czytania.

Każdorazowo efektowne pokazy, jak ten w ostatni październikowy wieczór, promują grupę wśród miejscowej młodzieży. Podkreślić należy, że pomysł pokazu wypłynął nie od  instruktora, ale od jednego z młodych cyrkowców. Chęć zaprezentowania się przed kolegami to także forma pozbywania się tremy podczas prezentacji na forum wojewódzkim czy ogólnopolskim. Od kilku lat Cudaki reprezentują Gminny Ośrodek Kultury na Ogólnopolskim Przeglądzie Dziecięcych Zespołów w Brodnicy.

Zajęcia Cudaków odbywają się we wtorki i czwartki o 16.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrzeniu Wielkim.